Hiszpania (taktyka: 4-2-3-1)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

Hiszpanie mimo że nie rozegrali wielkiego spotkania, pokonują Chorwację 1:0 po golu Jesusa Navasa i z pierwszego miejsca awansują do ćwierćfinału. Z grupy C wychodzą również Włosi, którzy pokonali Irlandię 2:0. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutrzejsze relacje, w których to poznamy dwóch ostatnich ćwierćfinalistów. Dobranoc.

90+5' 0:1

Koniec meczu! Hiszpanie wygrywają z Chorwacją 1:0 i oczywiście zagrają w ćwierćfinale Euro 2012.

90+4' 0:1 Nikica Jelavić (Chorwacja) - faulował :: Gerard Piqué (Hiszpania) - faulowany

Ale marzenia Chorwatów już na dobre rozwiewa przewinienie Jelavicia na Pique.

90+4' 0:1 Cesc Fàbregas (Hiszpania) - faulował :: Ivan Rakitić (Chorwacja) - faulowany

Wszyscy Chorwaci w polu karnym Hiszpanii - nawet Pletikosa.

90+3' 0:1 yellow Ivan Rakitić (Chorwacja) - żółta kartka

Chorwat ukarany zółtą kartką za dyskusja z arbitrem.

90+2' 0:1

Kontratak Hiszpanów, Negredo jednak w kluczowym momencie źle zagrywa do partnerów.

90+1' 0:1 yellow Nikica Jelavić (Chorwacja) - żółta kartka
90' 0:1 Nikica Jelavić (Chorwacja) - faulował

Ewidentne dotknięcie piłki ręką przez Jelavicia, za co Chorwat otrzymuje żółtą kartkę.

90' 0:1 Ivan Perišić (Chorwacja) - faulował :: Álvaro Arbeloa (Hiszpania) - faulowany
90' 0:1 yellow Mario Mandžukić (Chorwacja) - żółta kartka
89' 0:1 Mario Mandžukić (Chorwacja) - faulował :: Álvaro Arbeloa (Hiszpania) - faulowany

Ostry faul Mandzukicia na Arbeloi.

89' 0:1 substitutes Álvaro Negredo (Hiszpania) - wejście zawodnika :: Xavi (Hiszpania) - zejście zawodnika
88' 0:1 goal Jesús Navas (Hiszpania) - gol prawą nogą :: Andrés Iniesta (Hiszpania) - asysta

GOOOOOOL!!! Nic nie zanosiło się na bramkę dla Hiszpanów, a jednak! Fabregas kapitalnie podał górą do Iniesty, ten z kolei szybko odegrał do Navasa, który strzelił do pustej bramki! Chorwaci reklamowali jeszcze pozycję spaloną, ale bez odzewu sędziego.

86' 0:0 Vedran Ćorluka (Chorwacja) - strzał niecelny

Corluka walczył o piłkę dośrodkowywaną z rzutu rożnego przez Rakitica, ale strącił ją nad poprzeczką bramki Hiszpanów.

86' 0:0 (Chorwacja) - rzut rożny

Strinić wrzucał, ale zablokowany.

85' 0:0 Jesús Navas (Hiszpania) - strzał celny

Potężny strzał Navasa, ale znów świetnie spisał się Stipe Pletikosa!

84' 0:0 (Hiszpania) - rzut rożny
84' 0:0 Andrés Iniesta (Hiszpania) - strzał celny

Iniesta strzelał z ostrego kąta, ale dobrze między słupkami spisał się Pletikosa.

82' 0:0

Bilić stawia wszystko na jedną kartę, ale nie ma nic do stracenia. Wynik cały czas niekorzystny dla Chorwatów.

81' 0:0 substitutes Eduardo (Chorwacja) - wejście zawodnika :: Ognjen Vukojević (Chorwacja) - zejście zawodnika
79' 0:0 (Chorwacja) - rzut rożny
79' 0:0 Ivan Perišić (Chorwacja) - strzał celny

Świetna akcja Chorwatów! Mandzukić idealnie wypatrzył na prawej stronie Perisicia, który ładnie uderzył, ale Hiszpanów z opresji ratuje Casillas.

78' 0:0 (Hiszpania) - rzut rożny

Fabregas zwlekał z oddaniem strzału, aż w końcu zablokowany przez Chorwatów.

77' 0:0

Gwizdy na PGE Arenie. Uzasadnione, bo o wieje nudą od kilku ładnych minut...

75' 0:0 Cesc Fàbregas (Hiszpania) - faulował :: Luka Modrić (Chorwacja) - faulowany

Fabregas nieczysto odbierał piłkę Modriciowi.

74' 0:0 (Hiszpania) - rzut rożny
73' 0:0 Ivan Rakitić (Chorwacja) - faulował :: Andrés Iniesta (Hiszpania) - faulowany
73' 0:0 substitutes Cesc Fàbregas (Hiszpania) - wejście zawodnika :: David Silva (Hiszpania) - zejście zawodnika
72' 0:0 (Hiszpania) - rzut rożny

Pewna interwencja Strinicia, który wybija piłkę poza boisko.

71' 0:0

Za chwilę druga zmiana w ekipie Hiszpanii. Na murawie pojawi się Cesc Fabregas.

69' 0:0 Ivan Perišić (Chorwacja) - strzał niecelny

Mocne dośrodkowanie Srny z prawej strony, akcję zamyka mocnym strzałem z powietrza Perisić, ale obok bramki Hiszpanii.

68' 0:0 David Silva (Hiszpania) - faulował :: Vedran Ćorluka (Chorwacja) - faulowany

Silva próbował strzelać przewrotką, a więc podniósł zbyt wysoko nogę w starciu z Corluką.

68' 0:0 (Hiszpania) - rzut rożny

Teraz próba wrzutki z drugiej strony, i znów zawodnicy Chorwacji na rzut rożny.

67' 0:0 (Hiszpania) - rzut rożny

Ofensywne wejście Navasa, ale blokują to dośrodkowanie chorwaccy obrońcy.

66' 0:0 Sergio Ramos (Hiszpania) - strzał niecelny

Ramos doszedł do pozycji strzeleckiej, ale piłka frunie wysoko nad bramką.

66' 0:0 substitutes Nikica Jelavić (Chorwacja) - wejście zawodnika :: Domagoj Vida (Chorwacja) - zejście zawodnika
66' 0:0 substitutes Ivan Perišić (Chorwacja) - wejście zawodnika :: Danijel Pranjić (Chorwacja) - zejście zawodnika
65' 0:0 (Chorwacja) - rzut rożny

Strinić w starciu z Navasem, górą obrońca Chorwacji, który wybija piłkę poza boisko.

63' 0:0

Del Bosque znów zaskoczył, bowiem zdjął z boiska Torresa, którego zastąpił Navas. W tym momencie rolę środkowego napastnika pełni David Silva.

62' 0:0 Andrés Iniesta (Hiszpania) - faulował :: Domagoj Vida (Chorwacja) - faulowany
61' 0:0 Ivan Rakitić (Chorwacja) - faulował :: Andrés Iniesta (Hiszpania) - faulowany

Rakitić przerywa akcję Hiszpanów faulem.

61' 0:0 substitutes Jesús Navas (Hiszpania) - wejście zawodnika :: Fernando Torres (Hiszpania) - zejście zawodnika
60' 0:0 Fernando Torres (Hiszpania) - faulował :: Gordon Schildenfeld (Chorwacja) - faulowany
60' 0:0 (Hiszpania) - rzut rożny

I tradycyjnie w narożniku jest Xavi.

59' 0:0 Ivan Rakitić (Chorwacja) - strzał celny

W końcu przebudzenie! Modrić popędził prawym skrzydłem, idealnie dośrodkował do niepilnowanego Rakiticia, którego strzał instynktownie broni Casillas! Próba dobitki zablokowana!

57' 0:0 Álvaro Arbeloa (Hiszpania) - faulował :: Mario Mandžukić (Chorwacja) - faulowany

Bardzo długo rozgrywali piłkę pod polem karnym Chorwatów, w końcu strata piłki, wyjście z kontrą Mandzukicia, który był podcinany przez Arbeloę.

55' 0:0

Tempo gry po przerwie, jak na razie, nie uległo zmianie, i nie jest zbyt wysokie. Chorwaci nie potrafią przedostać się pod bramkę Casillasa.

53' 0:0 yellow Ivan Strinić (Chorwacja) - żółta kartka

Odłożona kartka dla Strinicia za wcześniejszy faul na Silvie.

52' 0:0 David Silva (Hiszpania) - faulował :: Gordon Schildenfeld (Chorwacja) - faulowany

Silva w pojedynku biegowym z Schildenfeld, ale gracz Manchesteru City lekko pociągał za koszulkę chorwackiego defensora.

51' 0:0 Jordi Alba (Hiszpania) - faulował :: Darijo Srna (Chorwacja) - faulowany

Alba wsparł się teraz na Srnie blisko pola karnego Chorwatów.

49' 0:0 Vedran Ćorluka (Chorwacja) - faulował :: Iker Casillas (Hiszpania) - faulowany

Corluka wychodząc do piłki oparł się na Casillasie.

49' 0:0 (Chorwacja) - rzut rożny

Strinić próbował dośrodkować, ale Silva nie dopuścił do tego.

48' 0:0 Álvaro Arbeloa (Hiszpania) - faulował :: Ivan Strinić (Chorwacja) - faulowany

Teraz prawy obrońca "La Roja" odpychał Strinicia w akcji ofensywnej.

47' 0:0 Danijel Pranjić (Chorwacja) - faulował :: Álvaro Arbeloa (Hiszpania) - faulowany

Pranjić powalił na murawę Arbeloę.

47' 0:0

Chorwaci od początku wyżej podeszli pod Hiszpanów. Bilić zdaje sobie sprawę z sytuacji, ale na razie nie zdecydował się ani na roszady w składzie, ani na zmianę ustawienia.

46' 0:0 Ivan Strinić (Chorwacja) - faulował :: David Silva (Hiszpania) - faulowany

Strinić wślizgiem powstrzymał Silvę.

46' 0:0

Drugą połowę rozpoczynamy bez zmian. Przy piłce reprezentacja Chorwacji.

45+2' 0:0

Nic w tych dodatkowych minutach już się nie wydarzyło, a więc po pierwszej połowie Hiszpanie bezbramkowo remisują z Chorwatami. Do Gdańska powrócimy za kilkanaście minut.

45+1' 0:0

Alba próbował rozegrać piłkę z lewej strony boiska, ale dobrze interweniują Chorwaci - aut.

45' 0:0 (Hiszpania) - rzut rożny

Torres nastrzelił Schildenfeld, a tymczasem arbiter doliczył dwie dodatkowe minuty.

44' 0:0 yellow Darijo Srna (Chorwacja) - żółta kartka
44' 0:0 Darijo Srna (Chorwacja) - faulował :: Sergi Busquets (Hiszpania) - faulowany

Srna nie po raz pierwszy ostro potraktował rywala, teraz odpychając łokciem Busquetsa, i doczekał się żółtej kartki.

43' 0:0

Przy obecnych wynikach w ćwierćfinale są Hiszpanie i Włosi.

42' 0:0 Sergio Ramos (Hiszpania) - faulował :: Vedran Ćorluka (Chorwacja) - faulowany

Ramos nabiegał na piłkę dośrodkowywaną przez Xaviego, ale faulował w tej sytuacji Corlukę.

42' 0:0 (Hiszpania) - rzut rożny

Alba trafia w jednego z rywali, i jest korner.

40' 0:0 Mario Mandžukić (Chorwacja) - faulował :: Sergi Busquets (Hiszpania) - faulowany

Busquets uderzony ręką w głowę przez Mandzukicia.

39' 0:0

Xavi zagrywał na wolne pole do Torresa, który jednak był pieczołowicie pilnowany przez Schildenfelda.

38' 0:0

Nieco senne zrobiło nam się teraz spotkanie. Tymczasem w drugim meczu Włosi po golu Cassano prowadzą 1:0.

37' 0:0 Danijel Pranjić (Chorwacja) - faulował :: Sergi Busquets (Hiszpania) - faulowany

Busquets nie dał sobie odebrać piłki, a w dodatku był faulowany.

35' 0:0

Kolejne ofensywne wejście Pique, który próbował górnego zagrania do Torresa. Jednak sytuację wcześniej wyjaśnił Pletikosa.

34' 0:0 Danijel Pranjić (Chorwacja) - faulował :: Sergi Busquets (Hiszpania) - faulowany
33' 0:0

Iniesta próbował opanować futbolówkę, ale nie udało się. Od bramki rozpocznie Stipe Pletikosa.

32' 0:0

Ostatnie minuty nieco spokojniejsze. Hiszpanie konstruują teraz akcję na własnej połowie.

30' 0:0 David Silva (Hiszpania) - strzał celny

Znów wymiana podań Silvy z Iniestą, strzela i tym razem ten drugi, ale piłka po raz kolejny w rękach Pletikosy.

29' 0:0 David Silva (Hiszpania) - strzał celny

Mandzukić powrócił na boisko. A tymczasem Silva próbował strzelać po koźle, ale nieczysto.

28' 0:0 (Chorwacja) - rzut rożny
27' 0:0 yellow Vedran Ćorluka (Chorwacja) - żółta kartka

Corluka dyskutował z sędzią o tej sytuacji, stąd też zobaczył żółtą kartkę. Mandzukić musiał skorzystać po tej sytuacji z pomocy lekarzy.

27' 0:0

Bardzo ryzykowna interwencja Ramosa w polu karnym Hiszpanii, gdzie agresywnym wślizgiem wybił piłkę spod nóg Mandzukicia.

26' 0:0 Mario Mandžukić (Chorwacja) - strzał niecelny

Mandzukić z prawego narożnika pola karnego - nad bramką.

25' 0:0 Danijel Pranjić (Chorwacja) - strzał celny

Odpowiedź Chorwatów w postaci mocnego uderzenia Pranijica. Jednak takimi uderzeniami Casillasa się nie pokona.

24' 0:0 Gerard Piqué (Hiszpania) - strzał niecelny

Teraz ofensywne wejście Pique. Mocny strzał z 25. metrów, jednak futbolówka o metr mija poprzeczkę bramki Pletikosy.

23' 0:0 Sergio Ramos (Hiszpania) - strzał celny

Sergio Ramos kończy akcję ofensywną Hiszpanów, ale piłkę mocno do siebie przyciska golkiper Chorwatów.

23' 0:0 (Hiszpania) - rzut rożny
23' 0:0 Fernando Torres (Hiszpania) - strzał celny

Torres minął rywala, był już w polu karnym, strzelił w stronę bramki, ale ze zbyt ostrego kąta i Pletikosa spokojnie paruje to uderzenie na rzut rożny.

22' 0:0 Sergio Ramos (Hiszpania) - faulował :: Darijo Srna (Chorwacja) - faulowany

Walka powietrzna o piłkę między Ramosem a Srną - uderzony kapitan Chorwacji.

21' 0:0 Fernando Torres (Hiszpania) - faulował :: Vedran Ćorluka (Chorwacja) - faulowany

Torres zbyt ostro walczył o futbolówkę w polu karnym Chorwatów.

20' 0:0 Ognjen Vukojević (Chorwacja) - faulował :: David Silva (Hiszpania) - faulowany

Vukojević został minięty przez Silvę, ale jeszcze zdołał zatrzymać Hiszpana.

20' 0:0 Danijel Pranjić (Chorwacja) - faulował :: Álvaro Arbeloa (Hiszpania) - faulowany

Pranijić złapał za koszulkę Arbeloę.

19' 0:0 Darijo Srna (Chorwacja) - faulował :: Jordi Alba (Hiszpania) - faulowany

Nieładne kopnięcie Srny Albę, ale arbiter jeszcze nie pokazał żółtej kartki.

18' 0:0

Teraz to Chorwaci próbują dłużej pograć piłką, ale wysokim pressingiem atakują ich Hiszpanie.

16' 0:0 Ivan Rakitić (Chorwacja) - faulował :: Jordi Alba (Hiszpania) - faulowany

Rakitić zastawiał się ciałem, ale nie przepisowo.

16' 0:0

Torres walczył o piłkę przy linii bocznej boiska, ale ta wcześniej wyszła na aut.

14' 0:0 Andrés Iniesta (Hiszpania) - faulował :: Darijo Srna (Chorwacja) - faulowany

Srna próbował urwać się Inieście, ale ten ratował się faulem.

13' 0:0

Hiszpanie długą utrzymują się przy piłce, wymieniając miedzy sobą mnóstwo podań. Chorwaci natomiast jak na razie spokojnie czekają na swoją szansę.

12' 0:0 Andrés Iniesta (Hiszpania) - strzał celny

Pierwsze zagrożenie pod bramką Chorwatów. Silva zagrał prostopadle do Iniesty, który zdołał tylko musnąć piłkę w stronę Pletikosy.

11' 0:0 Ivan Strinić (Chorwacja) - faulował :: Álvaro Arbeloa (Hiszpania) - faulowany

Strinić zahaczył odgrywającego piłkę do partnerów Arbeloę.

10' 0:0 Gerard Piqué (Hiszpania) - faulował :: Mario Mandžukić (Chorwacja) - faulowany
8' 0:0

Sędzia na moment przerwał grę, bowiem chorwaccy kibice rzucili racę w stronę murawy.

7' 0:0 Fernando Torres (Hiszpania) - faulował :: Gordon Schildenfeld (Chorwacja) - faulowany

Torres przegrał walkę o piłkę z defensorem Chorwacji i jeszcze sfaulował rywala.

6' 0:0

Hiszpanie rozpoczynają swoją grę, czyli wymianę bardzo dużej ilości podań.

5' 0:0 Mario Mandžukić (Chorwacja) - faulował :: Sergi Busquets (Hiszpania) - faulowany

Mandzukić faulował pod bramką Hiszpanów Busquetsa.

4' 0:0 Fernando Torres (Hiszpania) - strzał niecelny

Wrzutka Xaviego, strzał Torresa, ale nie musiał interweniować Pletikosa.

4' 0:0 (Hiszpania) - rzut rożny

Alba wrzuca piłkę w pole karne, gdzie poza boisko wybija ją Schildenfeld.

3' 0:0 Andrés Iniesta (Hiszpania) - faulował :: Darijo Srna (Chorwacja) - faulowany

Iniesta zahaczył kapitana Chorwacji.

2' 0:0

Kontratak Chorwacji, Modrić ładnie minął Busquetsa, dogranie do Srny, ale ten pogubił się w dryblingu.

1' 0:0 Mario Mandžukić (Chorwacja) - faulował :: Sergi Busquets (Hiszpania) - faulowany

Mandzukić z pełnym impetem wpadł na Busquetsa.

1' 0:0

Rozpoczęli piłkarze reprezentacji Hiszpanii.

Jeszcze tylko przywitanie obu ekip, losowanie połów i zaczynamy mecz Chorwacja - Hiszpania.

Obie drużyny już na murawie PGE Areny w Gdańsku. Czas na hymny narodowe Hiszpanii i Chorwacji.

W wyjściowym składzie Chorwatów nie ma dzisiaj Ivana Perisicia oraz Nikicy Jelavicia. W ich miejsce Bilić posyła do boju Domagoja Vide i Danijela Pranijcia. Główną zmianą jest jednak zmiana ustawienia, bowiem Chorwację zobaczymy w systemie 4-2-3-1, z Mandzukiciem na szpicy.

Hiszpanie dzisiejsze spotkanie rozpoczną w identycznym składzie jak ostatni pojedynek z Irlandią. W ataku zobaczymy m.in. strzelca dwóch bramek Irlandczykom - Fernando Torresa.

Natomiast Chorwaci do samego końca będą toczyć bój o ćwierćfinał. Zawodnicy Slavena Bilicia mają w dorobku tyle samo punktów, co Hiszpanie za remis z Włochami 1:1 i zwycięstwo z Irlandią 3:1.

Hiszpanie to zespół, który wydaje się, że ma największe szanse na awans. Piłkarze "La Roja" w dwóch dotychczas rozegranych meczach zanotowali remis z Włochami (1:1) i zwycięstwo z Irlandią (4:0), dzięki czemu mają na swoim koncie cztery punkty.

Witamy i zapraszamy na kolejne mecze, po których poznamy dwóch ćwierćfinalistów Euro 2012. Na awans z grupy C w dalszym ciągu szansę mają zarówno Hiszpania, Chorwaci, jak i Włosi. Jedyną drużyną, która już na pewno pożegna się z turniejem to Irlandia. Tak więc zapowiada się kolejny wieczór pełen piłkarskich emocji!