Irlandia (taktyka: 4-4-2)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

Włosi wygrywają 2:0 po golach Antonio Cassano oraz Mario Balotellego i dzięki wygranej Hiszpanii nad Chorwacją wychodzą z grupy z 2. miejsca! Dziękuję za uwagę, dobranoc.

90+4' 2:0

Koniec!

90+3' 2:0 Mario Balotelli (Włochy) - strzał niecelny

Włosi wyszli jeszcze z kontratakiem, uderzył z 16 metrów Balotelli, ale obok słupka.

90+3' 2:0 (Włochy) - rzut rożny

Tym razem zablokowany został Diamanti i będzie jeszcze jeden korner.

Irlandczycy zablokowali uderzenie Balotellego.

90+2' 2:0 Ignazio Abate (Włochy) - faulował :: Damien Duff (Irlandia) - faulowany
90+1' 2:0 Thiago Motta (Włochy) - strzał niecelny

Pirlo zacentrował z narożnika, główkował Thiago Motta, ale piłka minęła słupek.

90+1' 2:0 (Włochy) - rzut rożny

I mamy jeszcze jeden rzut rożny dla Italii. Szansa na kolejnego gola?

90+1' 2:0

Sędzia doliczył 3 minuty.

90+1' 2:0 goal Mario Balotelli (Włochy) - gol prawą nogą :: Alessandro Diamanti (Włochy) - asysta

GOOOOOOOL! Z rzutu wolnego dośrodkował Diamanti, Balotelli uderzył piłkę nożycami, a ku radości włoskich fanów piłka wpada do siatki!

90' 1:0 (Włochy) - rzut rożny

Diamanti wywalczył rzut rożny i będzie jeszcze jedna okazja dla Włochów.

89' 1:0 yellow_red_card Keith Andrews (Irlandia) - druga żółta kartka (czerwona)
89' 1:0 Keith Andrews (Irlandia) - spalony

Na spalonym Andrews. Irlandczyk nie zgadzał się z tą decyzją, za co otrzymał drugą żółtą kartkę.

88' 1:0 Mario Balotelli (Włochy) - strzał celny

Balotelli poradził sobie w polu karnym z rywalem, uderzył w kierunku bliskiego słupka, ale zbyt słabo i pewnie w bramce Given.

86' 1:0 Jonathan Walters (Irlandia) - spalony

Na ofsajdzie złapany został Walters.

86' 1:0 substitutes Simon Cox (Irlandia) - wejście zawodnika :: Robbie Keane (Irlandia) - zejście zawodnika
85' 1:0 Leonardo Bonucci (Włochy) - strzał niecelny

Potężnie uderzył z 20 metrów Bonucci, ale wysoko nad bramką.

85' 1:0

Diamanti trafia z rzutu wolnego wprost w mur.

84' 1:0 yellow Sean St Ledger (Irlandia) - żółta kartka

St Ledger otrzymał jeszcze kartkę za dyskusję z arbitrem.

83' 1:0 Richard Dunne (Irlandia) - faulował :: Mario Balotelli (Włochy) - faulowany

Balotelli wywalczył rzut wolny 20 metrów od bramki Givena.

82' 1:0 Damien Duff (Irlandia) - faulował :: Alessandro Diamanti (Włochy) - faulowany

Duff sprowadził do parteru Diamantiego.

82' 1:0 Robbie Keane (Irlandia) - strzał niecelny

Keane znalazł się przypadkowo w polu karnym, uderzył mocno, ale niedokładnie i od bramki rozpoczął Buffon.

81' 1:0 Jonathan Walters (Irlandia) - spalony
81' 1:0 Jonathan Walters (Irlandia) - faulował :: Andrea Barzagli (Włochy) - faulowany

Walters przewinił w walce o górną piłkę.

80' 1:0 Robbie Keane (Irlandia) - spalony

Keane próbował dojść do zgrania od Longa, sędzia dopatrzył się spalonego, ale w tej sytuacji popełnił błąd.

79' 1:0 Keith Andrews (Irlandia) - strzał celny

Andrews uderzył potężnie po ziemi, ale zdołał piłkę odbić Buffon, a następnie z pola karnego wybił ją Barzagli.

78' 1:0 Alessandro Diamanti (Włochy) - faulował :: Jonathan Walters (Irlandia) - faulowany

Diamanti sfaulował Waltersa na 25 metrze włoskiej połowy, przez co będzie dogodna okazja dla Irlandii na wyrównanie.

77' 1:0 John O'Shea (Irlandia) - faulował :: Mario Balotelli (Włochy) - faulowany

Zbyt wysoko nogę podniósł O`Shea.

76' 1:0 substitutes Jonathan Walters (Irlandia) - wejście zawodnika :: Kevin Doyle (Irlandia) - zejście zawodnika
76' 1:0 Thiago Motta (Włochy) - spalony

Na ofsajdzie złapany został Thiago Motta.

76' 1:0 Richard Dunne (Irlandia) - faulował :: Gianluigi Buffon (Włochy) - faulowany

Dunne sfaulował Buffona w polu bramkowym po centrze z narożnika boiska.

75' 1:0 substitutes Mario Balotelli (Włochy) - wejście zawodnika :: Antonio Di Natale (Włochy) - zejście zawodnika
74' 1:0 (Irlandia) - rzut rożny

Centra Warda została zablokowana i będzie korner dla Irlandii.

73' 1:0 yellow Gianluigi Buffon (Włochy) - żółta kartka

Buffon nie zgadzał się z decyzją sędziego i został ukarany kartką.

72' 1:0 Thiago Motta (Włochy) - faulował :: Damien Duff (Irlandia) - faulowany

Duff został popchnięty przez Thiago na lewym skrzydle.

71' 1:0 yellow Daniele De Rossi (Włochy) - żółta kartka
71' 1:0 Daniele De Rossi (Włochy) - faulował :: Kevin Doyle (Irlandia) - faulowany

De Rossi popchnął wychodzącego na czystą pozycję Doyel`a i będzie kartka dla Włocha.

71' 1:0 Robbie Keane (Irlandia) - faulował :: Ignazio Abate (Włochy) - faulowany

Keane wszedł nakładką w nogi Abate.

70' 1:0 Shane Long (Irlandia) - spalony

Na pozycji spalonej złapany został Long.

69' 1:0 Andrea Pirlo (Włochy) - strzał niecelny

Pirlo uderzył mocno nad murem, ale też i nad bramką.

68' 1:0 Shane Long (Irlandia) - faulował :: Andrea Pirlo (Włochy) - faulowany

Long fauluje Pirlo na 20 metrze i będzie dobra okazja dla Italii na drugiego gola.

67' 1:0 Richard Dunne (Irlandia) - spalony

Na ofsajdzie znalazł się jeszcze Dunne.

67' 1:0 (Irlandia) - rzut rożny

Duff dośrodkował z narożnika, pewną interwencją popisał się jednak Marchisio.

66' 1:0 Alessandro Diamanti (Włochy) - strzał celny

Diamanti zaskakująco uderzył z narożnika pola karnego, na posterunku jednak Given, który bez problemu wyłapał futbolówkę.

65' 1:0 substitutes Shane Long (Irlandia) - wejście zawodnika :: Aiden McGeady (Irlandia) - zejście zawodnika
64' 1:0 (Irlandia) - rzut rożny
64' 1:0 Keith Andrews (Irlandia) - strzał niecelny

Uderzenie Andrewsa odbiło się od nogi Thiago Motty i będzie korner dla Irlandii.

63' 1:0 Antonio Di Natale (Włochy) - spalony

Na ofsajdzie znalazł się Di Natale.

62' 1:0 Alessandro Diamanti (Włochy) - faulował :: Glenn Whelan (Irlandia) - faulowany

Diamanti chwile po wejściu na murawę sfaulował w środku pola Whelana.

62' 1:0 substitutes Alessandro Diamanti (Włochy) - wejście zawodnika :: Antonio Cassano (Włochy) - zejście zawodnika
61' 1:0 John O'Shea (Irlandia) - faulował :: Federico Balzaretti (Włochy) - faulowany

Balzaretti został przytrzymany za koszulkę przez O`Shea na wysokości pola karnego Irlandii.

60' 1:0 Glenn Whelan (Irlandia) - faulował :: Thiago Motta (Włochy) - faulowany

Thiago Motta został sfaulowany na własnej połowie przez Whelana.

60' 1:0 Keith Andrews (Irlandia) - strzał celny

I mamy pierwszy celny strzał Irlandii w tym meczu! Andrews uderzył mocno z 25 metrów, ale futbolówka poleciała w sam środek bramki, gdzie czekał na nią już Buffon.

58' 1:0 Claudio Marchisio (Włochy) - strzał niecelny

Marchisio uderzył mocno z powietrza z półdystansu, futbolówka minęła o 2 metry lewy słupek bramki Givena.

57' 1:0 Richard Dunne (Irlandia) - faulował :: Antonio Cassano (Włochy) - faulowany
57' 1:0 Damien Duff (Irlandia) - faulował :: Daniele De Rossi (Włochy) - faulowany

Duff sfaulował w środku pola De Rossiego.

57' 1:0 substitutes Leonardo Bonucci (Włochy) - wejście zawodnika :: Giorgio Chiellini (Włochy) - zejście zawodnika
56' 1:0

Chiellini doznał urazu mięśnia i mamy wymuszoną zmianę w składzie Włochów.

55' 1:0 Antonio Di Natale (Włochy) - strzał celny

Cassano zagrał w tempo do Di Natale, ten przyjął piłkę, po czym uderzył w kierunku krótkiego słupka, gdzie pewną interwencją popisał się Given.

53' 1:0 Richard Dunne (Irlandia) - strzał niecelny

Po centrze z narożnika, najwyżej wyskoczył Dunne, ale jego uderzenie głową przeleciało daleko obok słupka.

53' 1:0 (Irlandia) - rzut rożny

W pole karne dośrodkował McGeady, główką zgrał piłkę Keane, a poza boisko wybił piłkę Barzagli.

52' 1:0 Claudio Marchisio (Włochy) - faulował :: Damien Duff (Irlandia) - faulowany

Marchisio przewrócił w środku pola Duffa.

51' 1:0 Daniele De Rossi (Włochy) - strzał niecelny

Rozstrzelali się Włosi. De Rossi uderzył z 17 metra technicznie po długim rogu, ale futbolówka minęła poprzeczkę bramki Givena.

50' 1:0 Kevin Doyle (Irlandia) - strzał niecelny

O`Shea zagrał w kierunku Doyle`a, ten uderzył mocno z powietrza, ale obok bramki.

49' 1:0 Federico Balzaretti (Włochy) - strzał niecelny

Po chwili potężnie uderzył z dystansu Balzaretti, ale wysoko nad poprzeczką.

49' 1:0

Ale okazja Włochów. Balzaretti wymienił podanie z Cassano, włoski napastnik uderzył płasko po ziemi, ale z 5 metra wybił piłkę Dunne.

47' 1:0 (Włochy) - rzut rożny

Włosi w natarciu. Cassano zagrał do Balzarettiego, który odegrał na 5 metr do Di Natale. Snajper włoski został jednak zablokowany i będzie pierwszy korner dla Italii w tej części meczu.

46' 1:0

Wracamy do Poznania. Drugą część meczu rozpoczęli Irlandczycy. Obie reprezentacje przystępują do drugiej części meczu bez zmian.

Do przerwy Włosi po golu Antonio Cassano prowadzą 1:0 i przy wyniku z Gdańska, gdzie Chorwaci bezbramkowo remisują z Hiszpanami, gracze Cesare Prandelliego są w ćwierćfinale. Wszystko się może jednak zmienić po przerwie, stąd zapraszam za kwadrans na drugą połowę.

45+1' 1:0

Sędzia po 45 minutach i 5 sekundach zakończył pierwszą połowę.

44' 1:0 Giorgio Chiellini (Włochy) - faulował :: Kevin Doyle (Irlandia) - faulowany

Przed polem karnym Irlandii Chiellini sfaulował Doyle`a.

44' 1:0 (Włochy) - rzut rożny

W kolejnej akcji w polu karnym piłkę dostał Thiago Motta, przyjął jednak niedokładnie i zdołał mu ją wybić Dunne.

43' 1:0

Włosi wyszli z szybką kontrą, na lewym skrzydle piłkę otrzymał De Rossi, który jednak zamiast odegrać do Balzarettiego, zdecydował się na strzał, który został zablokowany.

41' 1:0 Robbie Keane (Irlandia) - spalony

Na pozycji spalonej doświadczony napastnik Irlandii.

40' 1:0 Keith Andrews (Irlandia) - faulował :: Thiago Motta (Włochy) - faulowany

W odpowiedzi Andrews sfaulował na włoskiej połowie Thiago Mottę.

40' 1:0 Antonio Cassano (Włochy) - faulował :: Robbie Keane (Irlandia) - faulowany
39' 1:0 yellow John O'Shea (Irlandia) - żółta kartka
38' 1:0 John O'Shea (Irlandia) - faulował :: Federico Balzaretti (Włochy) - faulowany

O`Shea potraktował łokciem Balzarettiego, za co otrzymał kartkę.

38' 1:0

Pirlo z rzutu wolnego trafił wprost w mur.

37' 1:0 yellow Keith Andrews (Irlandia) - żółta kartka
37' 1:0 Keith Andrews (Irlandia) - faulował :: Andrea Pirlo (Włochy) - faulowany

Andrews podciął rywala i będzie kolejna okazja dla Włochów. Irlandczyk za to zagranie otrzymał jeszcze kartkę.

35' 1:0 goal Antonio Cassano (Włochy) - gol głową :: Andrea Pirlo (Włochy) - asysta

GOOOOOOOOOOOOL! Pirlo dośrodkował z rzutu rożnego, głową uderzył Cassano, piłkę wybił jeszcze Duff, ale zrobił to już za linią bramkową i sędzia uznaje gola dla Italii!

35' 0:0 (Włochy) - rzut rożny
35' 0:0 Antonio Cassano (Włochy) - strzał celny

I kolejna okazja Włochów. Cassano uderzył z 20 metrów, piłka odbiła się od rąk Givena i wyszła poza boisko.

34' 0:0 Antonio Di Natale (Włochy) - strzał celny

Ale okazja dla Włochów! Di Natale wyszedł na czystą pozycję, minął Givena i praktycznie z zerowego kąta uderzył w kierunku bramki, a z linii bramkowej wybił ją Dunne!

31' 0:0 Federico Balzaretti (Włochy) - spalony

Na ofsajdzie znalazł się boczny obrońca Italii.

31' 0:0

Di Natale dopadł do piłki na 10 metrze, obrócił się z piłką, uderzył w kierunku bramki, a na drodze futbolówki znalazł się Dunne, blokując ten strzał!

29' 0:0 Kevin Doyle (Irlandia) - faulował :: Andrea Barzagli (Włochy) - faulowany

Kolejne starcie Doyle`a z Barzaglim. Tym razem faulował Irlandczyk.

28' 0:0 yellow Federico Balzaretti (Włochy) - żółta kartka
28' 0:0 Federico Balzaretti (Włochy) - faulował :: Aiden McGeady (Irlandia) - faulowany

Balzaretti najpierw się poślizgnął, a następnie sfaulował McGeady`ego. Za tą interwencję otrzymał żółtą kartkę.

28' 0:0

Włosi wyszli z akcją, Cassano zgrał na 10 metr do Di Natale, który oddał strzał, ale został w ostatniej chwili zablokowany.

27' 0:0 Sean St Ledger (Irlandia) - faulował :: Giorgio Chiellini (Włochy) - faulowany

St Ledger sfaulował w walce o górną piłkę Chielliniego.

26' 0:0 Claudio Marchisio (Włochy) - faulował :: Damien Duff (Irlandia) - faulowany

Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego piłkę otrzymał Duff i przy próbie dryblingu został sfaulowany przez Marchisio.

26' 0:0 Andrea Barzagli (Włochy) - faulował :: Robbie Keane (Irlandia) - faulowany

Barzagli popchnął Keane`a w środkowej części boiska.

25' 0:0

Irlandczycy wyszli z kolejną kontrą, na skrzydle piłkę otrzymał Doyle, ale dośrodkował już niedokładnie, marnując kolejną okazję dla swojego zespołu.

24' 0:0 (Irlandia) - rzut rożny

Irlandczycy wyszli z szybką kontrą, niedokładnie zagrał jednak Andrews i z tej akcji Irlandia otrzymała jedynie rzut rożny.

21' 0:0

Włosi po 20 minutach mieli przewagę w posiadaniu piłki 60% do 40%. W kolejnej akcji długą piłkę w kierunku Marchisio posłał Pirlo, ale pomocnik Juventusu zbyt późno ruszył i nie zdążył do futbolówki.

20' 0:0 Kevin Doyle (Irlandia) - spalony

Na minimalnym spalonym znalazł się irlandzki napastnik.

19' 0:0 Richard Dunne (Irlandia) - faulował :: Andrea Barzagli (Włochy) - faulowany

Po centrze z rzutu wolnego Duffa, Dunne popchnął Barzagliego.

19' 0:0 Giorgio Chiellini (Włochy) - faulował :: Kevin Doyle (Irlandia) - faulowany

Chiellini starł się przy wyskoku z Doylem, ucierpiał bardziej Włoch, ale faul dla Irlandii.

18' 0:0 Federico Balzaretti (Włochy) - strzał niecelny

Włosi krótko rozegrali rzut rożny, piłkę przed polem karnym dostał Balzaretti, który jednak uderzył wysoko nad poprzeczką.

17' 0:0 (Włochy) - rzut rożny

Po interwencji Warda, Włosi otrzymali rzut rożny.

16' 0:0

Doyle w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Pirlo, który przy tej interwencji ucierpiał i mamy krótką przerwę w grze.

14' 0:0

Obie reprezentacje popisały się niedokładnymi prostopadłymi podaniami. Wśród Irlandczyków niedokładnie zagrał O`Shea, w ekipie włoskiej nie popisał się Pirlo.

12' 0:0 Aiden McGeady (Irlandia) - spalony

Na ofsajdzie znalazł się Aiden McGeady.

12' 0:0 Robbie Keane (Irlandia) - faulował :: Federico Balzaretti (Włochy) - faulowany

Keane sfaulował Balzarettiego w walce o górną piłkę.

11' 0:0 (Włochy) - rzut rożny

Dośrodkowanie Pirlo zostało wybite poza boisko przez Dunne`a i będzie jeszcze jeden korner dla Italii.

Centra Cassano została wybita na rzut rożny.

10' 0:0 Antonio Di Natale (Włochy) - faulował :: Keith Andrews (Irlandia) - faulowany

Tym razem faulował przed polem karnym Irlandii Di Natale.

10' 0:0 Kevin Doyle (Irlandia) - faulował :: Andrea Pirlo (Włochy) - faulowany

Doyle sfaulował Pirlo w środkowej części boiska.

9' 0:0 (Włochy) - rzut rożny

De Rossi wpadł w pole karne, został zablokowany i będzie kolejny korner dla Italii.

7' 0:0 (Włochy) - rzut rożny

Po drugiej stronie boiska za to rzut rożny wywalczył Abate. Po centrze Pirlo było sporo zamieszania w polu karnym, piłkę ostatecznie wybił St. Ledger.

6' 0:0

Barzagli walczył na skrzydle z Doylem, piłkę odbił Włoch, ale sędzia nie podyktował rzutu rożnego dla Irlandii i od bramki akcję rozpoczął Buffon.

5' 0:0 Keith Andrews (Irlandia) - faulował :: Andrea Pirlo (Włochy) - faulowany

W ofensywie przewinił Andrews.

4' 0:0

De Rossi wybił głową centrę Duffa z rzutu wolnego.

3' 0:0 Federico Balzaretti (Włochy) - faulował :: Damien Duff (Irlandia) - faulowany

Duff został popchnięty przy linii bocznej i będzie okazja dla Irlandii na gola.

2' 0:0

Irlandczycy próbowali zagrać długą piłkę, pewnym wyjściem z bramki popisał się jednak Buffon. Ciekawy początek meczu w Poznaniu.

1' 0:0 Daniele De Rossi (Włochy) - strzał niecelny

Włosi się już skupili na grze, z prawego skrzydła zagrał Di Natale, z woleja uderzył De Rossi, ale piłka przeleciała obok bramki Givena.

1' 0:0

W pierwszych sekundach piłkę stracił Pirlo na własnej połowie, nie wykorzystał tego jednak Keane, którego uprzedził Buffon.

1' 0:0

Spotkanie rozpoczęli Włosi.

Turecki arbiter wyprowadził obie jedenastki na murawę. Za chwilę zostaną odegrane hymny i zaczynamy spotkanie.

Cesare Prandelli przebudował skład na dzisiejsze spotkanie. W obronie zagrają Ignazio Abate, Andrea Barzagli oraz Federico Balzaretti, do pomocy na nominalną pozycję przesunięty został Daniele De Rossi, a w ataku Mario Balotellego zmienił strzelec gola z meczu z Hiszpanią - Antonio Di Natale. Giovanni Trapattoni jedynie w miejsce Simona Coxa wprowadził do składu Kevina Doylea.

Kwestia awansu nie zależy od graczy Cesare Prandelliego. Italia musi ten mecz wygrać, jak również liczyć albo na porażkę kogoś z duetu Hiszpania - Chorwacja, albo na niższy remis niż 2:2 w drugim meczu. W innych przypadkach, mimo ewentualnej wygranej, Włosi pożegnają się z turniejem.

Obie reprezentacje nie grzeszą formą na tych mistrzostwach. Włosi zremisowali dotychczas z Hiszpanią oraz Chorwacją, natomiast Irlandczycy przegrali oba mecze.

Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Poznaniu. Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w grupie C - Włosi podejmą Irlandczyków. Pierwsi wciąż pozostają w walce o awans, drudzy natomiast grają dzisiaj mecz o honor.