1:1 Szewczenko 55' - gol głową, asysta: Jarmołenko
2:1 Szewczenko 62' - gol głową, asysta: Konoplanka
0:1 Ibrahimovic 52' - gol prawą nogą, asysta: Källström

Szwecja (taktyka: 4-4-2)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

W swoim debiucie na Mistrzostwach Europy, reprezentacja Ukrainy po prawdziwym popisie Andrija Szewczenki zdobywa trzy punkty. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutro!

90+5' 2:1

Koniec meczu! Ukraina znakomicie rozpoczyna ten turniej, wygrywając ze Szwecją 2:1!

90+4' 2:1

Olsson padł w polu karnym Ukraińców, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Chyba nic w tym meczu już się nie wydarzy!

90+3' 2:1 Olof Mellberg (Szwecja) - strzał niecelny

Mellberg zapędził się już w pole karne Ukrainy. Teraz dogrywał mu Ibrahimovic, ale szwedzki obrońca przenosi piłkę nad poprzeczką.

90+2' 2:1 substitutes Marko Dević (Ukraina) - wejście zawodnika :: Jewhen Konoplanka (Ukraina) - zejście zawodnika
90+1' 2:1 Johan Elmander (Szwecja) - faulował :: Taras Mychałyk (Ukraina) - faulowany

Elmander odpychał rękami Mychałyka. Kradnie cenne sekundy ukraiński defensor.

90' 2:1

Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90' 2:1 Johan Elmander (Szwecja) - strzał niecelny

To była piłka meczowa dla Szwedów!!! Ibrahimović świetnie odegrał piłkę do Elmandera, który mając przed sobą praktycznie tylko Piatowa przestrzelił!

89' 2:1 Serhij Nazarenko (Ukraina) - faulował :: Olof Mellberg (Szwecja) - faulowany

Nazarenko walczył o piłkę w polu karnym Szwecji, ale sfaulował przy tym Mellberga.

88' 2:1 Andrij Jarmołenko (Ukraina) - faulował :: Christian Wilhelmsson (Szwecja) - faulowany

Faul Jarmołenki w środku boiska.

87' 2:1

Na Stadionie Olimpijskim w Kijowie coraz większe wyczekiwanie na koniec meczu.

85' 2:1 Olof Mellberg (Szwecja) - faulował :: Artem Miłewski (Ukraina) - faulowany
84' 2:1 substitutes Rusłan Rotań (Ukraina) - wejście zawodnika :: Andrij Woronin (Ukraina) - zejście zawodnika
83' 2:1 Serhij Nazarenko (Ukraina) - strzał niecelny

Uderzenie Nazarenki nad bramką Szwedów.

83' 2:1 yellow Rasmus Elm (Szwecja) - żółta kartka
82' 2:1 Rasmus Elm (Szwecja) - faulował :: Andrij Woronin (Ukraina) - faulowany

Elm gonił za uciekającym Woroninem, aż w końcu zahaczył napastnika Ukrainy.

82' 2:1

Oczywiście zasłużone owacje na stojąco dla ukraińskiego napastnika.

81' 2:1 substitutes Artem Miłewski (Ukraina) - wejście zawodnika :: Andrij Szewczenko (Ukraina) - zejście zawodnika
80' 2:1 Christian Wilhelmsson (Szwecja) - strzał celny

Uderzenie Wilhelmssona w sam środek bramki. Pewnie łapie piłkę Piatow.

79' 2:1

Za chwilę prawdopodobnie boisko opuści strzelec dwóch bramek dla Ukrainy - Andrij Szewczenko.

77' 2:1 Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - faulował :: Anatolij Tymoszczuk (Ukraina) - faulowany
76' 2:1 Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - strzał celny

Kapitalna akcja Szwedów i jeszcze lepsza obrona Piatowa!! Ibrahimovic huknął z 20. metra, a bramkarz Ukrainy z wielkim trudem broni ten strzał!

74' 2:1 Johan Elmander (Szwecja) - faulował :: Serhij Nazarenko (Ukraina) - faulowany

Faul w walce powietrznej obu tych zawodników.

74' 2:1 Jewhen Konoplanka (Ukraina) - strzał niecelny

Bardzo aktywny w dniu dzisiejszym Konoplanka uderza niemal z każdej pozycji. Teraz próbował z lewej strony boiska.

73' 2:1

Wprowadzając Elmandera Erik Hamrén stawia już wszystko na jedną kartę.

72' 2:1 Andrij Woronin (Ukraina) - faulował :: Mikael Lustig (Szwecja) - faulowany
71' 2:1 substitutes Johan Elmander (Szwecja) - wejście zawodnika :: Markus Rosenberg (Szwecja) - zejście zawodnika
71' 2:1 Jewhen Konoplanka (Ukraina) - strzał niecelny

Wysoko nad bramką uderza Konoplanka.

69' 2:1

Nieudana wrzutka Lustiga i od bramki rozpocznie Piatow.

68' 2:1 substitutes Christian Wilhelmsson (Szwecja) - wejście zawodnika :: Sebastian Larsson (Szwecja) - zejście zawodnika
67' 2:1 Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - faulował :: Jewhen Chaczeridi (Ukraina) - faulowany
65' 2:1 Kim Källström (Szwecja) - faulował :: Anatolij Tymoszczuk (Ukraina) - faulowany

Tym razem walka w środku pola, gdzie faulowany Tymoszczuk.

65' 2:1 Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - faulował :: Jewhen Chaczeridi (Ukraina) - faulowany

Ostre wejście "Ibry" w obrońcę Ukrainy.

62' 2:1 substitutes Anders Svensson (Szwecja) - wejście zawodnika :: Ola Toivonen (Szwecja) - zejście zawodnika
62' 2:1 goal Andrij Szewczenko (Ukraina) - gol głową :: Jewhen Konoplanka (Ukraina) - asysta

GOOOOOLL!!!! Coś niebywałego! Szewczenko po raz drugi w tym meczu nieupilnowany, i po raz drugi pokonuje Isakssona strzałem głową! Dośrodkowanie Konoplanki z rzutu rożnego do kapitana Ukrainy i gospodarze prowadzą już 2:1!

61' 1:1 (Ukraina) - rzut rożny

Woronin tyłem do bramki chciał odgrywać piłkę do kolegów, ale przeszkodził mu w tym Lustig.

59' 1:1 Ołeh Husiew (Ukraina) - strzał niecelny

Silny strzał Husiewa z dystansu - piłka przechodzi nad bramką strzeżoną przez Isakssona.

58' 1:1 (Ukraina) - rzut rożny

Konoplanka pędził lewą stroną, próbował odegrać do partnerów, ale ta wrzutka zablokowana.

56' 1:1

Świetny mecz zrobił nam się już na początku drugiej połowy!

55' 1:1 goal Andrij Szewczenko (Ukraina) - gol głową :: Andrij Jarmołenko (Ukraina) - asysta

GOOOOL!!! Tak jak zapowiadaliśmy! To jest wieczór gwiazd obu drużyn! Dośrodkowanie z prawej strony Jarmołenki w pole karne Szwecji, gdzie pięknym strzałem głową popisuje się Andrij Szewczenko! 1:1!

53' 0:1 Markus Rosenberg (Szwecja) - faulował :: Jewhen Chaczeridi (Ukraina) - faulowany
53' 0:1

Szybko stracony gol powinien teraz zmobilizować Ukraińców.

52' 0:1 goal Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - gol prawą nogą :: Kim Källström (Szwecja) - asysta

GOOL!!! Källström przejmuje piłkę w polu karnym Ukrainy, podaje do Ibrahimovicia, który tylko dostawia nogę, dając tym samym prowadzenie Szwedom!

50' 0:0

Kapitan Ukrainy już wraca na boisko.

49' 0:0 Andreas Granqvist (Szwecja) - faulował :: Andrij Szewczenko (Ukraina) - faulowany

Granqvist w bezpardonowy sposób sfaulował Szewczenkę, który długo leży na murawie.

49' 0:0

Groźna akcja Szwedów, która kończy się zablokowanym strzałem przez Selina.

48' 0:0 Sebastian Larsson (Szwecja) - faulował :: Jewhen Konoplanka (Ukraina) - faulowany

Larsson podciął od tyłu Konoplankę.

47' 0:0 Jewhen Konoplanka (Ukraina) - faulował :: Rasmus Elm (Szwecja) - faulowany
46' 0:0 Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - faulował :: Taras Mychałyk (Ukraina) - faulowany

Ibrahimovic tym razem przepychał się w niedozwolony sposób.

46' 0:0

Drugą połowę obie drużyny rozpoczynają bez zmian. Przy piłce Ukraińcy.

45+1' 0:0

Nic ciekawego już w tej połowie się nie wydarzy. Turecki arbiter kończy pierwszą część meczu przy bezbramkowym remisie.

45' 0:0

Jedną minutę dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry.

44' 0:0

Aktywny Szewczenko naciskał Mellberga, i wywalczył rzut z autu dla Ukrainy.

42' 0:0 Jewhen Konoplanka (Ukraina) - strzał niecelny

Husiew doskonale wypatrzył w polu karnym Szwedów Konoplankę, ale ten źle złożył się do tego strzału, i w efekcie piłka przeszła nad bramką Isakssona.

40' 0:0 Markus Rosenberg (Szwecja) - faulował :: Taras Mychałyk (Ukraina) - faulowany

Faul w ataku Rosenberga. Poszkodowanym Mychałyk.

39' 0:0 Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - strzał niecelny

Mogła być znakomita odpowiedź Szwedów, ale piłka po uderzeniu przez Ibrahimovicia trafiła w słupek i wyszła poza boisko! Robi nam się coraz lepsze spotkanie!

38' 0:0

Cóż za okazja Ukrainy! Szewczenko dogrywał głową piłkę do partnerów, ale strzał Jarmolenki zablokowany przez defensorów Szwecji.

37' 0:0 Jewhen Konoplanka (Ukraina) - strzał niecelny

Coraz groźniejsze strzały gospodarzy. Tym razem Konoplanka mierzył w okienko bramki Szwedów, pomylił się, ale niewiele.

36' 0:0 (Szwecja) - rzut rożny

Próba "Ibry", i jest korner dla Szwedów.

35' 0:0 Andrij Woronin (Ukraina) - strzał celny

Ależ bomba Woronina z dystansu! Isaksson nawet nie próbował łapać tej piłki, tylko odbił ją przed siebie. Na swoje szczęście nikt z Ukraińców nie dobił futbolówki.

33' 0:0 Andrij Jarmołenko (Ukraina) - faulował :: Martin Olsson (Szwecja) - faulowany

Olsson odpychany przez Jarmołenkę.

31' 0:0 Markus Rosenberg (Szwecja) - strzał celny

Toivonen zgrywa futbolówkę do Rosenberga, który kąśliwym strzałem próbował pokonać Piatowa. Bez oczekiwanego efektu.

30' 0:0 Taras Mychałyk (Ukraina) - faulował :: Markus Rosenberg (Szwecja) - faulowany

Walka bark w bark Mychałyka z Rosenbergiem - faulowany szwedzki napastnik.

28' 0:0 Mikael Lustig (Szwecja) - faulował :: Jewhen Konoplanka (Ukraina) - faulowany

Lustig podcinał szarżującego Konoplankę.

27' 0:0 (Szwecja) - rzut rożny

Olsson nie zdołał dośrodkować w pole karne Ukraińców, ale wywalczył rzut rożny.

27' 0:0 Andrij Szewczenko (Ukraina) - faulował :: Martin Olsson (Szwecja) - faulowany
26' 0:0

Nazarenko ładnie wypatrzył wbiegającego w pole karne Woronina, ale szybszy od napastnika Ukrainy Andreas Isaksson.

23' 0:0 Andrij Szewczenko (Ukraina) - strzał niecelny

Znakomita okazja dla Ukrainy! Szewczenko otrzymał świetne podanie od partnera, wbiegł z piłką w pole karne, jednak strzelił tuż obok lewego słupka!

22' 0:0 Andrij Szewczenko (Ukraina) - spalony

Teraz udana pułapka ofsajdowa linii obrony Szwecji.

21' 0:0 Markus Rosenberg (Szwecja) - spalony

Zagranie Ibrahimovicia z głębi pola, ale na ofsajdzie Rosenberg.

20' 0:0

Obrońca Ukrainy już powrócił na boisko.

19' 0:0

W starciu z Ibrahimoviciem ucierpiał Chaczeridi, przy którym są już masażyści.

18' 0:0 Jewhen Selin (Ukraina) - faulował :: Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - faulowany

Selin przewinił w starciu z "Ibrą".

17' 0:0 Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - strzał celny

Mierzony strzał Ibrahimovicia, i Piatow musiał parować to uderzenie! Bardzo dobra próba Szweda.

16' 0:0 Jewhen Konoplanka (Ukraina) - faulował :: Mikael Lustig (Szwecja) - faulowany
16' 0:0 Jewhen Selin (Ukraina) - faulowany
15' 0:0 Andreas Granqvist (Szwecja) - faulował :: Andrij Woronin (Ukraina) - faulowany

Starcie w powietrzu obu zawodników - ostrzej walczył o piłkę środkowy obrońca reprezentacji Szwecji.

14' 0:0 Anatolij Tymoszczuk (Ukraina) - faulował :: Martin Olsson (Szwecja) - faulowany

Tymoszczuk przerwał składną akcję Szwedów.

13' 0:0

Ukraińcy wymienili między sobą kilka podań, po czym futbolówka znalazła się poza boiskiem. Od autu rozpocznie Szwecja.

11' 0:0 yellow Kim Källström (Szwecja) - żółta kartka
11' 0:0 Kim Källström (Szwecja) - faulował :: Jewhen Selin (Ukraina) - faulowany

Faul taktyczny Källströma, który ostrym wślizgiem powstrzymał Selina.

10' 0:0 Anatolij Tymoszczuk (Ukraina) - faulował :: Kim Källström (Szwecja) - faulowany

Källström podcięty przez Tymoszczuka.

9' 0:0 Olof Mellberg (Szwecja) - faulował :: Andrij Szewczenko (Ukraina) - faulowany

Tym razem poszkodowanym ukraiński napastnik.

9' 0:0 Andrij Szewczenko (Ukraina) - faulował :: Olof Mellberg (Szwecja) - faulowany

Faul kapitana gospodarzy po stracie piłki na połowie Szwedów.

7' 0:0

Dośrodkowanie Husiewa w pole karne Szwecji, ale nikt z jego partnerów nie zdołał zamknąć tej akcji.

6' 0:0 Rasmus Elm (Szwecja) - faulował :: Andrij Woronin (Ukraina) - faulowany
5' 0:0 Kim Källström (Szwecja) - strzał niecelny

Odpowiedź Källströma również niecelna. Szwedzki pomocnik zauważył wysuniętego bramkarza Ukrainy, ale nie zaskoczył tym strzałem Piatowa.

4' 0:0 Jewhen Konoplanka (Ukraina) - strzał niecelny

Pierwsza próba strzału. Konoplanka uderzał z lewej strony boiska, ale piłka przechodzi daleko obok bramki Szwedów.

4' 0:0 Andreas Granqvist (Szwecja) - faulował :: Andrij Woronin (Ukraina) - faulowany

Zawodnik gospodarzy odpychany przez Granqvista.

3' 0:0 Markus Rosenberg (Szwecja) - faulował :: Jewhen Chaczeridi (Ukraina) - faulowany

Rosenberg podcinał defensora Ukrainy.

2' 0:0

Spokojny początek obu zespołów. Ukraińcy konstruują akcję na własnej połowie, ale długie podanie łapie Isaksson.

1' 0:0

Rozpoczęli piłkarze reprezentacji Szwecji.

Jeszcze tylko przywitanie zawodników obu drużyn i sędzia Cüneyt Çakır z Turcji da znak do rozpoczęcia meczu Ukraina - Szwecja.

Na trybunach ogromna wrzawa, a na początek z głośników płynie hymn Szwecji. Zaraz po nim rozbrzmiewa narodowa pieśń Ukrainy.

Trójka sędziowska wyprowadza oba zespoły na murawę Stadionu Olimpijskiego w Kijowie.

Z pewnością będzie to również pojedynek dwóch gwiazd światowej piłki, które mają w swoich szeregach obie drużyny - Ukraińca Andrija Szewczenko i Szweda Zlatana Ibrahimovicia. To głównie na nich będzie opierała się gra zarówno "Żółto-niebieskich", jak i "Trzech Koron".

Dla Ukraińców będzie to debiut na Mistrzostwach Europy. Z kolei dużo więcej doświadczenia mają Szwedzi, którzy uczestniczyli m.in. na ostatnim Euro w Austrii w Szwajcarii. Wówczas reprezentacja "Trzech Koron" nie wyszła z grupy.

Przypomnijmy tylko, że w meczu otwierającym zmagania w grupie D, reprezentacje Francji i Anglii podzieliły się punktami remisując 1:1.

Za około dwadzieścia minut rozpoczniemy relację na żywo z drugiego spotkania grupy D UEFA Euro 2012, w którym to współgospodarz turnieju - Ukraina, podejmie reprezentację Szwecji. Będzie to zarazem ostatni mecz pierwszej rundy fazy grupowej Mistrzostw Europy.