Francja (taktyka: 4-2-3-1)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

W pierwszej połowie gra była wyrównana, natomiast w drugiej Francuzi byli lepszą drużyną, zadali dwa ciosy, i zasłużenie wygrali. Przed ostatnim meczem "Les Blues" są w komfortowej sytuacji, mając cztery punkty na koncie. Natomiast Ukraińcy również pozostają z dużymi szansami na awans do ćwierćfinału. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy już na mecz Szwecja - Anglia.

90+3' 0:2

Koniec meczu! Francja wygrywa z Ukrainą 2:0.

90+3' 0:2

Pierwsi kibice już opuszczają Donbass Arenę.

90+2' 0:2

Giroud w ofensywnej akcji, aut dla Francuzów.

90' 0:2

Trzy minuty dłużej potrwa ten mecz.

89' 0:2 Mathieu Debuchy (Francja) - faulował :: Jewhen Konoplanka (Ukraina) - faulowany

Faul Debuchego przy linii bocznej boiska. A na Donbass Arenie, od straty drugiej bramki, cisza jak makiem zasiał...

88' 0:2 Yann M'Vila (Francja) - faulował :: Marko Dević (Ukraina) - faulowany
87' 0:2 (Francja) - rzut rożny
87' 0:2 Samir Nasri (Francja) - strzał celny

Dobra próba Nasriego, i Piatow musiał wybijać piłkę poza boisko.

87' 0:2 yellow Anatolij Tymoszczuk (Ukraina) - żółta kartka
86' 0:2 Anatolij Tymoszczuk (Ukraina) - faulował :: Marvin Martin (Francja) - faulowany

Tymoszczuk nieczystym wślizgiem w nogi powstrzymał Martina.

84' 0:2 Gaël Clichy (Francja) - faulował :: Marko Dević (Ukraina) - faulowany

Dević podcięty przez Clichego.

84' 0:2 Yann M'Vila (Francja) - strzał niecelny
82' 0:2 Ołeksandr Alijew (Ukraina) - strzał niecelny

Niestety dla Ukraińców, strzał Alijewa pozostawia wiele do życzenia. Futbolówce daleko było do bramki po tym uderzeniu.

81' 0:2 yellow Philippe Mexès (Francja) - żółta kartka
81' 0:2 Philippe Mexès (Francja) - faulował :: Artem Miłewski (Ukraina) - faulowany

Bardzo ostre wejście Mexesa w nogi Miłewskiego. Do bramki ok. 20. metrów, a więc teraz albo nigdy.

80' 0:2 Olivier Giroud (Francja) - strzał niecelny

Wprowadzony napastnik wpisał się do statystyk, bo tak można określić ten strzał.

79' 0:2 yellow Mathieu Debuchy (Francja) - żółta kartka
78' 0:2 Mathieu Debuchy (Francja) - faulował :: Jewhen Konoplanka (Ukraina) - faulowany

Debuchy z pełnym impetem zaatakował Konoplankę.

78' 0:2

Nasri dobrze opanował piłkę, ale źle odgrywał ją do partnerów.

76' 0:2 (Ukraina) - rzut rożny

Senne te ostatnie minuty meczu, ale Ukraina stara się walczyć do końca. Teraz będą mieli okazję z rzutu rożnego.

76' 0:2 substitutes Olivier Giroud (Francja) - wejście zawodnika :: Karim Benzema (Francja) - zejście zawodnika
73' 0:2 Mathieu Debuchy (Francja) - faulował :: Jewhen Konoplanka (Ukraina) - faulowany
73' 0:2 substitutes Marvin Martin (Francja) - wejście zawodnika :: Jérémy Menez (Francja) - zejście zawodnika
72' 0:2 Franck Ribéry (Francja) - strzał niecelny

... bezpośrednio uderzał sam poszkodowany, minimalnie nad poprzeczką.

71' 0:2 Jewhen Chaczeridi (Ukraina) - faulował :: Franck Ribéry (Francja) - faulowany

Ribery powstrzymany przez Chczeridiego ok. 20. metrów przed bramką Piatowa...

71' 0:2 Marko Dević (Ukraina) - strzał niecelny

Bardzo nieudany strzał Devicia z ok. 25. metrów.

68' 0:2 substitutes Ołeksandr Alijew (Ukraina) - wejście zawodnika :: Andrij Jarmołenko (Ukraina) - zejście zawodnika
68' 0:2 substitutes Yann M'Vila (Francja) - wejście zawodnika :: Yohan Cabaye (Francja) - zejście zawodnika
67' 0:2 Artem Miłewski (Ukraina) - spalony
66' 0:2 (Ukraina) - rzut rożny

Cabaye był tam, gdzie powinien, wybijając futbolówkę poza boisko.

Dević w dryblingu, ale wywalczył z tej sytuacji tylko rzut rożny.

65' 0:2 Yohan Cabaye (Francja) - strzał niecelny

Bardzo długo rozgrywali tą piłkę Francuzi, w końcu Cabaye uderza zza pola karnego i trafia prosto w słupek bramki Ukraińców!

64' 0:2

Cabaye prostopadle do Benzemy, ale szybszy od napastnika Realu Madryt Andriej Piatow.

63' 0:2 (Francja) - rzut rożny
61' 0:2 Karim Benzema (Francja) - strzał celny

Benzema strzelał mocno po ziemi, ale prosto w ręce Piatowa.

60' 0:2 substitutes Artem Miłewski (Ukraina) - wejście zawodnika :: Serhij Nazarenko (Ukraina) - zejście zawodnika
59' 0:2 Alou Diarra (Francja) - faulował :: Andrij Jarmołenko (Ukraina) - faulowany
58' 0:2 (Francja) - rzut rożny
57' 0:2

W ciągu trzech minut Francuzi uciszyli blisko 50 tysięczną publiczność w Doniecku.

56' 0:2 goal Yohan Cabaye (Francja) - gol lewą nogą :: Karim Benzema (Francja) - asysta

GOOOOOL!!! Francuzi w kilka minut wyprowadzają dwa potężne ciosy! Znów asystą popisuje się Benzema, który prostopadłym podaniem uruchamia Cabaye, a ten spokojnie zdobywa drugiego gola dla "Trójkolorowych"!

55' 0:1 yellow Jewhen Selin (Ukraina) - żółta kartka
54' 0:1 Jewhen Selin (Ukraina) - faulował :: Adil Rami (Francja) - faulowany

Ostry wślizg Selina w nogi Ramiego.

53' 0:1 goal Jérémy Menez (Francja) - gol lewą nogą :: Karim Benzema (Francja) - asysta

GOOOOOOL!! Do trzech razy sztuka Meneza! Benzema podaje do wbiegającego w pole karne francuskiego pomocnika, który przekłada sobie piłkę na lewą nogę i daje prowadzenie "Les Blues"!

52' 0:0

Próba kombinacyjnej gry Jarmolenki z Husiewem, ale przejmują piłkę Francuzi.

50' 0:0 Anatolij Tymoszczuk (Ukraina) - strzał niecelny

Szybki kontratak Ukrainy, Dević wypatrzył w środku pola Tymoszczuka, który oddaje strzał z 20. metra - niestety dla Ukraińców niecelny.

49' 0:0 Andrij Szewczenko (Ukraina) - strzał niecelny

Szewczenko w dryblingu, mija Ramiego, uderza na bramkę Francuzów, ale piłka minimalnie mija poprzeczkę.

48' 0:0 Jérémy Menez (Francja) - strzał celny

Menez staje przed kolejną szansą na gola, ale znów trafia prosto w Piatowa!

47' 0:0 Andrij Szewczenko (Ukraina) - spalony

Zwlekał z podaniem Husiew, aż w końcu Szewczenko znalazł się na spalonym.

46' 0:0 (Francja) - rzut rożny

Debuchy trafia w Konoplankę i jest rzut rożny dla Francji.

46' 0:0

Ukraińcy rozpoczęli drugą połowę meczu.

46' 0:0 substitutes Marko Dević (Ukraina) - wejście zawodnika :: Andrij Woronin (Ukraina) - zejście zawodnika
45+1' 0:0

Koniec pierwszej połowy. W tym momencie ten mecz powinien się już kończyć, ale z powodu ogromnej ulewy i burzy, zostało ono przerwane na blisko godzinę. Jak na razie dobra gra w wykonaniu obu zespołów, ale bramek nie oglądaliśmy. Do Doniecka wracamy za kilkanaście minut.

45+1' 0:0 Jérémy Menez (Francja) - faulował :: Jewhen Selin (Ukraina) - faulowany

Niebezpieczne zagranie nakładką Meneza, który musi uważać, by nie dostać drugiej żółtej kartki.

45' 0:0

Jedna minut doliczona przez arbitra.

44' 0:0

Benzema nie mógł urwać się rywalom będąc już w polu karnym gospodarzy. W końcu zdołał odegrać do partnerów, ale wcześniej sytuację wyjaśniają Ukraińcy.

43' 0:0

Ostatnie dwie minuty nieco spokojniejsze w wykonaniu obu drużyn.

42' 0:0 Karim Benzema (Francja) - faulował

Przypadkowe zagranie ręką przez Benzemę.

40' 0:0 yellow Jérémy Menez (Francja) - żółta kartka
40' 0:0 Jérémy Menez (Francja) - faulował :: Andrij Szewczenko (Ukraina) - faulowany

Menez przegrał walkę z Szewczenką, i jeszcze ratował się faulem, łapiąc za koszulkę Ukraińca.

39' 0:0 (Francja) - rzut rożny
39' 0:0 Philippe Mexès (Francja) - strzał celny

Miękkie dośrodkowanie Nasriego w pole karne, Mexes uderza głową w stronę bramki Ukrainy, gdzie znakomicie spisuje się Piatow parując to uderzenie na rzut rożny!

38' 0:0 Ołeh Husiew (Ukraina) - faulował :: Franck Ribéry (Francja) - faulowany

Husiew zamiast trafić w piłkę, trafił w nogę Riberego.

38' 0:0 (Ukraina) - rzut rożny
37' 0:0 (Ukraina) - rzut rożny

Kiks Llorisa, który był naciskany przez Jarmolenkę. Rzut rożny dla Ukrainy. Druga groźna akcja gospodarzy w ostatnich minutach.

36' 0:0 Karim Benzema (Francja) - faulował :: Jewhen Chaczeridi (Ukraina) - faulowany

Benzema w pojedynku z Chaczeridim. Górą obrońca Ukrainy, który był odpychany przez Francuza.

34' 0:0 Andrij Szewczenko (Ukraina) - faulował :: Adil Rami (Francja) - faulowany

Poirytowany Szewczenko dopuścił się przewinienia na Ramim.

34' 0:0 Andrij Szewczenko (Ukraina) - strzał celny

Teraz świetna okazja dla Szewczenki! Idealne podanie z głębi pola, nie ma spalonego, "Szewa" wybiega oko w oko z Llorisem, ale obronną ręką z tej sytuacji wychodzi francuski bramkarz!

33' 0:0 Jewhen Konoplanka (Ukraina) - strzał niecelny

Konoplanka próbował strzelać z dystansu, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki Francji.

32' 0:0

Ribery w pojedynku biegowym z Husiewem. Prawy obrońca Ukrainy wślizgiem powstrzymuje Francuza. Powinien być rzut rożny, ale od bramki rozpocznie Piatow.

31' 0:0

Po tej godzinnej przerwie, gra rozkręciła nam się już na dobre. Zawodnicy obu drużyn coraz częściej zagrażają bramkarzom.

29' 0:0 Jérémy Menez (Francja) - strzał celny

Ależ okazja dla Francji! Ribery przejmuje bezpańską piłkę, zagrywa ją wzdłuż bramki, gdzie przejmuje ją Menez. Ten mając przed sobą tylko Piatowa, strzela prosto w niego!

28' 0:0 Karim Benzema (Francja) - strzał celny

Francuzi dużo strzelają, ale jak na razie żaden z nich nie znalazł drogi do siatki.

26' 0:0 Jérémy Menez (Francja) - strzał niecelny

Błąd Nazarenki, który traci piłkę na rzecz Riberego, ten oddaje ją Menezowi, a piłkarz PSG strzela nad bramką strzeżoną przez Piatowa.

25' 0:0 Andrij Jarmołenko (Ukraina) - strzał niecelny

Pierwszy strzał na bramkę Llorisa. Jarmołenko uderzał zza pola karnego Francji, po ziemi, ale obok prawego słupka.

23' 0:0

Wrzawa na trybunach, a więc to znak, że z ofensywną akcją wychodzą Ukraińcy. Woronin podawał po ziemi do Szewczenki, ale tego uprzedził Mexes.

22' 0:0

Duży spokój w szeregach obu drużyn. Francuzi utrzymują się dłużej przy piłce, ale na razie Ukraińcy nie kwapią się do ataków.

20' 0:0

Menez podawał w stronę Riberego, ale Francuz nie zdołał opanować futbolówki.

18' 0:0 Karim Benzema (Francja) - spalony

Kolejna dobra decyzja linii obronnej Ukrainy - Benzema znów na ofsajdzie.

16' 0:0 Jérémy Menez (Francja) - spalony

Menez pokonuje Andrija Piatowa po ładnym podaniu Riberego, ale arbiter w tej sytuacji dopatrzył się spalonego.

16' 0:0

Francuzi jak na razie częściej na połowie Ukraińców, posiadają przewagę nad gospodarzami.

15' 0:0 Philippe Mexès (Francja) - faulował :: Andrij Szewczenko (Ukraina) - faulowany

Mexes powalił na murawę Szewczenkę.

14' 0:0 Serhij Nazarenko (Ukraina) - faulował :: Mathieu Debuchy (Francja) - faulowany

Atak ciałem Nazarenki na Debuchym.

12' 0:0 Gaël Clichy (Francja) - faulował :: Andrij Jarmołenko (Ukraina) - faulowany

Clichy z pełnym impetem wpadł ciałem na Jarmołenkę.

12' 0:0 Jérémy Menez (Francja) - faulował :: Jewhen Konoplanka (Ukraina) - faulowany

Menez odpychał Konoplankę.

11' 0:0 Karim Benzema (Francja) - spalony

Minimalny ofsajd Benzemy.

11' 0:0 Anatolij Tymoszczuk (Ukraina) - faulował :: Franck Ribéry (Francja) - faulowany

Zahaczony Ribery przez Tymoszczuka.

10' 0:0 Mathieu Debuchy (Francja) - strzał celny

Dobry pomysł na zakończenie tej akcji Debuchego, ale gorzej z wykonaniem. Futbolówka pewnie wpadła w ręce Piatowa.

9' 0:0 (Francja) - rzut rożny

Ribery w dryblingu - korner dla "Les Blues".

8' 0:0

Widać, że w obu zespołach panuje chaos, ale jest to zrozumiałe. Trzeba również pochwalić organizatorów meczu, którzy bardzo szybko uporali się ze stojącą wodą na murawie.

7' 0:0

Kontratak gospodarzy, Szewczenko pędził z piłką w stronę bramki Francji, ale powstrzymany przez Ramiego.

6' 0:0 Karim Benzema (Francja) - strzał celny

Francuzi spokojnie rozpoczynają akcję na własnej połowie, chwilę później długa piłka do Benzemy, który kończy indywidualną akcję strzałem na bramkę Ukrainy. Piatow miał małe problemy z obroną tego strzału.

5' 0:0

Po prawie godzinie przerwy wznawiamy mecz Ukraina - Francja!

Na murawie są już również Francuzi.

Ukraińcy już czekają w tunelu na wyjście na boisko. Chwila rozgrzewki obu zespołów, i już niemal na 100% rozpoczniemy mecz.

Pioruny ustają, deszcz już nie pada, a kolejna oficjalna informacja głosi, że mecz ponownie rozpocznie się za kwadrans.

Deszcz powoli przestaje padać, ale na niebie cały czas widać pioruny.

Mamy oficjalną informację - planowane wznowienie meczu najwcześniej o godzinie 19:00. Tak więc czekamy.

Murawa na stadionie w Doniecku jest, lekko mówiąc, już w złym stadnie. A z nieba cały czas pada deszcz...

Wszyscy z niepokojem patrzymy w niebo, ale na razie poprawy pogody nie widać. Tymczasem widzimy Riberego i Tymoszczuka, którzy dość luźno rozmawiają między sobą w tunelu.

Kibice zgromadzeni na Donbass Arenie uciekli w górne części stadionu, a na murawie zgromadziło się już bardzo dużo wody. Mamy jednak nadzieję, że za niedługo mecz zostanie wznowiony.

Dość niecodzienna sytuacja, ale takie są przepisy. Gdy na niebie pojawiają się pioruny, sędzia musi przerwać grę, a zawodnicy zejść do szatni. Czekamy na poprawę pogody i wznowienie meczu.

5' 0:0

Sędzia przerywa grę, i zawodnicy udają się do szatni. Jest to pokłosie ogromnej burzy, która przechodzi teraz nad Donieckiem.

4' 0:0 Franck Ribéry (Francja) - faulował :: Andrij Jarmołenko (Ukraina) - faulowany
3' 0:0 Jérémy Menez (Francja) - faulował :: Jewhen Chaczeridi (Ukraina) - faulowany

Faul w ataku Meneza.

2' 0:0

Teraz pressing zastosowali Ukraińcy, i bardzo ryzykownie musiał podawać do rywali Lloris.

2' 0:0

Francuzi w ataku, piłka na prawo do Meneza, który powstrzymany przez defensora Ukrainy.

1' 0:0

Rozpoczyna reprezentacja Francji.

W Doniecku bardzo gorąco, temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza. Jednak niespodziewanie mocno rozpadało się nad Donbass Areną.

Jeszcze tylko przywitanie obu zespołów, losowanie połów i rozpoczniemy przedostatni mecz 2. kolejki fazy grupowej UEFA Euro 2012!

Wypełniony po brzegi stadion w Doniecku czeka na hymn Ukrainy, ale najpierw pieśń narodowa Francji.

Trójka sędziowska z Björnem Kuipersem na czele wyprowadza jedenastki drużyn na murawę Donbass Areny.

Natomiast zawodnicy Laurenta Blanca w ciekawym spotkaniu zremisowali 1:1 z Anglią. Gola dla Francuzów zdobył wówczas Samir Nasri.

Jak na razie Ukraińcy są liderem grupy D. Podopieczni trenera Ołeha Błochina dzięki dwóm golom Andrija Szewczenko pokonali reprezentację Szwecji.

Zapraszamy na mecze grupy D, które zakończą 2. kolejkę fazy grupowej piłkarskich Mistrzostw Europy. Na początek spotkanie współgospodarzy turnieju - Ukrainy, z reprezentacją Francji.