2:3 Welbeck 78' - gol piętą, asysta: Walcott

Anglia (taktyka: 4-4-1-1)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

Niesamowity mecz w Kijowie. Zwroty akcji, sporo spięć, a dobrą zmianę dał Theo Walcott, który najpierw doprowadził do remisu, a następnie wyłożył piłkę Danny Welbeckowi, który sprytnym uderzeniem wyrzucił Szwedów z turnieju! Dziękuje za uwagę, dobranoc.

90+5' 2:3

Koniec! Damir Skomina zagwizdał po raz ostatni tego wieczora!

90+4' 2:3 Jonas Olsson (Szwecja) - strzał niecelny

Jeszcze Young stracił piłkę na skrzydle, zacentrował w pole karne Larsson, główkował Jonas Olsson, ale piłka przeszła nad bramką!

90+2' 2:3 Steven Gerrard (Anglia) - strzał celny

Ale okazję zmarnował Gerrard! Walcott wrzucił na 10 metr, tam z woleja uderzył kapitan Anglików, ale ofiarnie klatką piersiową wybronił to Isaksson!

90+1' 2:3 Steven Gerrard (Anglia) - strzał celny

Uderzenie z rzutu wolnego Gerrarda wysoko nad poprzeczką.

90+1' 2:3 yellow Anders Svensson (Szwecja) - żółta kartka
90+1' 2:3 Anders Svensson (Szwecja) - faulował :: Steven Gerrard (Anglia) - faulowany

Svensson sfaulował kapitana Anglików 30 metrów od bramki Isakssona.

90' 2:3

Sędzia doliczył 4 minuty.

90' 2:3 substitutes Alex Oxlade-Chamberlain (Anglia) - wejście zawodnika :: Danny Welbeck (Anglia) - zejście zawodnika
88' 2:3 (Szwecja) - rzut rożny

Centra Lustiga została zablokowana, ale będzie jeszcze korner dla Szwedów.

87' 2:3 Joleon Lescott (Anglia) - faulował :: Markus Rosenberg (Szwecja) - faulowany

Lescott sfaulował rywala w walce o górną piłkę i będzie okazja na dośrodkowanie w pole karne Anglików.

86' 2:3

Wilhelmsson zagrał prostopadle do Rosenberga, tego uprzedził jednak Hart.

85' 2:3 Anders Svensson (Szwecja) - faulował :: Ashley Cole (Anglia) - faulowany

Cole lekko podcięty przez Svenssona.

83' 2:3

Bohater Anglików Walcott ma problemy zdrowotne, przez co jest opatrywany poza boiskiem.

82' 2:3 Scott Parker (Anglia) - strzał niecelny

I kolejna okazja Anglików. Walcott zagrał do Welbecka, ten źle przyjął piłkę, ale zdołał odegrać do Parkera. Środkowy pomocnik Anglii uderzył jednak bardzo niecelnie.

81' 2:3 substitutes Christian Wilhelmsson (Szwecja) - wejście zawodnika :: Rasmus Elm (Szwecja) - zejście zawodnika
79' 2:3 substitutes Markus Rosenberg (Szwecja) - wejście zawodnika :: Johan Elmander (Szwecja) - zejście zawodnika
78' 2:3 goal Danny Welbeck (Anglia) - gol piętą :: Theo Walcott (Anglia) - asysta

GOOOOOOOOOOOL! Walcott poradził sobie w polu karnym z dwoma Szwedami, zagrał na środek do Welbecka, a snajper Manchesteru United uderzeniem piętą wyprowadza Synów Albionu na prowadzenie!

77' 2:2 (Szwecja) - rzut rożny

Anglicy bez problemu poradzili sobie z tą centrą z narożnika.

76' 2:2 Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - strzał celny

Ibrahimović dostał podanie na 20 metrze, uderzył po długim słupku, ale świetnie sparował ten strzał Hart!

75' 2:2 Kim Källström (Szwecja) - strzał niecelny

Szwedzi szybko rozegrali akcję na skrzydle, piłkę otrzymał na 15 metrze Källström, uderzył bez namysłu, ale obok słupka.

74' 2:2 Ashley Young (Anglia) - strzał niecelny

Sam poszkodowany podszedł do piłki, uderzył mocno, ale wysoko nad bramką.

73' 2:2 Kim Källström (Szwecja) - faulował :: Ashley Young (Anglia) - faulowany

Young został podcięty przez Källströma przed polem karnym Szwedów. Będzie okazja dla Anglików na ponowne wyjście na prowadzenie.

72' 2:2 yellow Jonas Olsson (Szwecja) - żółta kartka

Jonas Olsson został ukarany kartką za niesportowe zagranie.

71' 2:2 (Szwecja) - rzut rożny

Hart wybił piłkę już zza linii bocznej i będzie korner dla Szwedów.

70' 2:2 Andy Carroll (Anglia) - strzał niecelny

Carroll uderzył z 20 metrów, piłka poleciała jednak wysoko nad poprzeczką.

68' 2:2

Niesamowite emocje w Kijowie. Najpierw Szwedzi zablokowali Gerrarda, a następnie po drugiej stronie boiska został przyblokowany Källström.

66' 2:2 substitutes Mikael Lustig (Szwecja) - wejście zawodnika :: Andreas Granqvist (Szwecja) - zejście zawodnika
64' 2:2 goal Theo Walcott (Anglia) - gol prawą nogą

GOOOOOOOOL! I znów remis! Walcott dopadł do wybitej piłki z pola karnego, uderzył ile sił w nogach, a futbolówka po nodze jednego z rywali poleciała tuż pod poprzeczkę!

64' 2:1 (Anglia) - rzut rożny
64' 2:1 John Terry (Anglia) - strzał celny

Johnson wrzucił piłkę z prawej strony, z bliska uderzał Terry, ale genialną interwencją popisał się Isaksson.

63' 2:1 yellow Olof Mellberg (Szwecja) - żółta kartka
63' 2:1 Olof Mellberg (Szwecja) - faulował :: Steven Gerrard (Anglia) - faulowany
62' 2:1 Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - strzał celny

Szwedzi wyszli z szybką kontrą, Ibra wpadł z piłką w pole karne, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie uderzył za słabo.

61' 2:1 substitutes Theo Walcott (Anglia) - wejście zawodnika :: James Milner (Anglia) - zejście zawodnika
60' 2:1 (Anglia) - rzut rożny

Olsson wybił na rzut rożny dośrodkowanie Younga.

59' 2:1 goal Olof Mellberg (Szwecja) - gol głową :: Sebastian Larsson (Szwecja) - asysta

GOOOOOOOOOOOL! Sebastian Larsson dośrodkował z rzutu wolnego, do piłki najwyżej wyskoczył Mellberg i uderzeniem głową zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu!

58' 1:1 yellow James Milner (Anglia) - żółta kartka
58' 1:1 James Milner (Anglia) - faulował :: Martin Olsson (Szwecja) - faulowany

Milner podciął Martina Olsona i mamy pierwszą kartkę w tym meczu.

56' 1:1

Källström zagrał na wolne pole do Elma, któremu w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił Johnson.

55' 1:1 Scott Parker (Anglia) - faulował

Parker zagrał piłkę ręką.

55' 1:1

Parker został popchnięty przez Svenssona, sędzia nie dopatrzył się jednak faulu.

53' 1:1

Anglicy długo utrzymywali się przy piłce, Young wyłożył piłkę Gerrardowi, którego w ostatniej chwili zablokował Mellberg.

51' 1:1 Andreas Granqvist (Szwecja) - faulował :: Ashley Young (Anglia) - faulowany
49' 1:1 owngoal Glen Johnson (Anglia) - gol sambójczy

GOOOOOOOOL! Zlatan uderzył z rzutu wolnego w mur, po chwili Szwed ponownie zagrał w pole karne, piłkę przedłużył Mellberg, po drodze odbiła się jeszcze od Johnsona, a już zza linii bramkowej wybił ją Cole i mamy remis! Gol został uznany jako samobójczy obrońcy Liverpoolu.

48' 0:1 Andy Carroll (Anglia) - faulował :: Johan Elmander (Szwecja) - faulowany

Carroll został podcięty przez Elmandera 25 metrów od bramki Harta i będzie okazja na gola dla Szwedów.

47' 0:1 Danny Welbeck (Anglia) - faulował :: Kim Källström (Szwecja) - faulowany

Källström został powalony na murawę z Welbeckiem.

46' 0:1

Carroll z Welbeckiem rozpoczęli drugą część meczu.

Szwedzi przegrywają do przerwy z Anglikami, po golu głową Andy Carrolla. Mecz jest żywy, na pewno może się podobać, stąd czekamy na kolejną dawkę emocji w drugiej części boiska.

45+1' 0:1

Sędzia zakończył pierwszą połowę.

45+1' 0:1

Gerrard dośrodkował w pole karne, piłkę zgrał Carroll, ale poradził sobie Mellberg, wybijając daleko piłkę.

45' 0:1 (Anglia) - rzut rożny

Centra Younga została wybita poza boisko i mamy pierwszy korner w tym spotkaniu.

44' 0:1

Hart ponownie dobrze wyszedł do dośrodkowania Ibrahimovicia z prawego skrzydła.

42' 0:1

Milner dobrze zacentrował piłkę w pole karne, jednak nikt nie wyskoczył do piłki i od bramki rozpoczął Isaksson.

41' 0:1 Olof Mellberg (Szwecja) - faulował :: Andy Carroll (Anglia) - faulowany

Kolejne starcie w tym meczu doświadczonego szwedzkiego stopera z angielskim snajperem.

41' 0:1

Elmander próbował dojść do zagrania Ibrahimovicia, ale uprzedził go Hart.

38' 0:1 Ashley Young (Anglia) - faulował :: Sebastian Larsson (Szwecja) - faulowany

Young podciął Larssona na połowie Szwedów. Tuż przed gwizdkiem w sędziego piłkę kopnął Carroll, ale obyło się bez kary dla gracza FC Liverpool.

37' 0:1 Kim Källström (Szwecja) - strzał niecelny

W odpowiedzi minimalnie nad poprzeczką z półdystansu uderzył Källström!

36' 0:1 Ashley Young (Anglia) - strzał niecelny

Cole świetnie zagrał w tempo do Younga, skrzydłowy Manchesteru United jednak zamiast odegrać na środek pola karnego, zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, a piłka wylądowała w bocznej siatce!

34' 0:1

Terry bez faulu zatrzymał Ibrahimovicia. Szwed jednak ucierpiał i mamy krótką przerwę w grze.

33' 0:1 Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - strzał celny

Szwedzi wyszli z szybką kontrą, Ibrahimović zamiast podawać partnerom, zagrał indywidualnie, a akcję zakończył mocnym uderzeniem w sam środek bramki.

32' 0:1 Anders Svensson (Szwecja) - faulował :: Ashley Young (Anglia) - faulowany

Zawodnicy wrócili do faulowania przeciwników. Tym razem Younga podciął Svensson.

30' 0:1 Rasmus Elm (Szwecja) - faulował :: John Terry (Anglia) - faulowany

Terry walczył w "parterze" z Elmem. Sędzia odgwizdał przewinienie Szweda.

28' 0:1

Tym razem ciekawie Anglicy. Milner otrzymał podanie od Johnsona, próbował podania zwrotnego, ale połapali się w tym Szwedzi i odebrali rywalom piłkę.

26' 0:1

Szwedzi wciąż w natarciu. Tym razem na uderzenie z dystansu zdecydował się Martin Olson, ale został w ostatniej chwili zablokowany i od autu rozpoczęli Szwedzi.

25' 0:1

Szwedzi od razu rzucili się do ataków. Na czystą pozycję wyszedł Källström, ale podał już niedokładnie w pole karne.

23' 0:1 goal Andy Carroll (Anglia) - gol głową :: Steven Gerrard (Anglia) - asysta

GOOOOOOOOOOOL! Anglicy prowadzą 1:0! Gerrard dośrodkował piłkę z prawego skrzydła, Carroll urwał się dwójce obrońców i mocnym uderzeniem głową zdobywa swojego drugiego gola w piątym występie w kadrze!

20' 0:0 Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - strzał celny

Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Ibra, piłkę pewnie wyłapał ponownie Hart.

19' 0:0

Obie jedenastki popełniły teraz sporo błędów w środkowej części boiska. Mecz na razie nie porywa.

17' 0:0

Larsson posłał długa piłkę w kierunku Ibrahimovicia, piłkę jednak zabrał mu Johnson i razem z Hartem zażegnali niebezpieczeństwo pod własną bramką.

15' 0:0 Danny Welbeck (Anglia) - strzał niecelny

Milner dośrodkował ze skrzydła, głową uderzył piłkę Welbeck, ale minęła ona słupek szwedzkiej bramki.

14' 0:0

Do wybitej piłki z angielskiego pola karnego dopadł Källström. Szwed jednak fatalnie skiksował.

13' 0:0 Steven Gerrard (Anglia) - faulował :: Rasmus Elm (Szwecja) - faulowany

Gerrard wygrał pojedynek główkowy z Elmem, sędzia dopatrzył się jednak faulu.

12' 0:0 Sebastian Larsson (Szwecja) - strzał celny

Larsson uderzył potężnie z dystansu. Pewnie w bramce jednak Hart, który wyłapał ten strzał.

10' 0:0 Olof Mellberg (Szwecja) - faulował :: Andy Carroll (Anglia) - faulowany

Carroll sfaulowany w środku pola przez Melberga, dzięki czemu Szwed zatrzymał szybką akcję Anglików.

8' 0:0

Milner wrzucił piłkę z prawego skrzydła, wyskoczył do niej Welbeck, ale uprzedził go w ostatniej chwili Melberg, wybijając jak najdalej futbolówkę z pola karnego.

7' 0:0 Scott Parker (Anglia) - strzał celny

I doczekaliśmy się pierwszego strzału. Parker przyjął piłkę na 25 metrze, po czym uderzył z powietrza, futbolówkę zdołał sparować jednak Isaksson!

6' 0:0 Sebastian Larsson (Szwecja) - faulował :: Scott Parker (Anglia) - faulowany

Larsson przyblokował Parkera. Sędzia zdecydował się odgwizdać przewinienie.

5' 0:0

Szwedzi przejęli piłkę na swojej połowie, utrzymali się przez chwilę przy niej, by ostatecznie niedokładnie zagrać do Elmandera.

4' 0:0 Olof Mellberg (Szwecja) - faulował :: Andy Carroll (Anglia) - faulowany

I kolejny faul. Tym razem faulowany Carroll w walce o górną piłkę.

2' 0:0 Steven Gerrard (Anglia) - faulował :: Anders Svensson (Szwecja) - faulowany

Na razie piłkarze głównie polują na kości rywala. Gerrard popchnął w środku boiska Svenssona.

1' 0:0 Andy Carroll (Anglia) - faulował :: Andreas Granqvist (Szwecja) - faulowany

Carroll przewinił w środku pola.

1' 0:0 Anders Svensson (Szwecja) - faulował :: Scott Parker (Anglia) - faulowany

I już w 10 sekundzie Svensson sfaulował Parkera.

1' 0:0

Mecz rozpoczął duet Ibrahimović-Elmander.

Słoweński arbiter Damir Skomina wyprowadził obie jedenastki na murawę. Początek meczu zaplanowany jest na 21:00.

W pierwszej kolejce Szwedzi ulegli Ukrainie 1:2, natomiast Anglicy zremisowali z Francją 1:1. Gola dla Szwedów zdobył w przegranym meczu kapitan Zlatan Ibrahimović, zaś dla Synów Albionu trafił Joleon Lescott.

Selekcjoner Szwedów dokonał trzech zmian w porównaniu do meczu ze współgospodarzami Euro 2012. Od początku dzisiaj zagrają: Jonas Olsson, Anders Svensson oraz Johan Elmander. Roy Hodgson jedynie w miejsce Alexa Oxlade-Chamberlaina desygnuje na murawę snajpera Andy Carolla.

Witamy serdecznie w relacji z drugiego piątkowego meczu grupy C - Szwedzi podejmą Anglików. Przez opóźnione spotkanie w Doniecku, pomiędzy Ukrainą i Francją, mecz w Kijowie rozpocznie się około 15 minut później.