Ukraina (taktyka: 4-3-3)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

Mnóstwo emocji w drugiej połowie, w której to oglądaliśmy dwa gole, ale sędzia uznał tylko jednego - zdobytego przez Rooneya. Anglia dzięki tej wygranej zajmuje pierwsze miejsce w grupie i w ćwierćfinale zagra z Włochami. Czwartą parę stworzą Hiszpanie i Francuzi. Dziękujemy za uwagę i już zapraszamy na relacje z meczów ćwierćfinałowych Euro 2012! Dobranoc.

90+3' 1:0

Koniec meczu! Anglia wygrywa z Ukrainą 1:0.

90+2' 1:0 Andy Carroll (Anglia) - faulował :: Jewhen Selin (Ukraina) - faulowany

Carroll faulował Selina w powietrznej walce o piłkę.

90+1' 1:0 Andrij Jarmołenko (Ukraina) - strzał niecelny

Konoplanka podaje do Jarmołenki, a ten przenosi futbolówkę nad poprzeczką bramki "Synów Albionu".

90' 1:0

Arbiter dolicza trzy dodatkowe minuty.

89' 1:0

Coraz bliżej końca meczu, i końca mistrzostw również dla drugiego organizatora - Ukrainy.

87' 1:0 substitutes Alex Oxlade-Chamberlain (Anglia) - wejście zawodnika :: Wayne Rooney (Anglia) - zejście zawodnika
86' 1:0 yellow Andrij Szewczenko (Ukraina) - żółta kartka
86' 1:0 Andrij Szewczenko (Ukraina) - faulował :: Ashley Young (Anglia) - faulowany

Bardzo brzydkie kopnięcie Szewczenki od tyłu w nogi Younga. Zasłużona kartka dla ukraińskiego weterana.

85' 1:0 (Ukraina) - rzut rożny

I kolejny korner dla Ukraińców.

84' 1:0 (Ukraina) - rzut rożny

Parker interweniował i przypadkiem dostał piłką w twarz. Anglik gra jednak dalej.

82' 1:0 substitutes Andy Carroll (Anglia) - wejście zawodnika :: Danny Welbeck (Anglia) - zejście zawodnika
82' 1:0 Anatolij Tymoszczuk (Ukraina) - faulował :: Steven Gerrard (Anglia) - faulowany

Tymoszczuk nieczystym wślizgiem zabierał piłkę Gerrardowi.

81' 1:0 Danny Welbeck (Anglia) - faulował :: Jewhen Chaczeridi (Ukraina) - faulowany
81' 1:0 Serhij Nazarenko (Ukraina) - strzał niecelny

Nazarenko mocno z 30. metra, ale kilka metrów nad bramką Anglików.

79' 1:0 Danny Welbeck (Anglia) - faulował :: Jewhen Chaczeridi (Ukraina) - faulowany
78' 1:0 yellow Ashley Cole (Anglia) - żółta kartka

Cole przedłużał wznowienie gry, za co dostał zółtą kartkę.

78' 1:0 substitutes Serhij Nazarenko (Ukraina) - wejście zawodnika :: Denys Harmasz (Ukraina) - zejście zawodnika
77' 1:0 substitutes Bohdan Butko (Ukraina) - wejście zawodnika :: Artem Miłewski (Ukraina) - zejście zawodnika
77' 1:0 Jewhen Konoplanka (Ukraina) - strzał niecelny

Dużo strzela Konoplanka, ale tym razem to uderzenie pozostawia wiele do życzenia.

75' 1:0 Glen Johnson (Anglia) - faulował :: Andrij Szewczenko (Ukraina) - faulowany
75' 1:0 Wayne Rooney (Anglia) - strzał celny

Ronney głową zamyka akcję Anglików, ale broni strzał Piatow.

75' 1:0 (Anglia) - rzut rożny
74' 1:0 yellow Jaroslaw Rakicki (Ukraina) - żółta kartka
74' 1:0 Jaroslaw Rakicki (Ukraina) - faulował :: Steven Gerrard (Anglia) - faulowany

Faul taktyczny Rakickiego i nie mogło to się skończyć inaczej, niż żółtą kartką.

74' 1:0 Jewhen Konoplanka (Ukraina) - strzał celny

Piekielnie mocną kropnął teraz Konoplanka. Zaskoczył ten strzał Harta, ale nikt z Ukraińców nie zdołał dobić tego strzału.

73' 1:0 yellow Steven Gerrard (Anglia) - żółta kartka
73' 1:0 Steven Gerrard (Anglia) - faulował :: Denys Harmasz (Ukraina) - faulowany

Gerrard odepchnął w powietrznej walce Harmasza.

72' 1:0 (Ukraina) - rzut rożny

Husiew do końca walczył o piłkę, aż wywalczył korner dla Ukrainy.

70' 1:0 substitutes Andrij Szewczenko (Ukraina) - wejście zawodnika :: Marko Dević (Ukraina) - zejście zawodnika
70' 1:0 substitutes Theo Walcott (Anglia) - wejście zawodnika :: James Milner (Anglia) - zejście zawodnika
68' 1:0 (Anglia) - rzut rożny
68' 1:0 Ashley Cole (Anglia) - strzał celny

Wrzutka z prawej strony boiska, Piatow wychodzi z bramki i wybija piłkę wprost pod nogi Cole, który odwraca się i strzela w interweniującego golkipera Ukrainy.

67' 1:0 James Milner (Anglia) - faulował :: Jewhen Chaczeridi (Ukraina) - faulowany

Faul w ataku Milnera.

66' 1:0 Ashley Young (Anglia) - faulował :: Jewhen Chaczeridi (Ukraina) - faulowany
65' 1:0

Kilka razy obejrzałem powtórkę sytuacji, w której Terry wybił piłkę po strzale Devicia, i jestem przekonany, że futbolówka minęła już linię bramkową.

64' 1:0 Wayne Rooney (Anglia) - strzał niecelny

Rooney mocno, ale niecelnie.

63' 1:0 yellow Anatolij Tymoszczuk (Ukraina) - żółta kartka
63' 1:0 Anatolij Tymoszczuk (Ukraina) - faulował :: Scott Parker (Anglia) - faulowany

Tymoszczyk ściągał do parteru Parkera, za co został ukarany żółtą kartką.

62' 1:0 Marko Dević (Ukraina) - strzał celny

I kolejna okazja dla Ukraińców, stu procentowa!!! Dević urywa się obrońcom, strzela prosto w Harta, ale piłka leci do bramki! W ostatniej chwili z linii wybija ją Terry i arbiter nie uznaje gola!! Cóż za sytuacja!

61' 1:0 Artem Miłewski (Ukraina) - strzał niecelny

Ależ teraz niewiele zabrakło Miłewskiemu! Wrzutka z lewej strony, najwyżej w polu karnym wyskoczył napastnik Ukrainy, ale pomylił się!

60' 1:0 (Ukraina) - rzut rożny

Szarża Jarmołenki, jeden z Anglików trafiony piłkę i jest rzut rożny.

59' 1:0 Wayne Rooney (Anglia) - faulował :: Denys Harmasz (Ukraina) - faulowany
58' 1:0 Denys Harmasz (Ukraina) - faulował :: Ashley Cole (Anglia) - faulowany

Harmasz przytrzymał będącego przy piłce defensora Chelsea Londyn.

57' 1:0

Milner ucierpiał w starciu z Selinem, ale bez faulu Ukraińca.

55' 1:0 Jewhen Konoplanka (Ukraina) - strzał niecelny

I znów jęk zawodu, bowiem strzał Konoplanki uderzył nad bramką.

54' 1:0 John Terry (Anglia) - faulował :: Artem Miłewski (Ukraina) - faulowany

Bezpardonowe wejście Terrego w Miłewskiego. Jednak bez reakcji w postaci żółtej kartki arbitra.

53' 1:0 (Ukraina) - rzut rożny

Konoplanka nastrzelił plecy jednego z Anglików.

52' 1:0 (Ukraina) - rzut rożny

Wrzutka Husiewa leci w stronę bramki Harta, który wolał nie ryzykować i wybił piłkę poza boisko.

51' 1:0

Gol Rooneya nieco uciszył ukraińskich kibiców. Teraz bowiem piłkarze Ołeha Błochina muszą strzelić już dwa gole, żeby awansować.

50' 1:0 (Ukraina) - rzut rożny

Konoplanka już w narożniku boiska.

48' 1:0 goal Wayne Rooney (Anglia) - gol głową :: Steven Gerrard (Anglia) - asysta

GOOOOOOOOOL!!! Znakomicie rozpoczyna się ta druga połowa dla Anglików! Dośrodkowanie Gerrarda, piłka ociera się jeszcze o dwóch Ukraińców, błąd popełnia również Piatow, aż w końcu dopada do niej Rooney i strzałem głową kieruje ją do bramki!

47' 0:0 (Anglia) - rzut rożny

Rakicki interweniował wybijając piłkę poza boisko.

46' 0:0 Ołeh Husiew (Ukraina) - faulował

Husiew przy przyjęciu piłki pomagał sobie ręką.

46' 0:0

Do drugiej połowy oba zespoły przystępują bez zmian. Przy piłce piłkarze reprezentacji Anglii.

45' 0:0

Sędzia Viktor Kassai kończy pierwszą połowę meczu, po której optyczną przewagę mają Ukraińcy. Jednak ten rezultat daje Anglikom awans do ćwierćfinału. Do Doniecka zapraszamy za kilkanaście minut.

44' 0:0 James Milner (Anglia) - faulował :: Jewhen Selin (Ukraina) - faulowany

Milner nieczysto zastawiał się w starciu z Selinem.

42' 0:0 (Ukraina) - rzut rożny

Wydawało się, że nic z tej akcji już będzie, a jednak Jarmołenko znakomitym dryblingiem zdołał jeszcze wywalczyć rzut rożny.

41' 0:0 Scott Parker (Anglia) - strzał niecelny

Podpalił się nieco Scott Parker, który zamiast oddawać piłkę do partnerów, strzelił bardzo niecelnie.

40' 0:0

Terry znów popisał się dalekim, dokładnym podanie do Johnsona. Ten oddaje piłkę do Welbecka, który powstrzymany przez defensora Ukrainy.

38' 0:0 James Milner (Anglia) - faulował :: Artem Miłewski (Ukraina) - faulowany

Milner zahaczył o nogę Miłewskiego. Typowy faul taktyczny, ale obeszło się bez żółtej kartki.

36' 0:0 Denys Harmasz (Ukraina) - strzał niecelny

Harmasz z 30. metrów po ziemi, ale i tym razem obok bramki Anglików. Ukraińcy na razie oddają dużo strzałów, które nie stwarzają jednak zagrożenia Hartowi.

35' 0:0 Denys Harmasz (Ukraina) - faulował :: Danny Welbeck (Anglia) - faulowany

Harmasz zahaczył Welbecka.

34' 0:0

Ciekawostką dotyczącą tego meczu jest fakt, że Anglicy, którzy wczoraj przylecieli do Doniecka z Krakowa nie odbyli oficjalnego treningu na Donbass Arenie.

32' 0:0 John Terry (Anglia) - strzał niecelny

Wrzutka Gerrarda z narożnika boiska, Terry stanął przed szansą, ale zbyt mocno się odchylił, i w efekcie piłka pofrunęła nad bramką.

32' 0:0 (Anglia) - rzut rożny

Dośrodkowanie Younga głową zatrzymuje Chaczeridi.

30' 0:0 Andrij Jarmołenko (Ukraina) - strzał celny

Szybka akcja Ukrainy, piłka trafia do Jarmołenki, który oddaje mocny strzał prosto w ręce Harta.

28' 0:0 Wayne Rooney (Anglia) - strzał niecelny

Terry świetnie wypatrzył na lewej stronie Younga, który natychmiast dorzuca futbolówkę na głowę Rooneya, a ten strzela tuż obok prawego słupka.

27' 0:0

Anglicy w końcu nawiązują wyrównaną walkę z Ukraińcami. Teraz mocne dośrodkowanie Milnera w pole karne, ale nikt z jego partnerów nie zamknął tej akcji.

25' 0:0 Anatolij Tymoszczuk (Ukraina) - faulował :: Ashley Young (Anglia) - faulowany

Nieczysty wślizg Tymoszczuka w nogi Younga.

24' 0:0 (Anglia) - rzut rożny

Dużo szczęścia mieli teraz z kolei Ukraińcy! Miękkie dośrodkowanie Gerrarda z rzutu wolnego, na piłkę nabiegał Rooney, ta kozłuje przed Piatowem, który niepewnie wybija interweniuje.

23' 0:0 Jaroslaw Rakicki (Ukraina) - faulował :: Glen Johnson (Anglia) - faulowany

Ofensywna szarża Johnosona, w końcu na murawę powalił go Rakicki.

22' 0:0 Ołeh Husiew (Ukraina) - strzał niecelny

Zejście Husiewa z prawej strony przed pole karne, strzał, tym razem już bliżej bramki, ale w dalszym ciągu niecelnie.

21' 0:0

Dwie piłki na boisko, a więc arbiter przerwał na moment grę.

20' 0:0

Anglicy w całości na własnej połowie. Ukraińcy konstruują akcję prawą stroną boiska, ale dośrodkowanie Husiewa wybite przez Terrego.

18' 0:0 Anatolij Tymoszczuk (Ukraina) - strzał niecelny

Ukraińcy wciąż w natarciu. Najpierw szarżujący Konoplanka trafia w rywala, poprawie Tymoszczuk, ale niecelnie.

17' 0:0

Selin walczył o piłkę przy linii bocznej boiska, ale ta wyszła już za boisko i rozpoczną Anglicy.

15' 0:0 Jaroslaw Rakicki (Ukraina) - strzał niecelny

Rakicki z dystansu, ale kilka metrów nad bramką strzeżoną przez Joe Harta.

14' 0:0 (Anglia) - rzut rożny

Strzał Rooneya zablokowany i będzie pierwszy rzut rożny.

13' 0:0 Anatolij Tymoszczuk (Ukraina) - faulował :: Ashley Young (Anglia) - faulowany
12' 0:0

Okazja dla Ukrainy. Selin wrzucił piłkę po ziemi w pole karne Anglików, niefrasobliwe zachowanie "Synów Albionów" we własnej szesnastce, ale Dević trafia tylko w Terrego.

11' 0:0

Teraz bardzo długo utrzymywali się przy futbolówce Anglicy, ale dośrodkowanie Welbecka w pole karne niedokładne.

10' 0:0 Artem Miłewski (Ukraina) - faulował :: Glen Johnson (Anglia) - faulowany

Wejście nakładką Miłewskiego w Johnsona.

8' 0:0

Ładne zagranie na wolne pole do Devicia, ale Terry wybija piłkę ile sił w nogach. Lepiej jak na razie spisują się Ukraińcy.

8' 0:0 Wayne Rooney (Anglia) - faulował :: Denys Harmasz (Ukraina) - faulowany
7' 0:0 Denys Harmasz (Ukraina) - strzał niecelny

Harmasz, który dzisiaj debiutuje na Euro 2012, strzelał z 25. metra. Mocno, ale nad poprzeczką bramki Harta.

6' 0:0 Danny Welbeck (Anglia) - faulował :: Jaroslaw Rakicki (Ukraina) - faulowany

Welbeck popełnia faul w ataku na Rakickim.

5' 0:0

Ukraińcy długo rozgrywali piłkę, ale ostatecznie strata piłki, i od wrzutu z autu rozpocznie grę Ashley Cole.

3' 0:0

Ukraińcy od początku grają z dużą determinacją i wysokim pressingiem. Anglicy jak na razie nie potrafią przedostać się pod bramkę Piatowa.

2' 0:0 Jewhen Konoplanka (Ukraina) - strzał niecelny

Konoplanka zszedł z piłką na środek boiska, ale uderzył wysoko nad bramką Anglików.

1' 0:0

Pierwsza interwencja Lescotta, który wybija piłkę poza linię boczną boiska.

1' 0:0

Rozpoczęli piłkarze reprezentacji Ukrainy.

Jeszcze przywitanie obu drużyn, losowanie połów i rozpoczniemy mecz Anglia - Ukraina!

Czas na hymny narodowe, najpierw Anglii, a za chwilę Ukrainy.

Zawodnicy obu ekip są już na murawie. A w wyjściowej jedenastce Anglików po raz pierwszy na tym turnieju znalazł się Wayne Rooney, który odpokutował już karę dwóch meczów zawieszenia.

Z pewnością wszyscy pamiętamy spotkanie Ukrainy w 1. kolejce fazy grupowej ze Szwecją. Gracze Ołeha Błochina, podobnie jak Anglicy, zdołali odwrócić losy meczu i wygrać 2:1. Bohaterem współgospodarzy turnieju był wówczas Andrij Szewczenko, który zdobył dwa gole. Dziś jednak doświadczony snajper mecz rozpocznie na ławce rezerwowych. W drugiej potyczce kibice Ukrainy nie mieli już tyle powodów do radości, bowiem ich pupile przegrali z Francją 0:2.

Gracze Roya Hodgsona w dwóch poprzednich meczach turnieju zanotowali remis z Francją 1:1 i zwycięstwo 3:2 ze Szwecją. Przede wszystkim mecz z reprezentacją "Trzech Koron" był dla Anglików istnym rollercoasterem, bowiem "Synowie Albionu" przegrywając 1:2, zdołali zdobyć dwie kolejne bramki i dopisać sobie jakże ważne trzy punkty.

Witamy i zapraszamy na ostatnie dwa mecze fazy grupowej UEFA Euro 2012. O awans do ćwierćfinału powalczą jeszcze trzy drużyny - Francja, Anglia i Ukraina. Czwarty zespół grupy D, Szwecja, po dwóch porażkach stracił już szanse na grę w 1/4 finału.