1:0 Ibrahimovic 54' - gol prawą nogą, asysta: Larsson
2:0 Larsson 90+1' - gol prawą nogą, asysta: Holmén

Francja (taktyka: 4-3-3)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

Szwedzi niespodziewanie w drugiej połowie zdobyli dwa gole i wygrali z Francuzami 2:0. Trójkolorowi mimo to awansowali do ćwierćfinału z drugiego miejsca i zagrają z obrońcami trofeum - Hiszpanami. Dziękuję za uwagę, dobranoc.

90+5' 2:0

Koniec meczu!

90+4' 2:0

I Szwedzi powinni strzelić trzeciego gola. Na wolne pole wyszedł Wilhelmsson, wpadł w pole karne i zamiast strzelać na bramkę, wdał się w drybling z Llorisem, przez co stracił futbolówkę.

90+1' 2:0 goal Sebastian Larsson (Szwecja) - gol prawą nogą :: Samuel Holmén (Szwecja) - asysta

... do piłki dopadł jednak Larsson i mocnym uderzeniem strzela drugiego gola dla Szwecji!

90+1' 1:0 Samuel Holmén (Szwecja) - strzał niecelny

GOOOOOOOOOOL! Szwedzi na raty zdobywają gola! Centrę Wilhelmssona Holmen wykończył uderzeniem z woleja w poprzeczkę ...

90+1' 1:0

Sędzia doliczył 4 minuty do drugiej połowy.

90' 1:0

Centra z rzutu wolnego Larssona została wyłapana przez Llorisa.

89' 1:0 Mathieu Debuchy (Francja) - faulował :: Christian Wilhelmsson (Szwecja) - faulowany

Debuchy sfaulował szarżującego lewym skrzydłem Wilhelmssona.

88' 1:0 (Francja) - rzut rożny

Kolejne zablokowane uderzenie Benzemy, przez co Francuzi otrzymali rzut rożny.

87' 1:0 Kim Källström (Szwecja) - strzał niecelny

Ibrahimović dobrze przyjął piłkę, odegrał do Källströma, który zdecydował się na uderzenie po ziemi z 20 metrów. Obok bramki.

85' 1:0

Mocno z lewego skrzydła zacentrował Clichy, do piłki jednak zbyt późno wystartował Giroud i nie zdołał zamienić dośrodkowania na gola.

83' 1:0 Olivier Giroud (Francja) - strzał niecelny

Do centry Maloudy z narożnika najwyżej wyskoczył Giroud, uderzył mocno głową, ale nad poprzeczką!

83' 1:0 (Francja) - rzut rożny
83' 1:0 substitutes Olivier Giroud (Francja) - wejście zawodnika :: Yann M'Vila (Francja) - zejście zawodnika
82' 1:0 Jérémy Menez (Francja) - strzał celny

Menez zagrał dwójkową akcje z Maloudą, na bramkę z 10 metrów uderzył ten pierwszy, ale zdołał piłkę odbić Isaksson!

81' 1:0 Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - faulował :: Jérémy Menez (Francja) - faulowany
81' 1:0 yellow Samuel Holmén (Szwecja) - żółta kartka
80' 1:0 Samuel Holmén (Szwecja) - faulował :: Yann M'Vila (Francja) - faulowany

Holmen taktycznie sfaulował ruszającego z akcją M`Vile i chwilę po wejściu na murawę otrzymał żółtą kartkę.

79' 1:0 substitutes Samuel Holmén (Szwecja) - wejście zawodnika :: Anders Svensson (Szwecja) - zejście zawodnika
78' 1:0 substitutes Pontus Wernbloom (Szwecja) - wejście zawodnika :: Ola Toivonen (Szwecja) - zejście zawodnika
78' 1:0 substitutes Jérémy Menez (Francja) - wejście zawodnika :: Samir Nasri (Francja) - zejście zawodnika
77' 1:0 Franck Ribéry (Francja) - strzał niecelny

Jeszcze do piłki dopadł Mexes, został zablokowany, z zerowego kąta dobił Ribery, ale uderzył nad bramką.

77' 1:0 (Francja) - rzut rożny

Centrę Nasriego bez problemu wybił Toivonen.

76' 1:0 Karim Benzema (Francja) - strzał niecelny

Francuzi długo utrzymywali się przy piłce, w końcu piłkę na 20 metrze dostał Benzema, uderzył z pierwszej piłki, ale po nodze Mellbera futbolówka wyszła na rzut rożny.

75' 1:0 Sebastian Larsson (Szwecja) - faulował :: Gaël Clichy (Francja) - faulowany

Larsson sfaulował rywala przy linii bocznej boiska.

74' 1:0 Florent Malouda (Francja) - strzał niecelny

Ostrzeliwania bramki Isakssona z dystansu ciąg dalszy. Tym razem próba Maloudy przeleciała wysoko nad poprzeczką.

72' 1:0 (Francja) - rzut rożny

Francuzi krótko rozegrali ten stały fragment gry i nic z niego korzystnego nie wyszło dla graczy Laurenta Blanca.

71' 1:0 Yann M'Vila (Francja) - strzał celny

M`Vila zrobił sobie trochę miejsca na 20 metrze, uderzył po krótkim rogu, ale świetnie sparował to uderzenie Isaksson.

70' 1:0 yellow Anders Svensson (Szwecja) - żółta kartka

W międzyczasie kartką ukarany za niesportowe zachowanie Svensson.

70' 1:0 Karim Benzema (Francja) - strzał celny

Francuzi próbują doprowadzić do remisu. Piłkę na 20 metrze otrzymał Benzema, wpadł w pole karne, po czym uderzył mocno w kierunku bramki. Piłka po nodze Szweda wpadła w ręce Isakssona.

68' 1:0 yellow Philippe Mexès (Francja) - żółta kartka

Mexes w przypadku awansu Francuzów do ćwierćfinału, nie zagra w tamtym meczu z powodu zawieszenia za dwie kartki.

68' 1:0 Philippe Mexès (Francja) - faulował :: Ola Toivonen (Szwecja) - faulowany

Mexes ostro potraktował Toivonena i będzie pierwsza kartka w tym meczu.

68' 1:0 Christian Wilhelmsson (Szwecja) - spalony

Tym razem na ofsajdzie złapany aktywny Wilhelmsson.

67' 1:0 Martin Olsson (Szwecja) - faulował :: Franck Ribéry (Francja) - faulowany

Taktycznie sfaulował w środku pola Olsson.

66' 1:0 Alou Diarra (Francja) - faulował :: Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - faulowany

I mamy kolejne starcie Diarry z Ibrahimoviciem. Ponownie faulował Francuz.

66' 1:0

Benzema dobrze poradził sobie z dwójką rywali w polu karnym Szwecji, odegrał do Ribery`ego, który został jednak w ostatniej chwili zablokowany!

64' 1:0 Samir Nasri (Francja) - strzał niecelny

Francuzi krótko rozegrali korner, piłkę na 20 metrze otrzymał Nasri, uderzył po długim rogu, ale futbolówka minęła słupek szwedzkiej bramki.

64' 1:0 (Francja) - rzut rożny

Centra Ribery`ego została zablokowana i będzie korner dla Trójkolorowych.

64' 1:0 Christian Wilhelmsson (Szwecja) - faulował :: Mathieu Debuchy (Francja) - faulowany

Wilhelmsson sfaulował wyskakującego do piłki Debuchy.

62' 1:0

Ribery świetnie przyjął piłkę na 20 metrze, wpadł w pole karne i przy próbie obicia rywala, futbolówka odbiła się jeszcze od nóg Francuza i akcję od bramki rozpoczął Isaksson.

61' 1:0 Andreas Granqvist (Szwecja) - faulował :: Franck Ribéry (Francja) - faulowany

Granqvist sfaulował przy wyskoku do piłki Ribery`ego.

60' 1:0 Karim Benzema (Francja) - strzał niecelny

Benzema uderzył mocno z narożnika pola karnego, piłka minęła jednak bramkę Isakssona.

59' 1:0 Jonas Olsson (Szwecja) - faulował :: Franck Ribéry (Francja) - faulowany
59' 1:0 substitutes Florent Malouda (Francja) - wejście zawodnika :: Hatem Ben Arfa (Francja) - zejście zawodnika
58' 1:0 (Szwecja) - rzut rożny

Tym razem z narożnika wrzucił piłkę Larsson, a Francuzi bez problemu wybili piłkę poza własne pole karne.

58' 1:0 Olof Mellberg (Szwecja) - strzał celny

Po centrze z narożnika Källströma mocno uderzył Mellberg, ale świetną interwencją popisał się Lloris, przerzucając piłkę nad poprzeczkę!

57' 1:0 (Szwecja) - rzut rożny
57' 1:0 Christian Wilhelmsson (Szwecja) - strzał celny

Ibrahimović otrzymał piłkę na skrzydle, zagrał w tempo do Wilhelmssona, który uderzył mocno z ostrego kąta, a piłkę na korner sparował Lloris.

56' 1:0 Sebastian Larsson (Szwecja) - faulował :: Alou Diarra (Francja) - faulowany

Diarra sfaulowany w środkowej części boiska przez Larssona.

54' 1:0 goal Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - gol prawą nogą :: Sebastian Larsson (Szwecja) - asysta

GOOOOOOOOOOOL! Larsson wrzucił piłkę z prawego skrzydła, Ibrahimović uderzył mocno z powietrza nożycami, a piłka wpadła do siatki tuż obok słupka!

53' 0:0 Ola Toivonen (Szwecja) - strzał celny

Z drugiej strony boiska centrę Wilhelmssona wykończył uderzeniem z powietrza Toivonen, ale zdołał sparować to LLoris.

53' 0:0 Alou Diarra (Francja) - strzał celny

Diarra miał sporo miejsca na 25 metrze, zdecydował się na uderzenie, które poleciało jednak w sam środek bramki.

52' 0:0 (Francja) - rzut rożny

Centra Ribery`ego została zablokowana przez Melberga i będzie korner dla Trójkolorowych.

51' 0:0 Karim Benzema (Francja) - strzał niecelny

Benzema w swoim stylu przełożył sobie piłkę na prawą nogę, uderzył po długim rogu, ale nie trafił w bramkę.

49' 0:0 Mathieu Debuchy (Francja) - faulował :: Christian Wilhelmsson (Szwecja) - faulowany

Aktywny Wilhelmsson został powalony na murawę przez Debuchy.

49' 0:0 Olof Mellberg (Szwecja) - spalony

Szwedzi zbyt szybko wystartowali do wrzutki z rzutu wolnego.

48' 0:0 Yann M'Vila (Francja) - faulował :: Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - faulowany

M`Vila przepychał się z Ibrahimoviciem w środku pola. Sędzia dopatrzył się przewinienia francuskiego pomocnika.

47' 0:0 Christian Wilhelmsson (Szwecja) - faulował :: Adil Rami (Francja) - faulowany

Wilhelmsson zbyt wysoko podniósł nogę.

46' 0:0 Christian Wilhelmsson (Szwecja) - spalony

I już w pierwszej akcji Wilhelmsson znalazł się na ofsajdzie.

46' 0:0

Drugą część meczu rozpoczęli Szwedzi. W ich szeregach doszło do zmiany - Emira Bajramiego zmienił Christian Wilhelmsson.

46' 0:0 substitutes Christian Wilhelmsson (Szwecja) - wejście zawodnika :: Emir Bajrami (Szwecja) - zejście zawodnika

Byliśmy świadkiem bardzo ciekawej pierwszej połowy w Kijowie. Piłka lądowała to pod polem karnym Szwedów, to pod polem karnym Francji. Doświadczyliśmy kilku strzałów z dystansu, lecz żaden nie znalazł drogi do siatki, stąd do przerwy utrzymuje się bezbramkowy remis. Zapraszam za kwadrans na kolejną dawkę emocji.

45+2' 0:0

Sędzia kończy pierwszą połowę meczu.

45+1' 0:0 Ola Toivonen (Szwecja) - spalony

Toivonen zdołał jeszcze raz znaleźć się na ofsajdzie. Tym razem za szybko wystartował do podania od Ibrahimovicia.

Na pozycji spalonej po raz kolejny złapany Toivonen.

45+1' 0:0

Sędzia doliczył 60 sekund do pierwszej części meczu.

45' 0:0 (Francja) - rzut rożny

Nasri wrzucił piłkę z narożnika, głową wybił piłkę Larsson.

45' 0:0 Franck Ribéry (Francja) - strzał niecelny

Francuzi wyszli z kontrą, z piłką podbiegł kilka metrów Benzema, zagrał do Ribery`ego, który dwukrotnie zamarkował uderzenie, strzelił z 16 metrów, ale piłka po nodze Szweda wyszła na rzut rożny.

44' 0:0 Adil Rami (Francja) - faulował :: Ola Toivonen (Szwecja) - faulowany

Tymczasem w środkowej części boiska Toivonena powalił na murawę Rami.

44' 0:0 Samir Nasri (Francja) - faulował :: Martin Olsson (Szwecja) - faulowany

I mamy przewinienie w ofensywie Nasriego.

43' 0:0 Karim Benzema (Francja) - strzał niecelny

Benzema zdecydował się na uderzenie z ponad 30 metrów. Piłka leciała po ziemi, ale minęła słupek Isakssona.

42' 0:0 Olof Mellberg (Szwecja) - faulował :: Franck Ribéry (Francja) - faulowany

Melberg dwukrotnie podciął Ribery`ego, Francuz za drugim razem stracił równowagę i sędzia odgwizdał przewinienie.

41' 0:0 Alou Diarra (Francja) - faulował :: Sebastian Larsson (Szwecja) - faulowany

Larsson został osaczony przez trójkę Francuzów, faulował go Diarra.

40' 0:0 Ola Toivonen (Szwecja) - faulował :: Philippe Mexès (Francja) - faulowany

Toivonen potraktował łokciem Mexesa.

38' 0:0

W starciu z Källströmem ucierpiał Nasri i mamy krótką przerwę w grze.

37' 0:0

Środkiem pola ruszył Ribery, który na 20 metrze zamarkował uderzenie i próbował zagrać prostopadle do Benzemy. Francuski snajper nie ruszył jednak za piłką.

35' 0:0 Hatem Ben Arfa (Francja) - strzał niecelny

Ben Arfa po raz trzeci próbował zaskoczyć Isakssona, znów jednak piłka przeleciała nad poprzeczką szwedzkiej bramki.

34' 0:0

Z prawego skrzydła dośrodkował Granqvist, piłkę w polu karnym przyjął Ibrahimović, który jednak przy próbie minięcia Debuchy się poślizgnął, przez co stracił futbolówkę.

32' 0:0 Ola Toivonen (Szwecja) - spalony

Toivonen przypadkowo dopadł do piłki w polu karnym, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Szweda.

31' 0:0

Francuzi długo budowali akcję, na lewym skrzydle podanie otrzymał Clichy, który zacentrował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Jonas Olsson, wybijając piłkę poza boisko.

29' 0:0

Nasri dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie dobrą interwencją w defensywie popisał się Källström.

28' 0:0 Anders Svensson (Szwecja) - faulował :: Franck Ribéry (Francja) - faulowany

Svensson sfaulował na 25 metrze Ribery`ego, przez co Francuzi otrzymali kolejną okazję ze stałego fragmentu gry.

26' 0:0 Adil Rami (Francja) - strzał niecelny

Tym razem Rami zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Strzelił bardzo mocno, ale wysoko nad poprzeczką.

25' 0:0 Sebastian Larsson (Szwecja) - faulował :: Franck Ribéry (Francja) - faulowany

Zaostrzyła się gra. Tym razem Larsson przytrzymywał za koszulkę Ribery`ego na 30 metrze, przez co będzie okazja na dośrodkowanie w pole karne Isakssona.

24' 0:0 Emir Bajrami (Szwecja) - faulował :: Mathieu Debuchy (Francja) - faulowany

Bajrami przyblokował na skrzydle Debuchy.

22' 0:0 Hatem Ben Arfa (Francja) - faulował :: Martin Olsson (Szwecja) - faulowany

Ben Arfa przepychał się z Olssonem. Sędzia zdecydował się odgwizdać faul Francuza.

21' 0:0

Mamy chwilę niedokładnej gry z obu stron.

19' 0:0 Sebastian Larsson (Szwecja) - strzał niecelny

W odpowiedzi potężnie z 20 metrów uderzył Larsson, ale i on nie popisał się celnością.

18' 0:0 Alou Diarra (Francja) - faulował :: Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - faulowany

Diarra bezpardonowo przejechał się po kostkach Ibrahimovicia. Obyło się jeszcze bez kartki dla Francuza.

18' 0:0 Karim Benzema (Francja) - strzał niecelny

M`Vila przerzucił piłkę na lewe skrzydło, Clichy wypuścił Ribery`ego, ten natomiast wrzucił na 16 metr do Benzemy, który fatalnie spudłował.

16' 0:0 Anders Svensson (Szwecja) - faulował

Według sędziego Svensson pomagał sobie przy przyjęciu piłki ręką.

15' 0:0 Karim Benzema (Francja) - spalony

Snajper Realu Madryt zbyt szybko wystartował do piłki i został złapany na ofsajdzie.

14' 0:0 (Francja) - rzut rożny

Po interwencji Bajramiego Francuzi wykonywali pierwszy korner. Wrzucił Nasri, ale nie wykorzystali tej okazji Trójkolorowi.

12' 0:0 Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - faulował :: Gaël Clichy (Francja) - faulowany

Ibrahimović przytrzymywał za koszulkę lewego defensora Les Bleus.

12' 0:0 Yann M'Vila (Francja) - strzał niecelny

Z drugiej strony boiska próbował z woleja uderzyć z 20 metrów M`Vila, ale nie trafił czysto w piłkę, stąd minęła ona o 3 metry bramkę Isakssona.

10' 0:0 Ola Toivonen (Szwecja) - strzał niecelny

Ale okazję zmarnował Toivonen! Szwedzki napastnik poradził sobie z Mexesem, wpadł w pole karne, minął Llorisa, po czym posłał piłkę w kierunku bramki, a futbolówka po odbiciu się od słupka wyszła poza boisko!

10' 0:0 Hatem Ben Arfa (Francja) - strzał niecelny

Ben Arfa próbuje wstrzelić się w bramkę. Tym razem Francuz uderzył z 25 metrów, ale z podobnym skutkiem co przed kilkoma minutami.

8' 0:0 Franck Ribéry (Francja) - strzał celny

Benzema przypadkowo przejął piłkę w polu karnym Szwecji, odegrał do Ribery`ego, ten uderzył z pierwszej piłki, ale instynktownie odbił futbolówkę Isaksson!

7' 0:0 Adil Rami (Francja) - faulował :: Zlatan Ibrahimovic (Szwecja) - faulowany

Rami wraz z Debuchym powalili na murawę Ibrahimovicia. Będzie okazja dla Szwecji na wrzutkę w pole karne Francji.

6' 0:0 Hatem Ben Arfa (Francja) - strzał niecelny

Francuzi tymczasem przejęli inicjatywę, ze środka pola Benzema zagrał prostopadle do Ben Arfy, ten uderzył z pierwszej piłki, ale futbolówka minęła bramkę Isakssona.

4' 0:0 Sebastian Larsson (Szwecja) - strzał celny

I znów Szwedzi. W pole karne Francuzów poszła centra z lewego skrzydła, główkował Larsson, uderzył celnie, ale w sam środek bramki, przez co Lloris pewnie wyłapał futbolówkę.

3' 0:0 Ola Toivonen (Szwecja) - strzał niecelny

Niespodziewanie to Szwedzi pierwsi zaatakowali. Ze skrzydła zacentrował Martin Olsson, główkował Toivonen, ale piłka minęła bramkę Llorisa.

2' 0:0 Alou Diarra (Francja) - faulował :: Ola Toivonen (Szwecja) - faulowany

Diarra natomiast w środku pola sfaulował Toivonena.

1' 0:0 Anders Svensson (Szwecja) - faulował :: Franck Ribéry (Francja) - faulowany

Svensson podciął Ribery`ego na lewym skrzydle.

1' 0:0

Mecz poprzedziła minuta ciszy na cześć wybitnego francuskiego dziennikarza Thierry`ego Rolanda, który zmarł dwa dni temu. Spotkanie w Kijowie rozpoczęli Francuzi.

Portugalczyk Pedro Proença wyprowadził obie jedenastki na murawę. Po hymnach i losowaniu stron rozpoczniemy spotkanie w Kijowie.

Obaj selekcjonerzy dokonali zmian w porównaniu do poprzednich spotkań. W ekipie szwedzkiej od początku zagra Emir Bajrami i Ola Toivonen, w miejsce Rasmusa Elma i Johana Elmandera. Laurent Blanc postawił za to na Yanna M`Vilę oraz Hatema Ben Arfę. Ich kosztem na ławce usiedli Yohan Cabaye i Jeremy Menez.

Francuzi dotychczas zremisowali z Anglikami oraz wygrali ze współgospodarzami turnieju Ukrainą, przez co do awansu potrzebny jest im dzisiaj remis. Szwedzi za to przegrali oba dotychczasowe spotkania.

Witam serdecznie w relacji z ostatniego grupowego spotkania Euro 2012. Walczący o awans z grupy Francuzi zmierzą się w ramach grupy D ze Szwedami, dla których dzisiejsze spotkanie będzie okazją do pożegnania się z fanami, bowiem nie mają już najmniejszych szans na awans.