Blatter wystartuje w wyborach

18 marca 2011, 20:59; źródło: ASInfo

Obecny prezydent FIFA, Sepp Blatter, zapowiedział, że nie ma zamiaru zrezygnować z funkcji prezydenta FIFA i wystartuje w kolejnych wyborach. - Nie skończyłem jeszcze swojej pracy w FIFA - zapowiedział Szwajcar.

- Nadal mam mnóstwo energii w sobie i nie zamierzam rezygnować z pracy w FIFA - powiedział Blatter. - Na stanowisku prezydenta FIFA jestem od 13 lat, natomiast dla organizacji FIFA pracuję 36 lat i nie mam dość.

- Wiadomo, że istnieje spora konkurencja i wcale nie mam pewności, czy ponownie zostanę wybrany, ale na pewno spróbuję. Potrzebuję wsparcia wszystkich członków FIFA - powiedział.

Wybory prezydenta odbędą się na kongresie zaplanowanym na 31 maja i 1 czerwca.

Mistrzostwa Świata. Poprzednie informacje:

Copa America bez Japonii?

Już w lipcu na boiskach Argentyny rozgrywany będzie turniej o Copa America. Wiele wskazuje na to, że może na nim zabraknąć jedynej zaproszonej ekipy spoza obu Ameryk, Japonii. czytaj dalej »

Prezydent FIFA może czuć się zagrożony?

10 dni - tyle czasu potrzebuje prezydent Azjatyckiej Federacji Piłkarskiej, Mohammed Bin Hammam, aby podjąć decyzję, czy wystartuje w wyborach na szefa FIFA. Potencjalnymi rywalami Katarczyka mają być Sepp Baltter - obecny przywódca międzynarodowej federacji oraz Michel Platini, który także nie potwierdził jeszcze swojej kandydatury. Nowego prezydenta poznamy w maju. czytaj dalej »

Pele o MŚ 2014: Grozi nam kompromitacja

Słynny przed laty piłkarz, Pele, wyraził poważne obawy dotyczące stanu przygotowań Brazylii do mundialu, którego ten kraj będzie gospodarzem w 2014 roku. - Niestety trzeba powiedzieć to głośno: Brazylia ma bardzo poważne opóźnienia w pracach - alarmuje legenda futbolu. czytaj dalej »

 

Dodaj swój komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Wpisy naruszające regulamin mogą być usuwane przez moderatorów.

Kalendarz

Marzec 2021

PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Tak tworzy się historia…

Najcześciej czytane

ostatni tydzień