Brazylijczycy nie zdążą z organizacją mundialu?

28 marca 2011, 21:32; źródło: ASInfo

Polacy i Ukraińcy mają problem z terminowością prac przed Euro 2012, mają go także Brazylijczycy. Mundial 2014 odbędzie się właśnie w Kraju Kawy, tymczasem na razie terminy nie są dotrzymywane. Prezydent UEFA - Sepp Blatter ostrzega organizatorów, że Rio de Janeiro i Sao Paulo mogą nie być gotowe na czas.

- Jeśli porównamy stan prac wykonanych w Brazylii i Republice Południowej Afryki na trzy lata przed mistrzostwami, lepiej wypadają organizatorzy poprzedniego mundialu - zaznaczył Blatter. - Słowa te nie powinny zostać wypowiedziane, ale taki jest fakt.

- Jeśli przygotowania nadal będą realizowane w ten sposób, w ramach Pucharu Konfederacji, czyli próby generalnej przed mundialem, nie będą mogły zostać rozegrane spotkania w Rio de Janeiro i Sao Paulo - ocenił szef światowego futbolu. - Stadiony nadal nie są gotowe. Prace nie posuwają się do przodu zbyt szybko.

Budowa prawie wszystkich z 12 aren zbliżających się mistrzostw świata jest opóźniona, wiele problemów gospodarze kolejnego mundialu mają także w przypadku lotnisk - każdego dnia spora ilość lotów jest opóźniona, a wiele z nich jest także odwoływanych.

Mistrzostwa Świata. Poprzednie informacje:

Setny gol w karierze zdobyty przez ... bramkarza!

Interesujące wieści napływają z Brazylii. Otóż najbardziej bramkostrzelny bramkarz na świecie, Rogerio Ceni, właśnie trafił do siatki po raz setny w karierze! czytaj dalej »

Blatter wystartuje w wyborach

Obecny prezydent FIFA, Sepp Blatter, zapowiedział, że nie ma zamiaru zrezygnować z funkcji prezydenta FIFA i wystartuje w kolejnych wyborach. - Nie skończyłem jeszcze swojej pracy w FIFA - zapowiedział Szwajcar. czytaj dalej »

Copa America bez Japonii?

Już w lipcu na boiskach Argentyny rozgrywany będzie turniej o Copa America. Wiele wskazuje na to, że może na nim zabraknąć jedynej zaproszonej ekipy spoza obu Ameryk, Japonii. czytaj dalej »

 

Dodaj swój komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Wpisy naruszające regulamin mogą być usuwane przez moderatorów.

Kalendarz

Marzec 2021

PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Tak tworzy się historia…

Najcześciej czytane

ostatni tydzień