Nigeria może zostać wykluczona

1 lipca 2010, 19:33; źródło: ASInfo

Prezydent Nigerii, Goodluck Jonathan, zapowiedział, że z powodu słabego występu reprezentacji na Mundialu wycofuje ją z rozgrywek międzynarodowych. Wywołało to reakcję FIFA, która zagroziła, że Nigeria może stracić status członka FIFA.

Przedstawiciele piłkarskiej centrali na razie przeprowadzają dochodzenie w sprawie wypowiedzi Jonathana, który zapowiedział również, że związek jest w trakcie likwidacji, a póki co powołano tymczasowy zarząd. Jeśli FIFA uzna, że ingerencja nigeryjskiego rządu jest nie do przyjęcia, afrykański kraj zostanie wykluczony z międzynarodowych struktur.

Sepp Blatter ostrzegł w ostatnim czasie francuski rząd przed angażowaniem się w sprawy Francuskiego Związku Piłki Nożnej (FFF), grożąc wydaleniem lub zawieszeniem w prawach członka.

- Najgorszą karą w tego typu sprawach jest wykluczenie narodowego związku piłki nożnej, ale obie sprawy nie wydają się być aż tak poważne - powiedział Nicolas Maingot, dyrektor ds. komunikacji FIFA. - W odniesieniu do Nigerii otrzymaliśmy oficjalną informację od tamtejszego rządu. Na razie badamy oba przypadki. Stanowisko FIFA w sprawie ingerencji rządu jest jasne, ale na razie jest zbyt wcześnie, by mówić o takich sankcjach w przypadku Nigerii i Francji - dodał.

- Prezydent Goodluck Jonathan postanowił wycofać reprezentację z międzynarodowych rozgrywek, by umożliwić przeprowadzenie należytego porządku we władzach piłkarskiego związku - powiedział doradca nigeryjskiej głowy państwa, Ima Niboro. - To rozporządzenie stało się niezbędne wobec postawy naszej reprezentacji w trwających mistrzostwach świata.

Nigeria zajęła ostatnie miejsce w grupie B. Podopieczni Larsa Lagerbaecka zostali wyprzedzeni przez Argentynę, Koreę Południową i Grecję.

Mistrzostwa Świata. Poprzednie informacje:

Grecy mają następcę Rehhagela

Portugalczyk Fernando Santos został oficjalnie potwierdzony jako selekcjoner reprezentacji Grecji. Na tym stanowisku zastąpił Otto Rehhagela, który po Mistrzostwach Świata zrezygnował z funkcji. czytaj dalej »

Higuain: Wolę mistrzostwo niż koronę

Gonzalo Higuain przyznaje, że jego celem nie jest zdobycie korony króla strzelców. Ponad to stawia wywalczenie mistrzostwa świata z drużyną Argentyny. - To dla mnie priorytet - podkreśla. czytaj dalej »

Ronaldo tłumaczy się ze swojego zachowania

- Pytajcie Queiroza - rzucił zdenerwowany Cristiano Ronaldo po odpadnięciu Portugalii z Mistrzostw Teraz bardzo żałuje swoich słów i twierdzi, że nie kontrolował wtedy swoich emocji. czytaj dalej »

 

Dodaj swój komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Wpisy naruszające regulamin mogą być usuwane przez moderatorów.

Kalendarz

Wrzesień 2019

PnWtŚrCzPtSoNd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Tak tworzy się historia…

Najcześciej czytane

ostatni tydzień