Prezydent FIFA może czuć się zagrożony?

10 marca 2011, 20:06; źródło: ASInfo

10 dni - tyle czasu potrzebuje prezydent Azjatyckiej Federacji Piłkarskiej, Mohammed Bin Hammam, aby podjąć decyzję, czy wystartuje w wyborach na szefa FIFA. Potencjalnymi rywalami Katarczyka mają być Sepp Baltter - obecny przywódca międzynarodowej federacji oraz Michel Platini, który także nie potwierdził jeszcze swojej kandydatury. Nowego prezydenta poznamy w maju.

Obecny prezydent FIFA, Sepp Blatter, znajduje się u sterów tego organu już od 13 lat i w zbliżających się wyborach zamierza wystartować po raz kolejny. Tymczasem poważnym kontrkandydatem dla Szwajcara będzie Bin Hammam, istotna figura w szeregach FIFA. - Ludzie powinni przekonać się, że zmiany są dobre. W ciągu najbliższych 10 dni ogłoszę swoją decyzję dotyczącą startu, lub nie, w wyborach na prezydenta FIFA - przyznał Bin Hammam.

Gdyby szef Azjatyckiej Federacji Piłkarskiej nie zdecydował się stanąć w szranki z Blatterem, z chęcią poprze on inną kandydaturę, byle tylko Szwajcar nie znalazł się ponownie u władzy w FIFA. - Ciekawą opcją wydaje się być Michel Platini (szef UEFA - przyp. red.). Jeśli nie będę startował w wyborach, z miłą chęcią oddam na niego swój głos, o ile Francuz podejmie decyzję o rywalizacji z obecnym prezydentem FIFA - podsumował Bin Hammam.

Mistrzostwa Świata. Poprzednie informacje:

Pele o MŚ 2014: Grozi nam kompromitacja

Słynny przed laty piłkarz, Pele, wyraził poważne obawy dotyczące stanu przygotowań Brazylii do mundialu, którego ten kraj będzie gospodarzem w 2014 roku. - Niestety trzeba powiedzieć to głośno: Brazylia ma bardzo poważne opóźnienia w pracach - alarmuje legenda futbolu. czytaj dalej »

Ostre słowa byłego selekcjonera Francji

Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Francji, Raymond Domenech nadal nie może rozprawić się z demonami przeszłości. Trener, który odszedł ze stanowiska po Mundialu w RPA przyznał, że ma już dość komentarzy na swój temat. czytaj dalej »

Mundial w Katarze o innej porze roku?

Szef FIFA, Sepp Blatter niespodziewanie zmienił zdanie w sprawie pory roku, w której powinien być zorganizowany katarski mundial. Szwajcar jeszcze miesiąc temu stwierdził w oficjalnym oświadczeniu, iż mundial, który odbędzie się w Katarze w roku 2022 powinien mieć miejsce zimą, ze względu na panujące w tej części świata latem temperatury. czytaj dalej »

 

Dodaj swój komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Wpisy naruszające regulamin mogą być usuwane przez moderatorów.

Kalendarz

Czerwiec 2022

PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Tak tworzy się historia…

Najcześciej czytane

ostatni tydzień