1:0 Heinze 7' - gol głową, asysta: Verón

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis
94' 1:0

Wolfgang Stark kończy drugie spotkanie grupy B piłkarskich Mistrzostw Świata. Argentyńczycy po ciężkim boju po golu Heinze pokonują Nigerię 1:0. Jednak gdyby nie fantastycznie spisujący się w bramce Enyeama mogłoby być zdecydowanie więcej. Zapraszamy na ostatnie dzisiejsze spotkanie, gdzie w hicie grupy C zmierzą się reprezentacje Anglii i USA.

92' 1:0 Peter Odemwingie (Nigeria) - faulował :: Jonás Gutiérrez (Argentyna) - faulowany
91' 1:0 Javier Mascherano (Argentyna) - faulował :: Obafemi Martins (Nigeria) - faulowany

Faul Mascherano na środku boiska.

90' 1:0

Cztery doliczone minuty.

89' 1:0 (Argentyna) - rzut rożny

Znów niezawodny Messi! Przedarł się w pole karne i w ostatniej chwili obrońca Nigerii wybija piłkę na rzut rożny.

86' 1:0 Yakubu Aiyegbeni (Nigeria) - strzał niecelny

Nieudana próba zaskoczenia Romero przez Yakubu.

85' 1:0 substitutes Nicolás Burdisso (Argentyna) - wejście zawodnika :: Ángel Di María (Argentyna) - zejście zawodnika
82' 1:0 Kalu Uche (Nigeria) - strzał niecelny

Uche mógł stać się bohaterem Nigerii! Jednak jego strzał leci wysoko nad bramką!

81' 1:0 (Argentyna) - rzut rożny
81' 1:0 Lionel Messi (Argentyna) - strzał celny

Cudowna akcja Milito-Messi! Ten pierwszy dogrywa do gwiazdy Barcelony, ale strzela wprost w bramkarza!

79' 1:0 substitutes Diego Milito (Argentyna) - wejście zawodnika :: Gonzalo Higuaín (Argentyna) - zejście zawodnika
78' 1:0 Obafemi Martins (Nigeria) - strzał celny

Potężne uderzenie z daleka Martinsa, jednak wprost w Romero.

77' 1:0 yellow Lukman Haruna (Nigeria) - żółta kartka

Żółta kartka za ten faul dla Haruny.

77' 1:0 Lukman Haruna (Nigeria) - faulował :: Lionel Messi (Argentyna) - faulowany
76' 1:0 (Nigeria) - rzut rożny
75' 1:0 Lionel Messi (Argentyna) - strzał niecelny

Nieudany strzał Messiego z rzutu wolnego.

74' 1:0 substitutes Kalu Uche (Nigeria) - wejście zawodnika :: Taye Taïwo (Nigeria) - zejście zawodnika
74' 1:0 substitutes Maxi Rodríguez (Argentyna) - wejście zawodnika :: Juan Sebastián Verón (Argentyna) - zejście zawodnika
74' 1:0 Peter Odemwingie (Nigeria) - faulował :: Lionel Messi (Argentyna) - faulowany

Messi rozpędził się i Odemwingie musiał go faulować.

71' 1:0 Taye Taïwo (Nigeria) - strzał niecelny

Atomowy strzał Taiwo! Ale strzał tuż obok słupka. Przy tym uderzeniu defensor Nigerii nabawił się kontuzji.

70' 1:0 Juan Sebastián Verón (Argentyna) - strzał niecelny

Dogranie Messiego do Verona, ten uderza z pierwszej piłki, ale nad bramką.

70' 1:0 (Argentyna) - rzut rożny

I kolejny korner dla Argentyny.

69' 1:0 Gonzalo Higuaín (Argentyna) - strzał niecelny

Messi znów dzieli i rządzi! Ośmieszył rywala, podał do Higuaina, a ten...nie trafia.

66' 1:0

Akcja szybko przeniosła się na drugą stronę! Odemwingie gdyby dograł piłkę do Martinsa mogłoby być wyrównanie, a tak tylko od bramki Romero.

66' 1:0 Gonzalo Higuaín (Argentyna) - strzał celny

Która to już szansa Higuaina? Tym razem z prawej strony pola karnego uderza wprost w świetnie spisującego się Enyeamę.

65' 1:0 Lionel Messi (Argentyna) - strzał niecelny

Kontratak Argentyny, Tevez rozpędza się z piłką, zagrywa do Messiego, a ten strzela obok lewego słupka.

64' 1:0 (Nigeria) - rzut rożny

Yakubu walczył i wywalczył korner.

63' 1:0 Martín Demichelis (Argentyna) - faulował :: Yakubu Aiyegbeni (Nigeria) - faulowany

W narożniku boiska Demichelis fauluje Yakubu.

62' 1:0 (Nigeria) - rzut rożny
61' 1:0 Sani Kaita (Nigeria) - strzał niecelny

Szybki kontratak Nigerii, piłka na środek do Kaity, ten uderza z około 20. metrów, ale nad poprzeczką bramki Romero.

59' 1:0 substitutes Peter Odemwingie (Nigeria) - wejście zawodnika :: Chinedu Obasi (Nigeria) - zejście zawodnika
59' 1:0 (Argentyna) - rzut rożny

Messi znów w samotnym rajdzie, Argentyńczyk zbiega na lewą stronę i odbiją piłkę od obrońcy Nigerii.

56' 1:0 (Argentyna) - rzut rożny

Pojedynek biegowy Higuain-Yobo, szybszy Nigeryjczyk i rzut rożny.

55' 1:0

Długie podanie do Di Mari, ale zbyt mocno i od bramki Enyeama.

53' 1:0 substitutes Obafemi Martins (Nigeria) - wejście zawodnika :: Victor Obinna (Nigeria) - zejście zawodnika
52' 1:0 Walter Samuel (Argentyna) - strzał niecelny

Veron w pole karne i znów głową strzela Samuel, ale podobnie jak w poprzedniej sytuacji, nad bramką.

51' 1:0 (Argentyna) - rzut rożny
49' 1:0 Lionel Messi (Argentyna) - strzał niecelny

Messi sam wypracował sobie okazję. Skupił na siebie uwagę kilku zawodników, dograł do Verona, ten oddał ją zawodnikowi Barcelony, ten jednak posłał ją obok lewego słupka.

47' 1:0

Pierwsze minuty drugiej części spotkania wyrównane, akcja za akcję. Raz atakują Nigeryjczycy, raz Argentyńczycy.

46' 1:0

Drugą połowę rozpoczynają Nigeryjczycy. Obie drużyny bez zmian w składzie.

45+1' 1:0

I mamy koniec pierwszej połowy meczu. Argentyńczycy zdominowali początek spotkania i w konsekwencji zdobyli bramkę. Kolejne minuty były wyrównane i jak na razie po ciekawym meczu mamy jednobramkową przewagę Argentyny.

45+1' 1:0

Jedna minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

45' 1:0 Juan Sebastián Verón (Argentyna) - strzał niecelny

Veron zdecydował się na uderzenie, ale wysoko nad murem i od bramki zaczną Nigeryjczycy.

44' 1:0 Chidi Odiah (Nigeria) - faulował :: Lionel Messi (Argentyna) - faulowany

Faul Nigeryjczyka na 20. metrze.

43' 1:0 Lukman Haruna (Nigeria) - faulował :: Juan Sebastián Verón (Argentyna) - faulowany
41' 1:0 yellow Jonás Gutiérrez (Argentyna) - żółta kartka

Za ten faul mamy pierwszą żółtą kartkę.

41' 1:0 Jonás Gutiérrez (Argentyna) - faulował :: Chinedu Obasi (Nigeria) - faulowany

Kolejny faul Gutiérreza na Obasim.

38' 1:0 (Argentyna) - rzut rożny
37' 1:0 Lionel Messi (Argentyna) - strzał celny

I znów Messi! I znów Enyeama! Piłka leciała w okienko, ale fantastycznie bramkarz Nigerii.

36' 1:0 Chinedu Obasi (Nigeria) - faulował :: Lionel Messi (Argentyna) - faulowany

Faul na linii bocznej na połowie Nigerii.

33' 1:0 Jonás Gutiérrez (Argentyna) - faulował :: Chinedu Obasi (Nigeria) - faulowany

Faul defensora Argentyny przy linii bocznej.

31' 1:0

Argentyńczycy chcą uspokoić grę i długo rozgrywają kolejną akcję.

28' 1:0 Chinedu Obasi (Nigeria) - strzał niecelny

Gutiérrez mija się z piłką i niepilnowany Obasi przed dobrą szansą, ale strzał obok słupka.

27' 1:0 Martín Demichelis (Argentyna) - faulował
26' 1:0 Sani Kaita (Nigeria) - strzał niecelny

Kaita uderza z okolicy 16 metrów, ale obok słupka.

25' 1:0

Yakubu przedzierał się lewą stroną boiska, ograł jednego rywala, ale zablokowany.

23' 1:0 Walter Samuel (Argentyna) - strzał niecelny

Groźny strzał głową Samuela, jednak minimalnie nad bramką.

22' 1:0 (Argentyna) - rzut rożny
22' 1:0

Po strzale Higuaina, Enyeama korzysta z pomocy lekarzy.

21' 1:0 Gonzalo Higuaín (Argentyna) - strzał celny

Cóż za szansa dla Higuaina! Świetne podanie Teveza, jednak po raz kolejny Argentyńczyk marnuje świetną okazję sam na sam z bramkarzem!

18' 1:0 Lionel Messi (Argentyna) - strzał celny

Znów świetny strzał Messiego z prawej strony pola karnego. Jednak dobrze w bramce Eneyama.

16' 1:0 Jonás Gutiérrez (Argentyna) - strzał niecelny

Gutiérrez próbował dośrodkować w pole karne, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

15' 1:0

Długie podanie Samuela do Messiego, jednak trochę za mocno.

13' 1:0 Chinedu Obasi (Nigeria) - strzał niecelny

Kompletnie nie udany strzał Obasiego ze skraju pola karnego.

12' 1:0

Shittu nie sięga piłki w polu karnym Argentyny i mamy aut.

10' 1:0 (Nigeria) - rzut rożny
8' 1:0 Carlos Tévez (Argentyna) - faulował :: Lukman Haruna (Nigeria) - faulowany

Brzydki faul Teveza.

7' 1:0 goal Gabriel Heinze (Argentyna) - gol głową :: Juan Sebastián Verón (Argentyna) - asysta

Świetne dośrodkowanie Verona i mamy gola! Argentyńczyk dośrodkowuje w środek pola karnego, a tam Heinze w czysty sposób pokonuje golkipera Nigerii.

6' 0:0 (Argentyna) - rzut rożny
6' 0:0 Lionel Messi (Argentyna) - strzał celny

Geniusz Messiego po raz kolejny! Świetny strzał ale Eneyama paruje na rzut rożny.

4' 0:0 Gonzalo Higuaín (Argentyna) - strzał niecelny

Świetny rajd Messiego, dogranie do Higuaina, ale napastnik Realu Madryt nie trafia z kilku metrów!

3' 0:0 Chinedu Obasi (Nigeria) - strzał niecelny

Dobra szans dla Obasiego! Ale niecelnie.

2' 0:0

Dobra szansa dla Argentyny, ale Messi nie zrozumiał się z Higuainem.

1' 0:0 Juan Sebastián Verón (Argentyna) - faulował :: Yakubu Aiyegbeni (Nigeria) - faulowany
1' 0:0

Drugie spotkanie grupy B czas zacząć! Argentyńczycy przy piłce.

Teraz z głośników Ellis Park Stadium "płynie" nigeryjski hymn.

Skupieni Argentyńczycy wysłuchują hymnu narodowego.

Piłkarze obydwu drużyn prowadzonych przez kapitana Argentyny - Javiera Mascherano i Nigerii - Josepha Yobo wychodzą na murawę stadionu w Johannesburgu.

Zapraszamy na arcyciekawe spotkanie grupy B piłkarskich Mistrzostw Świata, gdzie zaliczana do grona faworytów imprezy – Argentyna na czele z Diego Maradoną zmierzy się z Nigerią prowadzoną przez Szweda, Larsa Lagerbäcka. Legenda argentyńskiej piłki czy świetny taktyk z północy Europy? Kto okaże się zwycięzcą przekonamy się za nieco ponad dwie i pół godziny.