Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis
90+3' 1:2

Koniec meczu! Dania wygrywa z Kamerunem! To był najlepszy mecz dotychczasowego mundialu! Mimo wszystko to Afrykańczycy atakowali częściej, ale to Skandynawowie inkasują trzy punkty! Dziękujemy za uwagę!

90+3' 1:2 Dennis Rommedahl (Dania) - faulował :: Benoît Assou-Ekotto (Kamerun) - faulowany
90+1' 1:2 Rigobert Song (Kamerun) - faulował :: Nicklas Bendtner (Dania) - faulowany
90' 1:2

Sędzia dolicza 3 minuty.

90' 1:2 Mohammadou Idrissou (Kamerun) - strzał niecelny

Uderzenie głową Idrissou, ale daleko od bramki.

89' 1:2 (Kamerun) - rzut rożny

Eto'o nabija Aggera i rzut rożny dla Kameruńczyków.

87' 1:2 yellow Simon Kjær (Dania) - żółta kartka
87' 1:2 Simon Kjær (Dania) - faulował :: Vincent Aboubakar (Kamerun) - faulowany

Faul Kjaera na rozpędzającym się Aboubakarze.

86' 1:2 yellow Thomas Sørensen (Dania) - żółta kartka

Żółta kartka dla Soerensena, który wznowił grę bez gwizdka sędziego.

86' 1:2 substitutes Jakob Poulsen (Dania) - wejście zawodnika :: Jon Dahl Tomasson (Dania) - zejście zawodnika
85' 1:2 Mohammadou Idrissou (Kamerun) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z lewego skrzydła na głowę Idrissou, który uderza nad poprzeczką!

84' 1:2 Simon Poulsen (Dania) - faulował :: Jean II Makoun (Kamerun) - faulowany
82' 1:2 (Kamerun) - rzut rożny

Uderzenie Abodoubkara zatrzymuje się na C. Poulsenie i wychodzi futbolówka na rzut rożny!

81' 1:2 Nicklas Bendtner (Dania) - strzał celny

Bendtner uderza sprzed pola karnego po ziemi, ale to nie mogło zaskoczyć Hamidou.

80' 1:2 Mohammadou Idrissou (Kamerun) - strzał niecelny

... najwyżej wyskakuje Idrissou, ale był za bardzo pod piłką i uderza z daleka od bramki!

79' 1:2 (Kamerun) - rzut rożny

Dośrodkowanie Geremi'ego...

79' 1:2 substitutes Vincent Aboubakar (Kamerun) - wejście zawodnika :: Pierre Webó (Kamerun) - zejście zawodnika
77' 1:2 Achille Emaná (Kamerun) - strzał celny

Emana wbiega w pole karne i uderza po długim rogu, ale świetnie broni Soerensen!

75' 1:2 yellow Stéphane M'Bia (Kamerun) - żółta kartka
75' 1:2 Stéphane M'Bia (Kamerun) - faulował :: Thomas Kahlenberg (Dania) - faulowany

M'Bia fauluje Kahlenberga przy kontrze Duńczyków.

74' 1:2 Alexandre Song (Kamerun) - strzał niecelny

Uderzenie Songa z 25 metrów, ale nad poprzeczką!

73' 1:2 substitutes Mohammadou Idrissou (Kamerun) - wejście zawodnika :: Sébastien Bassong (Kamerun) - zejście zawodnika
72' 1:2 Jean II Makoun (Kamerun) - faulował :: Jon Dahl Tomasson (Dania) - faulowany
71' 1:2 Jon Dahl Tomasson (Dania) - strzał celny

Dobra okazja dla Danni! Rommedahl przyjmuje futbolówkę i odgrywa do Tomassona, który w dobrej okazji strzela tak, że Hamidou zdołał odbić futbolówkę!

69' 1:2 Samuel Eto'o (Kamerun) - strzał niecelny

Eto'o z dystansu, ale obok bramki.

67' 1:2 substitutes Thomas Kahlenberg (Dania) - wejście zawodnika :: Jesper Grønkjær (Dania) - zejście zawodnika
66' 1:2 Jean II Makoun (Kamerun) - strzał niecelny

Piłka w polu karnym, Makoun nabiega na piłkę, ale uderza metr nad poprzeczką! Dobra okazja Kamerunu!

63' 1:2 Pierre Webó (Kamerun) - strzał niecelny
62' 1:2 Christian Poulsen (Dania) - faulował :: Jean II Makoun (Kamerun) - faulowany
61' 1:2 goal Dennis Rommedahl (Dania) - gol lewą nogą :: Christian Poulsen (Dania) - asysta

Gol dla Danii! Świetne zagranie na prawą stronę do Rommedahla, który będąc w polu karnym zszedł do środka i uderzył lewą nogą dokładnie przy słupku! 2:1 dla Duńczyków!

60' 1:1 Pierre Webó (Kamerun) - strzał celny

Webo przyjmuje piłkę w polu karnym, ale uderza z półobrotu ale niezbyt mocne i broni Soerensen.

58' 1:1 Pierre Webó (Kamerun) - strzał niecelny

Webo otrzymał futbolówkę w pole karne, ale jego strzał poleciałby, gdyby za bramką stał blok, na 3 piętro.

57' 1:1 Daniel Jensen (Dania) - faulował :: Alexandre Song (Kamerun) - faulowany
55' 1:1 Pierre Webó (Kamerun) - faulował :: Simon Kjær (Dania) - faulowany

Faul Webo na Kjaerze przy wyskoku do piłki.

54' 1:1 Nicolas N'Koulou (Kamerun) - faulował :: Jon Dahl Tomasson (Dania) - faulowany

Faul w środkowej strefie boiska.

53' 1:1 (Dania) - rzut rożny

Dośrodkowanie Groenkjaera, ale wybijają piłkę defensorzy Kamerunu.

51' 1:1 Nicklas Bendtner (Dania) - faulował :: Stéphane M'Bia (Kamerun) - faulowany
50' 1:1 Simon Kjær (Dania) - strzał celny

Uderzenie Kjaer'a pod poprzeczkę, piłkę końcówkami palców wybił Hamidou, ale sędzia tego nie zauważył i nakazał zacząć grę z piątego metra.

49' 1:1 yellow Sébastien Bassong (Kamerun) - żółta kartka
49' 1:1 Sébastien Bassong (Kamerun) - faulował :: Nicklas Bendtner (Dania) - faulowany

Basson faulował tuż przed linią pola karnego Bendtnera.

47' 1:1 (Kamerun) - rzut rożny

Krótko rozegrany rzut rożny Kamerunu.

47' 1:1 Stéphane M'Bia (Kamerun) - strzał celny

Dośrodkowanie z rzutu rożnego...

46' 1:1

Zaczęła Dania.

46' 1:1 substitutes Daniel Jensen (Dania) - wejście zawodnika :: Martin Jørgensen (Dania) - zejście zawodnika
46' 1:1 substitutes Jean II Makoun (Kamerun) - wejście zawodnika :: Eyong Enoh (Kamerun) - zejście zawodnika
45+1' 1:1

Koniec pierwszej połowy. To była jedna z ciekawszych połów na tym mundialu! Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie równie ciekawa!

45' 1:1

Sędzia dolicza minutę.

44' 1:1 Achille Emaná (Kamerun) - strzał celny

Następna okazja Kamerunu! Podanie do Emany, który jest sam na sam z Soerensenem, ale uderza wprost w Soerensena!

43' 1:1 Samuel Eto'o (Kamerun) - strzał celny

Znowu błąd defensywy Danii! Webo będąc sam na sam cofa piłkę do Etoo, który uderza w słupek!

42' 1:1 Christian Poulsen (Dania) - strzał niecelny

... poprawił Poulsen, ale minimalnie obok!

42' 1:1 Jon Dahl Tomasson (Dania) - strzał celny
41' 1:1 Jesper Grønkjær (Dania) - spalony

Przerzut na lewą stronę do Groenkjaera, który jednak wcześniej był na spalonym.

38' 1:1 Gérémi (Kamerun) - faulował

Zagranie ręką Geremiego przy próbie podania S. Poulsena.

35' 1:1 Simon Poulsen (Dania) - faulował :: Nicolas N'Koulou (Kamerun) - faulowany
33' 1:1 goal Nicklas Bendtner (Dania) - gol prawą nogą :: Dennis Rommedahl (Dania) - asysta

Gol dla Duńczyków! Długi przerzut Aggera na prawą stronę do Rommedahla, który zagrał w pole karne, a tam był Bendtner, który wślizgiem skierował futbolówkę do siatki! Mamy remis!

32' 1:0

Ładna próba kombinacyjnej akcji w ataku Kameruńczyków spełzła na niczym.

29' 1:0 Achille Emaná (Kamerun) - strzał niecelny

Kamerun wychodził z 20. metra w sytuacji 3 na 3, lecz Emana zamiast podać do lepiej ustawionych partnerów sam zdecydował się na strzał, który okazał się niecelny.

27' 1:0

Dania póki co bije jak głową w mur, Kamerun dobrze do 30. metra przerywa akcje Europejczyków.

24' 1:0 Nicklas Bendtner (Dania) - faulował :: Benoît Assou-Ekotto (Kamerun) - faulowany

Faul przy linii bocznej Bendtnera.

22' 1:0

Oglądamy bardzo ciekawe, a zarazem wyrównane spotkanie.

20' 1:0 Jon Dahl Tomasson (Dania) - strzał celny

Piłka za plecy obrońców Kamerunu, skąd nabiegał Tomasson, trącił lekko futbolówkę, ale nie miał szans przy dobrym wyjściu Hamidou trafić do siatki.

19' 1:0 Achille Emaná (Kamerun) - strzał celny

Webo wbiegł w pole karne, ale zagubił się w dryblingu i cofnął futbolówkę przed pole karne do Emany, którego strzał jednak wybronił Soerensen.

16' 1:0 (Dania) - rzut rożny
13' 1:0 Achille Emaná (Kamerun) - strzał niecelny

Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spada przed pole karne Duńczyków. Tam był Emana, który kropnął po ziemi, ale piłka o centymetry minęła słupek Soerensena!

12' 1:0 (Kamerun) - rzut rożny
10' 1:0 goal Samuel Eto'o (Kamerun) - gol prawą nogą :: Pierre Webó (Kamerun) - asysta

Błąd defensywy Danii. Piłkę na lewej stronie przejął Webo, który zagrał futbolówkę do środka boiska, gdzie był Etoo. Kameruńczyk uderzył z 12. metra obok nogi Soerensena i wyprowadził Kamerun na prowadzenie!

10' 0:0 Gérémi (Kamerun) - strzał celny

Geremi uderza mocno, ale prosto w ręce Soerensena.

9' 0:0 Jesper Grønkjær (Dania) - faulował :: Gérémi (Kamerun) - faulowany

Groenkjear faulował Geremiego na lewej stronie boiska.

9' 0:0 (Kamerun) - rzut rożny

Krótkie rozegranie rzutu rożnego.

8' 0:0 Daniel Agger (Dania) - faulował :: Samuel Eto'o (Kamerun) - faulowany
7' 0:0 Dennis Rommedahl (Dania) - strzał niecelny

Bardzo ładne prostopadłe podanie C. Poulsena na prawą stronę do Rommedahla, który ściął od razu z futbolówką w pole karne i uderzył mocno, ale nad poprzeczką!

6' 0:0 Pierre Webó (Kamerun) - faulował :: Daniel Agger (Dania) - faulowany

Webo odpychał Aggera, gdy ten zastawiał futbolówkę niedaleko swojego pola karnego.

5' 0:0 Gérémi (Kamerun) - strzał niecelny

Geremi uderza z 22-23 metrów, ale piłka minęła słupek bramki Soerensena.

4' 0:0 Jesper Grønkjær (Dania) - faulował :: Gérémi (Kamerun) - faulowany

3' 0:0 Gérémi (Kamerun) - faulował :: Simon Kjær (Dania) - faulowany

Geremi przytrzymał Kjaera, gdy ten zastawiał futbolówkę.