1:2 Park Chu-Young 49' - gol z rzutu wolnego

Korea Płd. (taktyka: 4-2-3-1)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

Po fantastycznym spotkaniu w Durbanie, Nigeryjczycy remisują z Koreą Południową 2-2 i mimo usilnych starań odpadają z turnieju! W drugim spotkaniu Argentyna zwycięża z Grecją 2-0 i razem z Koreańczykami może świętować awans do 1/8 finału! Tak więc znamy już pierwsze pary ćwierćfinałowe: Meksyk-Argentyna oraz Urugwaj-Korea Południowa. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutrzejsze relacje.

90+3' 2:2

Koniec spotkania!!!

90+3' 2:2 substitutes Kim Dong-Jin (Korea Płd.) - wejście zawodnika :: Park Chu-Young (Korea Płd.) - zejście zawodnika
90+2' 2:2

Faul w ataku, najgorsze co mogło spotkać Nigerię w tym momencie!

90+1' 2:2 Victor Obinna (Nigeria) - strzał niecelny

Znów próbuje Obinna, ale nie ma mowy o bramce. Strzał tylko w bandy reklamowe.

90' 2:2

Arbiter dolicza trzy minuty, trzy decydujące dla Nigerii minuty!

90' 2:2 Victor Obinna (Nigeria) - strzał niecelny

Obinna obraca się z piłką, strzela! Ale tylko w boczną siatkę!

88' 2:2

Dobra piłka Uche do Echiéjilé, ale nie doszedł do niej zawodnik Nigerii.

87' 2:2 substitutes Kim Jae-Sung (Korea Płd.) - wejście zawodnika :: Ki Sung-Yong (Korea Płd.) - zejście zawodnika
85' 2:2

Na boisku leży jeden z piłkarzy Korei, rozpoczyna się walka z czasem dla Nigerii!

82' 2:2 Danny Shittu (Nigeria) - faulował :: Park Chu-Young (Korea Płd.) - faulowany
81' 2:2 Victor Obinna (Nigeria) - strzał niecelny

Próbują Nigeryjczycy, teraz uderzał Obinna.

80' 2:2 Obafemi Martins (Nigeria) - strzał niecelny

Jeżeli Nigeria nie awansuje to Martins będzie pluł sobie w brodę! W sytuacji sam na sam przerzuca piłkę nad bramkarzem Korei i nie trafia w bramkę!

79' 2:2 (Korea Płd.) - rzut rożny
78' 2:2 Dickson Etuhu (Nigeria) - faulował :: Kim Jung-Woo (Korea Płd.) - faulowany
77' 2:2 (Korea Płd.) - rzut rożny
77' 2:2 Lee Chung-Yong (Korea Płd.) - strzał celny

Dobre uderzenie piłkarza Boltonu w prawy róg, ale dobrym refleksem popisał się Enyeama.

76' 2:2 Park Ji-Sung (Korea Płd.) - strzał niecelny

Park świetnie minął Echiéjilé, ale strzał lewą noga leci tuż obok prawego słupka.

75' 2:2 Chinedu Obasi (Nigeria) - strzał niecelny

Próba dośrodkowania, ale piłka zeszła mu z nogi i od bramki golkiper Korei.

72' 2:2 Lee Yong-Pyo (Korea Płd.) - strzał niecelny

Próba dośrodkowania, ale niecelnie i od bramki Nigeria.

71' 2:2 (Korea Płd.) - rzut rożny

Shittu mógł skierować piłkę do własnej bramki, jednak w tej sytuacji miał sporo szczęścia.

70' 2:2 substitutes Victor Obinna (Nigeria) - wejście zawodnika :: Yakubu Aiyegbeni (Nigeria) - zejście zawodnika
69' 2:2 goal Yakubu Aiyegbeni (Nigeria) - gol z karnego

Yakubu przywraca nadzieje Nigeryjczykom. Tym razem pewnie trafia w lewy róg bramki Koreańczyków. Mamy remis 2-2!

68' 1:2 yellow Kim Nam-Il (Korea Płd.) - żółta kartka
68' 1:2 Kim Nam-Il (Korea Płd.) - faulował :: Chinedu Obasi (Nigeria) - faulowany

Bardzo brzydkie przewinienie Nam-Illa od tyłu i mamy jedenastkę!

66' 1:2 Yakubu Aiyegbeni (Nigeria) - strzał niecelny

Jeżeli takich sytuacji się nie wykorzystuje, to jak tu się chce zdobyć trzy punkty? Ayila idealnie wystawił piłkę do Yakubu, a ten w koszmarny sposób nie trafia do pustej bramki z trzech metrów.

65' 1:2 Ayila Yussuf (Nigeria) - faulował :: Ki Sung-Yong (Korea Płd.) - faulowany

Ayila po raz kolejny fauluje, Nigeryjczyk znów wolniejszy od swojego rywala.

64' 1:2 substitutes Kim Nam-Il (Korea Płd.) - wejście zawodnika :: Yeom Ki-Hun (Korea Płd.) - zejście zawodnika
63' 1:2 (Korea Płd.) - rzut rożny
62' 1:2 Park Chu-Young (Korea Płd.) - strzał celny

Kolejna szansa dla napastnika Korei, jednak strzał wślizgiem broni Enyeama.

60' 1:2 Lee Yong-Pyo (Korea Płd.) - strzał celny

Strzał po ziemi, ale spokojnie broni golkiper Nigerii.

59' 1:2 Yakubu Aiyegbeni (Nigeria) - faulował :: Jung Sung-Ryong (Korea Płd.) - faulowany

Faul w polu karnym Korei przy wyskoku do piłki.

59' 1:2 (Nigeria) - rzut rożny
59' 1:2 Yakubu Aiyegbeni (Nigeria) - strzał niecelny

Obasi dobrze dograł do Yakubu, ale ten zmarnował okazję i tylko rzut rożny.

58' 1:2 Cho Yong-Hyung (Korea Płd.) - faulował :: Obafemi Martins (Nigeria) - faulowany

Pierwsze przewinienie na Martinsie.

57' 1:2 substitutes Obafemi Martins (Nigeria) - wejście zawodnika :: Nwankwo Kanu (Nigeria) - zejście zawodnika
54' 1:2 Park Chu-Young (Korea Płd.) - strzał niecelny

Dla Chu-Younga odległość nie gra roli! Teraz uderzał z około 35 metrów i minimalnie obok prawego słupka.

54' 1:2 Nwankwo Kanu (Nigeria) - faulował :: Kim Jung-Woo (Korea Płd.) - faulowany

Kanu postawił tzw. "stołek" na Jung-Woo.

52' 1:2 Park Chu-Young (Korea Płd.) - spalony

Na spalonym strzelec bramki dającej prowadzenie Korei.

50' 1:2 Uwa Echiéjilé (Nigeria) - spalony
49' 1:2 goal Park Chu-Young (Korea Płd.) - gol z rzutu wolnego

Awans Nigerii oddala się coraz bardziej! Świetne uderzenie Chu-Younga z rzutu wolnego w odległości około 20 metrów tuż obok muru i bez szans Enyeama.

48' 1:1 Danny Shittu (Nigeria) - faulował :: Park Chu-Young (Korea Płd.) - faulowany

Shittu fauluje przy wyskoku po piłkę.

47' 1:1 Lee Yong-Pyo (Korea Płd.) - strzał celny

Dobry strzał obrońcy Korei, ale na posterunku golkiper Nigerii.

47' 1:1 Dickson Etuhu (Nigeria) - faulował :: Kim Jung-Woo (Korea Płd.) - faulowany

Etuhu niechcący kopnął Jung-Woo.

46' 1:1 Lee Jung-Soo (Korea Płd.) - faulował :: Chinedu Obasi (Nigeria) - faulowany

Faul z prawej strony pola karnego.

46' 1:1

Drugą połowę rozpoczynają Nigeryjczycy.

46' 1:1 substitutes Uwa Echiéjilé (Nigeria) - wejście zawodnika :: Joseph Yobo (Nigeria) - zejście zawodnika
45+2' 1:1

Koniec pierwszej połowy spotkania. Jak na razie mamy remis 1-1, który zadowala Koreańczyków, bowiem przy remisie Argentyny z Grecją, to właśnie podopieczni Huh Jung-Moo i Diego Maradony są w 1/8 finału. Ale nie przesądzajmy, przed nami drugie 45 minut.

45+1' 1:1

Chu-Young ostro zaatakował jednego z piłkarzy Nigerii, ale bez reakcji arbitra.

45' 1:1

Dwie dodatkowe minuty doliczone.

45' 1:1 Kim Jung-Woo (Korea Płd.) - faulował :: Nwankwo Kanu (Nigeria) - faulowany

Kanu sprowadzony do parteru przez zawodnika Korei.

44' 1:1

Koreańczyk walczył o piłkę, ale nie dał rady i od autu Nigeria.

42' 1:1 yellow Ayila Yussuf (Nigeria) - żółta kartka
42' 1:1 Ayila Yussuf (Nigeria) - faulował :: Lee Chung-Yong (Korea Płd.) - faulowany

Koreańczyk wchodzi w pole karne na pełnej szybkości, ale tuż przed zatrzymał go Ayila Yussuf.

40' 1:1 Yakubu Aiyegbeni (Nigeria) - faulował :: Cho Yong-Hyung (Korea Płd.) - faulowany

Kolejne przewinienie w strefie obronnej Korei.

38' 1:1 goal Lee Jung-Soo (Korea Płd.) - gol głową :: Ki Sung-Yong (Korea Płd.) - asysta

Mamy wyrównanie! Sung-Yong idealnie dograł w pole karne z lewej strony z rzutu wolnego, tam znalazł się Jung-Soo, który strzałem głową zdobywa swojego drugiego gola na tych mistrzostwach.

37' 1:0 yellow Chinedu Obasi (Nigeria) - żółta kartka
37' 1:0 Chinedu Obasi (Nigeria) - faulował :: Lee Yong-Pyo (Korea Płd.) - faulowany

Rozpędzony Koreańczyk powstrzymywany przez Obasiego.

36' 1:0 Kalu Uche (Nigeria) - strzał niecelny

Kolejna szansa dla Uche! Oddał świetny strzał z około 30 metrów, ale futbolówka zatrzymała się na prawym słupku bramki Korei!

34' 1:0 Park Chu-Young (Korea Płd.) - strzał niecelny

Uderzenie z rzutu wolnego po ziemi, ale Enyeama kontrolował sytuację do końca.

33' 1:0 Dickson Etuhu (Nigeria) - faulował :: Park Ji-Sung (Korea Płd.) - faulowany

Park faulowany z prawej strony pola karnego Nigerii.

31' 1:0 yellow Vincent Enyeama (Nigeria) - żółta kartka
31' 1:0 Vincent Enyeama (Nigeria) - faulował :: Park Ji-Sung (Korea Płd.) - faulowany

Bramkarz Nigerii zmuszony wyjść z bramki i w walce obok pola karnego z Parkiem przytrzymuje go.

30' 1:0 Chinedu Obasi (Nigeria) - strzał celny

Kilka ładnych zwodów w tej akcji, w końcu jednak Obasi zdecydował się na strzał, ale wprost w bramkarza Korei.

28' 1:0 Cho Yong-Hyung (Korea Płd.) - faulował :: Yakubu Aiyegbeni (Nigeria) - faulowany

Zawodnik Korei popychał Yakubu przy linii bocznej na połowie Nigerii.

26' 1:0 Yakubu Aiyegbeni (Nigeria) - faulował :: Lee Jung-Soo (Korea Płd.) - faulowany

Defensor Korei postawił twarde warunki napastnikowi Nigerii w walce bark w bark przy polu karnym Koreańczyków.

25' 1:0 Nwankwo Kanu (Nigeria) - faulował :: Lee Jung-Soo (Korea Płd.) - faulowany

Faul w ataku zawodnika Nigerii.

24' 1:0 Park Chu-Young (Korea Płd.) - strzał niecelny

Koreańczycy wyszli z szybką akcją, ale Chu-Young strzela zbyt słabo, aby zaskoczyć Enyeamę.

23' 1:0 Chinedu Obasi (Nigeria) - strzał niecelny

Yakubu dograł futbolówkę do niepilnowanego na prawej stronie Obasiego, ten decyduje się na uderzenie, ale to uderzenie przelatuje obok słupka.

21' 1:0 Kalu Uche (Nigeria) - strzał niecelny

Do piłki podszedł Kalu Uche, uderzył nad murem, ale też minimalnie nad bramką.

21' 1:0 Kim Jung-Woo (Korea Płd.) - faulował :: Ayila Yussuf (Nigeria) - faulowany

Faul Koreańczyka przy wyskoku do piłki w odległości około 25 metrów.

20' 1:0 (Korea Płd.) - rzut rożny

Piłka ostro bita w pole karne, ale wybijają Nigeryjczycy i rzut rożny.

19' 1:0 Ayila Yussuf (Nigeria) - faulował :: Park Ji-Sung (Korea Płd.) - faulowany
17' 1:0

Identyczna sytuacja po drugiej stronie boiska, tym razem do piłki nie doszedł Park Ji-Sung.

16' 1:0

Próba crossowego podania do Obasiego, ale za mocno i od bramki golkiper Korei.

14' 1:0 (Korea Płd.) - rzut rożny

Koreańczycy szybko chcieli wyrównać, ale dobrze w defensywie Nigeria i mamy korner.

12' 1:0 goal Kalu Uche (Nigeria) - gol prawą nogą :: Chidi Odiah (Nigeria) - asysta

Świetna akcja Nigerii kończy się golem!!! Odiah znakomicie ograł dwóch piłkarzy koreańskich z prawej strony boiska i idealnie wystawił piłkę do Kalu Uche, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce!

11' 0:0

Koreańczycy stosują pressing już na połowie boiska.

9' 0:0

Shittu tak niefortunnie podawał piłkę głową do bramkarza Nigerii, że nabawił się drobnego urazu.

8' 0:0 Ki Sung-Yong (Korea Płd.) - strzał niecelny

Zawodnik Korei próbował swoje szansy strzałem z okolicy linii pola karnego, ale nad bramką.

6' 0:0 Ayila Yussuf (Nigeria) - faulował :: Park Ji-Sung (Korea Płd.) - faulowany

Kolejny faul zawodnika z numerem 13.

5' 0:0

Uche próbował minąć jednego z Koreańczyków, ale skutecznie powstrzymany.

4' 0:0 Ayila Yussuf (Nigeria) - faulował :: Ki Sung-Yong (Korea Płd.) - faulowany

Ostre wejście w nogi Nigeryjczyka.

3' 0:0

Kanu walczył przy linii końcowej i skutecznie odegrał do partnerów.

2' 0:0 Park Chu-Young (Korea Płd.) - strzał niecelny

I już szansa dla Koreańczyków, ale strzał wślizgiem leci obok bramki Enyeamy. Przy okazji zderzenia z golkiperem Nigerii, zawodnik Korei nabawił się urazu.

1' 0:0

A więc zaczynamy. Przy piłce Koreańczycy.

Przywitanie jedenastek z czwórką sędziowską i już za chwilę rozpoczynamy spotkanie.

A teraz czas na hymn Koreańczyków.

Na początek hymn narodowy Nigerii.

Obydwie jedenastki przy tradycyjnie już ogłuszających wuwuzelach wychodzą na płytę boiska.

Już za nieco ponad 20 minut na Moses Mabhida Stadium w Durbanie spotkają się Nigeria, która po dwóch spotkaniach zajmuje ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem punktowym oraz Korea Południowa, ciągle walcząca o awans do 1/8 finału. Być może to spotkanie zadecyduje, czy tak się stanie, czy nie.