Serbia (taktyka: 4-4-2)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

Po świetnej drugiej połowie, która przyniosła trzy gole ostatecznie to Australijczycy wygrywają z Serbią. Jednak ani jedni ani drudzy nie awansują do następnej rundy, bowiem przy zwycięstwie Niemców z Ghaną to właśnie te dwa zespoły zagrają w 1/8 finału. Dziękujemy i zapraszamy na jutrzejsze relacje.

90+3' 2:1

Koniec meczu!

90+3' 2:1 Tim Cahill (Australia) - strzał celny

Cahill uderza bardzo mocno, ale wprost w bramkarza Serbii.

90+2' 2:1 Marko Pantelić (Serbia) - strzał niecelny

Nie było spalonego, ale świetna okazja Pantelicia zmarnowana. Ten strzał leci nad poprzeczką.

90+2' 2:1

Serbowie cały czas na połowie Australii.

90+1' 2:1 Zoran Tošić (Serbia) - strzał niecelny

Tosic uderza z lewej strony, ale wysoko nad bramką.

90' 2:1

Trzy minuty dodatkowe.

90' 2:1 (Serbia) - rzut rożny

Oblężenie bramki Schwarzera trwa. Teraz w ogromnym zamieszaniu piłka wybita na rzut rożny.

89' 2:1 (Serbia) - rzut rożny

Rzut rożny po interwencji Culiny.

87' 2:1 Joshua Kennedy (Australia) - strzał niecelny

Kennedy przed dobrą szansą, ale naciskany przez obrońcę Serbii strzela dwa metry obok słupka.

86' 2:1 (Australia) - rzut rożny
86' 2:1 Marko Pantelić (Serbia) - spalony
85' 2:1 Zoran Tošić (Serbia) - strzał celny

Aktywny Tosic strzela z dystansu, ale wprost w ręce Schwarzera.

84' 2:1 goal Marko Pantelić (Serbia) - gol prawą nogą :: Zoran Tošić (Serbia) - asysta

Serbowie wracają do gry! Tosic uderza z daleka, golkiper Australii popełnia błąd i wypuszcza piłkę z rąk. Tam dopada do niej Pantelic i z zimną krwią pokonuje Schwarzera.

82' 2:0 substitutes Richard Garcia (Australia) - wejście zawodnika :: Luke Wilkshire (Australia) - zejście zawodnika
81' 2:0 Scott Chipperfield (Australia) - faulował :: Ivan Obradović (Serbia) - faulowany

Atak na głowę Obradovicia.

79' 2:0

Od bramki rozpoczyna golkiper Australii.

77' 2:0 substitutes Danko Lazović (Serbia) - wejście zawodnika :: Zdravko Kuzmanović (Serbia) - zejście zawodnika
76' 2:0 David Carney (Australia) - faulował :: Zoran Tošić (Serbia) - faulowany

Faul w prawej strony boiska.

73' 2:0 goal Brett Holman (Australia) - gol prawą nogą

Serbia rozbita!!! Holman popędził z piłką od połowy boiska, zszedł do środka i z odległości około 30 metrów uderzył tuż przy lewym słupku bramki bezskutecznie interweniującego Stojkovicia.

72' 1:0 (Serbia) - rzut rożny
71' 1:0 Luke Wilkshire (Australia) - faulował :: Ivan Obradović (Serbia) - faulowany
69' 1:0 goal Tim Cahill (Australia) - gol głową :: Luke Wilkshire (Australia) - asysta

Gool dla Australii!! Wilkshire dośrodkowuje piłkę wprost na głowę Cahilla, który uderza nie do obrony!

67' 0:0 yellow Brett Emerton (Australia) - żółta kartka
67' 0:0 substitutes Marko Pantelić (Serbia) - wejście zawodnika :: Nikola Žigić (Serbia) - zejście zawodnika
67' 0:0 Brett Emerton (Australia) - faulował :: Miloš Ninković (Serbia) - faulowany

Brzydkie wejście w nogi na środku boiska.

65' 0:0 substitutes Scott Chipperfield (Australia) - wejście zawodnika :: Mark Bresciano (Australia) - zejście zawodnika
65' 0:0 substitutes Brett Holman (Australia) - wejście zawodnika :: Carl Valeri (Australia) - zejście zawodnika
64' 0:0 Tim Cahill (Australia) - faulował :: Branislav Ivanović (Serbia) - faulowany

Faul Cahilla przy próbie strzału na bramkę w polu karnym Serbii.

64' 0:0 Mark Bresciano (Australia) - strzał celny

Bresciano oddaje strzał z około 18 metrów, mocno, ale znów dobrze w bramce Stojkovic.

63' 0:0

Zamieszanie w polu karnym Serbów, ale wyjaśnia wszystko Ivanovic wybijając piłkę na aut.

62' 0:0 substitutes Zoran Tošić (Serbia) - wejście zawodnika :: Miloš Krasić (Serbia) - zejście zawodnika
61' 0:0 Tim Cahill (Australia) - strzał celny

Cahill, ale wprost w golkipera Serbii.

61' 0:0 Jason Culina (Australia) - faulował :: Miloš Ninković (Serbia) - faulowany

Culina faulował w polu karnym Serbów.

59' 0:0 (Australia) - rzut rożny
59' 0:0 Mark Bresciano (Australia) - strzał celny

Mocny i celny strzał Bresciano, ale dobrze broni Stojkovic.

59' 0:0 yellow Miloš Ninković (Serbia) - żółta kartka
59' 0:0 Miloš Ninković (Serbia) - faulował :: Luke Wilkshire (Australia) - faulowany

Ostre wejście wyprostowanymi nogami w piłkarza Australii.

57' 0:0 Brett Emerton (Australia) - faulował :: Ivan Obradović (Serbia) - faulowany

Faul w ataku Emertona.

56' 0:0 Jason Culina (Australia) - strzał niecelny

Culina strzela zza pola karnego po ziemi, ale obok słupka bramki Stojkovicia.

55' 0:0 Nikola Žigić (Serbia) - faulował
55' 0:0 Nikola Žigić (Serbia) - spalony
53' 0:0 Nikola Žigić (Serbia) - strzał niecelny

Dobre dośrodkowanie Jovanovicia do Zigicia, ten przyjął sobie futbolówkę na klatkę piersiową i strzelił z powietrza, ale nad bramką.

52' 0:0 Joshua Kennedy (Australia) - faulował :: Aleksandar Luković (Serbia) - faulowany

Przewinienie w środku pola.

52' 0:0 Carl Valeri (Australia) - faulował :: Aleksandar Luković (Serbia) - faulowany
51' 0:0 Tim Cahill (Australia) - strzał niecelny

Kennedy ładnie zgrał piłkę głową do Cahilla, ale ten strzelił obok bramki.

50' 0:0 yellow Luke Wilkshire (Australia) - żółta kartka
50' 0:0 Luke Wilkshire (Australia) - faulował :: Miloš Ninković (Serbia) - faulowany

Ninkovic wyprzedził zawodnika Australii, ale ten nie chciał puścić pomocnika Dynama Kijów i brzydkim wślizgiem z tyłu w nogi zatrzymał tą akcję.

49' 0:0 yellow Michael Beauchamp (Australia) - żółta kartka

Żółta kartka dla defensora Australii za dyskusje z sędzią.

48' 0:0 Joshua Kennedy (Australia) - strzał celny

Valeri zagrał wysoką piłkę do Kennediego, ale napastnik Australii tylko ją musnął.

47' 0:0 Milan Jovanović (Serbia) - spalony
47' 0:0 (Australia) - rzut rożny
46' 0:0 Nemanja Vidić (Serbia) - faulował :: Tim Cahill (Australia) - faulowany

Ostre starcie Cahilla i Vidicia blisko pola karnego Serbii.

46' 0:0

Drugą połowę rozpoczynają Australijczycy.

45+1' 0:0

Koniec pierwszej połowy. Mimo sporej przewagi, Serbowie nie potrafią zdobyć bramki, choć mięli ku temu kilka dobrych okazji. Zapraszamy ponownie za kwadrans.

45+1' 0:0 Joshua Kennedy (Australia) - strzał celny

Emerton w pole karne, Kennedy znów główkuje, ale pewnie broni Stojkovic.

45' 0:0

Jedna minuta doliczona przez arbitra.

44' 0:0 Joshua Kennedy (Australia) - strzał niecelny

Długa piłka w pole karne, najwyżej wyskoczył Kennedy, ale niecelna główka i zacznie Stojkovic.

43' 0:0 Miloš Ninković (Serbia) - faulował

Faul blisko linii środkowej boiska.

43' 0:0 Brett Emerton (Australia) - faulował :: Branislav Ivanović (Serbia) - faulowany

Ivanovic sprowadzony "do parteru" przez gracza oznaczonego numerem 7 z prawej strony pola karnego Australii.

42' 0:0

Jovanovic w pole karne, ale nikt z Serbów nie doszedł do piłki.

39' 0:0 (Australia) - rzut rożny

Składna i groźna sytuacja Australijczyków, ale wszystkie strzały blokowane, aż w końcu Ivanovic wybija na rzut rożny.

38' 0:0 Miloš Krasić (Serbia) - spalony

Piłka w bramce, ale gol nieuznany, bowiem Krasic na minimalnym spalonym. Dobrze w tej sytuacji zagrywał Jovanovic.

37' 0:0 Mark Bresciano (Australia) - faulował :: Dejan Stanković (Serbia) - faulowany
36' 0:0 Brett Emerton (Australia) - faulował :: Milan Jovanović (Serbia) - faulowany

Faul blisko linii bocznej boiska.

34' 0:0 Nikola Žigić (Serbia) - strzał niecelny

Dobrze bita piłka w pole karne przez Kuzmanovicia, tam znalazł się Zigic, ale rosły napastnik Serbii uderza nad poprzeczką.

33' 0:0 Tim Cahill (Australia) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z lewej strony Marco Bresciano wprost na głowę Cahilla, ale zawodnik Evertonu nieczysto uderzył futbolówkę, która ostatecznie przeleciała obok lewego słupka.

32' 0:0

Kennedy walczył bark w bark z Vidiciem, ale czysto obrońca Manchesteru United.

30' 0:0 Nikola Žigić (Serbia) - spalony
29' 0:0 Zdravko Kuzmanović (Serbia) - spalony

Zdecydowany spalony piłkarza VfB Stuttgart.

28' 0:0 Dejan Stanković (Serbia) - strzał celny

Mocne uderzenie Stankovicia. Piłka nabrała jeszcze kozła, ale bez problemu poradził sobie z nią Schwarzer.

26' 0:0 Joshua Kennedy (Australia) - faulował :: Aleksandar Luković (Serbia) - faulowany

Tym razem faul w ataku Kennediego.

25' 0:0 Miloš Krasić (Serbia) - strzał niecelny

Krasic dryblował z prawej strony boiska, ale piłka zeszła mu z nogi i poszybowała nad bramką.

23' 0:0 Joshua Kennedy (Australia) - faulował
23' 0:0 Branislav Ivanović (Serbia) - strzał celny

Dobre dośrodkowanie Kuzmanovicia do Ivanovicia, który znalazł się w polu karnym. Zawodnik Chelsea obraca się, strzela, ale wprost w Schwarzera.

22' 0:0

Ivanovic próbował uruchomić Kuzmanovicia, ale zbyt mocne podanie.

20' 0:0 (Australia) - rzut rożny
19' 0:0 Tim Cahill (Australia) - faulował :: Nemanja Vidić (Serbia) - faulowany

Faul przy walce powietrznej w polu karnym Serbów.

18' 0:0 yellow Aleksandar Luković (Serbia) - żółta kartka
18' 0:0 Aleksandar Luković (Serbia) - faulował :: Luke Wilkshire (Australia) - faulowany

Atak wyprostowaną nogą Lukovicia.

16' 0:0 Zdravko Kuzmanović (Serbia) - strzał niecelny

Krasic dobrze zgrał piłkę do Kuzmanovicia, który był niepilnowany, ale jego strzał pozostawia wiele do życzenia. Trzecia dobra okazja dla Serbów.

16' 0:0 Brett Emerton (Australia) - faulował :: Miloš Ninković (Serbia) - faulowany

Faul Emertona na połowie Serbów.

14' 0:0 Zdravko Kuzmanović (Serbia) - faulował :: Mark Bresciano (Australia) - faulowany
13' 0:0 Tim Cahill (Australia) - strzał niecelny

Próba zawodnika Australii, ale strzał prosto w bany reklamowe.

12' 0:0 Miloš Krasić (Serbia) - strzał niecelny

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Australii! Ninkovic obsłużył Krasicia idealnym, prostopadłym podaniem i zawodnik z numerem 17 wyszedł sam na sam ze Schwarzer. Zszedł na prawo, zdołał położyć golkipera Fulham, ale fatalnie przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

11' 0:0 (Australia) - rzut rożny

Carney próbował dośrodkowania w pole karne, ale sytuację wyjaśnia Obradovic.

10' 0:0 Luke Wilkshire (Australia) - faulował :: Ivan Obradović (Serbia) - faulowany

Faul Australijczyka tuż przy linii pola karnego Serbów.

9' 0:0 Branislav Ivanović (Serbia) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z lewej strony, do piłki dochodzi Ivanovic, ale strzał głową leci nad bramką.

9' 0:0 (Serbia) - rzut rożny

Ivanovic próbował dograć w pole karne, ale wybija jeden z piłkarzy Australii na rzut rożny.

8' 0:0

Australijczycy konstruują akcję ofensywną, ale wysoko ustawiony pressing Serbów.

6' 0:0 (Serbia) - rzut rożny
5' 0:0 Miloš Krasić (Serbia) - strzał celny

Prawoskrzydłowy CSKA Moskwa ładnie przyśpieszył prawą stroną boiska, wbiegł w pole karne, uderzył, ale dobrze golkiper Australii paruje ten strzał na rzut rożny.

4' 0:0

Krasic ładnie próbował rozciągnąć akcję na lewo, ale w porę wracają obrońcy Australii i od bramki Schwarzer.

3' 0:0 Carl Valeri (Australia) - faulował :: Zdravko Kuzmanović (Serbia) - faulowany

Faul w środkowej strefie boiska.

2' 0:0

Krasic pada w polu karnym, ale nie ma mowy o jedenastce.

1' 0:0 Dejan Stanković (Serbia) - faulował
1' 0:0

Prosta strata Australijczyków, ale Zigic podawał niecelnie.

1' 0:0

Rozpoczęli Serbowie.

Przywitanie kapitanów z trójką sędziowską i już za chwilę początek spotkania.

A teraz hymn Serbów.

Hymny narodowe, na początek Australia.

Obydwie jedenastki wychodzą na murawę.

Przed nami kolejne rozstrzygnięcia. Tym razem swoje ostatnie mecze zagrają drużyny z grupy D. W jednym z nich Australijczycy zagrają z Serbią, która jeżeli chce awansować powinna wygrać.