Japonia (taktyka: 4-1-4-1)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

Dania przegrywa z Japonią 1:3 i odpada z turnieju! Pomimo czterech bramek mecz nie był porywający, a zwłaszcza już w drugiej połowie. Japończycy zasłużenie wygrywają spotkanie i w 1/8 finału spotkają się z drużyną Paragwaju! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na dzień jutrzejszy!

90+4' 1:3 Keisuke Honda (Japonia) - strzał celny

W ostatniej sytuacji w tym spotkaniu Honda posyła piłkę ponad bramką! Koniec spotkania!!!

90+3' 1:3 Søren Larsen (Dania) - faulował :: Yuji Nakazawa (Japonia) - faulowany
90+2' 1:3 Christian Poulsen (Dania) - faulował :: Marcus Tulio Tanaka (Japonia) - faulowany
90+2' 1:3 (Dania) - rzut rożny

Kolejny rzut rożny.

90+1' 1:3 substitutes Junichi Inamoto (Japonia) - wejście zawodnika :: Yasuhito Endō (Japonia) - zejście zawodnika
90' 1:3 Jakob Poulsen (Dania) - faulował :: Shinji Okazaki (Japonia) - faulowany
87' 1:3 goal Shinji Okazaki (Japonia) - gol lewą nogą :: Keisuke Honda (Japonia) - asysta

Kapitalna akcja Japonii! Honda mija duńskiego obrońce w polu karnym, ale zamiast oddać strzał decyduje się zagrać do niepilnowanego Okazaki. Japoński zawodnik oddaje strzał z pierwszej piłki i umieszcza futbolówkę w pustej bramce! Dania - Japonia 1:3!!!

86' 1:2 Keisuke Honda (Japonia) - strzał celny

Honda wprost w bramkarza.

85' 1:2

Nagatomo stara się dojść do piłki, ale od bramki rozpocznie Sorensen.

84' 1:2 Jon Dahl Tomasson (Dania) - faulował :: Marcus Tulio Tanaka (Japonia) - faulowany
83' 1:2 (Japonia) - rzut rożny
81' 1:2 goal Jon Dahl Tomasson (Dania) - gol prawą nogą

... piłka jednak ponownie trafia pod nogi Tomassona i Duńczyk ostatecznie na raty pokonuje Kawashime!

81' 0:2 penalty_miss Jon Dahl Tomasson (Dania) - niestrzelony karny (bramkarz broni)

Tomasson podchodzi do piłki i bramkarz Japonii broni strzał...

80' 0:2 Makoto Hasebe (Japonia) - faulował :: Daniel Agger (Dania) - faulowany

Faul w szesnastce Japonii i będziemy mieć rzut karny!

80' 0:2 Keisuke Honda (Japonia) - spalony
80' 0:2 Nicklas Bendtner (Dania) - strzał niecelny

Bendtner przyjmuje piłkę przed polem karnym oddaje uderzenie z dystansu i futbolówka trafia w poprzeczkę!

79' 0:2

Na boisku nie dzieje się nic ciekawego oprócz fauli.

78' 0:2 Nicklas Bendtner (Dania) - faulował :: Shinji Okazaki (Japonia) - faulowany
77' 0:2 Christian Poulsen (Dania) - faulował :: Keisuke Honda (Japonia) - faulowany
77' 0:2 Keisuke Honda (Japonia) - spalony
74' 0:2 substitutes Shinji Okazaki (Japonia) - wejście zawodnika :: Daisuke Matsui (Japonia) - zejście zawodnika
73' 0:2 Yuto Nagatomo (Japonia) - strzał celny

Indywidualna akcja w wykonaniu Nagatomo, ale jego strzał powędrował wprost w ręce bramkarza.

70' 0:2

Tomasson po błędzie japońskiej obrony, otrzymuje piłkę na jedenastym metrze, ale przy próbie oddania strzału nie trafia w futbolówkę i marnuje 100% sytuację na zdobycie bramki!

69' 0:2 Keisuke Honda (Japonia) - spalony
68' 0:2 Christian Eriksen (Dania) - strzał niecelny

Erkisen oddaje uderzenie z półwoleja i piłka przelatuje nad prawym narożnikiem bramki.

66' 0:2 yellow Nicklas Bendtner (Dania) - żółta kartka
66' 0:2 Nicklas Bendtner (Dania) - faulował :: Yuji Nakazawa (Japonia) - faulowany

Bendtner otrzymuje żółtą kartkę za uderzenie rywala łokciem.

65' 0:2 Nicklas Bendtner (Dania) - faulował :: Yūichi Komano (Japonia) - faulowany

Bendtner przepycha się w polu karnym i będziemy mieć rzut wolny.

65' 0:2

Trener Danii wyczerpał już swój limit zmian.

63' 0:2 substitutes Christian Eriksen (Dania) - wejście zawodnika :: Thomas Kahlenberg (Dania) - zejście zawodnika
63' 0:2

Dania pomimo bardzo ofensywnego ustawienia, nie potrafi zagrozić bramce Japonii.

60' 0:2 Daniel Agger (Dania) - strzał celny

Bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, ale ponownie w środek bramki.

60' 0:2 Makoto Hasebe (Japonia) - faulował :: Nicklas Bendtner (Dania) - faulowany
59' 0:2 Jakob Poulsen (Dania) - strzał celny

Jakob Poulsen z daleka, ale wprost w bramkarza!

57' 0:2 Keisuke Honda (Japonia) - spalony
56' 0:2 substitutes Søren Larsen (Dania) - wejście zawodnika :: Per Krøldrup (Dania) - zejście zawodnika
55' 0:2 Daniel Agger (Dania) - faulował :: Keisuke Honda (Japonia) - faulowany

Agger nie jest wstanie zatrzymać Hondy i zatrzymuje nieprzepisowo japońskiego zawodnika.

54' 0:2 Yuto Nagatomo (Japonia) - strzał niecelny

Nagatamo spróbował swoich sił i oddaje uderzenie z dystansu, ale bardzo niecelnie.

52' 0:2 (Dania) - rzut rożny
52' 0:2 Jon Dahl Tomasson (Dania) - strzał niecelny

Tommason otrzymuje piłkę na 5 metrze, ale zbyt długo zastanawiał się nad oddaniem strzału i w końcu naciskany przez obrońców uderza obok bramki!

49' 0:2 Yūichi Komano (Japonia) - faulował :: Thomas Kahlenberg (Dania) - faulowany
48' 0:2 Marcus Tulio Tanaka (Japonia) - strzał niecelny
48' 0:2 Yasuhito Endō (Japonia) - strzał celny

Sorensen o mały włos nie zostałby przelobowany przez Endo! Japończyk zobaczył, że bramkarz Danii stał wysunięty przed bramką i zdecydował się na próbę oddania strzału. Po rękach Sorensena futbolówka odbija się jednak tylko od porzeczki!

48' 0:2 yellow Christian Poulsen (Dania) - żółta kartka
48' 0:2 Christian Poulsen (Dania) - faulował :: Keisuke Honda (Japonia) - faulowany

Honda atakowany łokciem...

47' 0:2 (Dania) - rzut rożny
46' 0:2

Rozpoczęła się druga część gry.

Dania - Japonia 0:2! O dziwo to Duńczycy są prawie cały czas przy piłce, a Japonia ogranicza się jedynie do sporadycznych kontrataków. Tempo spotkania być może nie zachwyca, ale dwie piękne bramki z rzutów wolnych rzadko kiedy zdarzają się w ciągu jednego meczu.

45+3' 0:2

Koniec pierwszej połowy.

45+2' 0:2 Yūichi Komano (Japonia) - spalony
45+1' 0:2

Okubo domaga się odgwizdania rzut rożnego, ale sędzia jest innego zdania.

45+1' 0:2 Christian Poulsen (Dania) - faulował :: Makoto Hasebe (Japonia) - faulowany
45' 0:2 (Japonia) - rzut rożny

Piłkę trącił jeszcze jeden z obrońców i Japonia będzie mieć rzut rożny. Obyło się jednak bez zagrożenia.

44' 0:2 Yūichi Komano (Japonia) - strzał niecelny

Komano z prawej strony boiska, ale jego kąśliwy strzał mija bramkę Danii.

42' 0:2 Keisuke Honda (Japonia) - faulował :: Daniel Agger (Dania) - faulowany

Honda przewraca rywala.

42' 0:2

Zamieszanie pod bramką Sorensena, ale Japończycy nie potrafili realnie zagrozić bramce rywala.

39' 0:2

Simon Poulsen stara się dośrodkować piłkę w pole karne, ale czyni to tak nieudolnie, że futbolówka przelatuje wysoko ponad bramką.

39' 0:2

Tempo spotkania nie zachwyca.

37' 0:2

Duńczycy nadal przeważają, ale nie mogą poważnie zagrozić bramce Kawashimy.

35' 0:2

Na boisku mamy w tej chwili trzech piłkarzy z nazwiskiem Poulsen.

34' 0:2 substitutes Jakob Poulsen (Dania) - wejście zawodnika :: Martin Jørgensen (Dania) - zejście zawodnika
33' 0:2

W zespole Danii szykuje się już pierwsza zmiana.

30' 0:2 goal Yasuhito Endō (Japonia) - gol z rzutu wolnego

Tym razem do piłki podchodzi Endo i technicznym mierzonym strzałem w prawy narożńik bramki pokonuje Sorensena! Japonia podwyższa prowadzenie!

29' 0:1 yellow Per Krøldrup (Dania) - żółta kartka
29' 0:1 Per Krøldrup (Dania) - faulował :: Yoshito Ōkubo (Japonia) - faulowany

Następny faul. Kroldrup przytrzymuje Okubo i Japonia będzie mieć rzut wolny w okolicy pola karnego. Dodatkowo duński zawodnik otrzymuje żółty kartonik.

28' 0:1 Yuto Nagatomo (Japonia) - faulował :: Nicklas Bendtner (Dania) - faulowany

Nagatomo nieprzepisowo zatrzymuje duńskiego zawodnika.

26' 0:1 yellow Yuto Nagatomo (Japonia) - żółta kartka

Kolejna żółta kartka dla Japonii, ponownie za grę na czas.

24' 0:1

Kolejna zbyt długa piłka i od bramki rozpocznie Kawashima.

23' 0:1 Dennis Rommedahl (Dania) - faulował :: Yoshito Ōkubo (Japonia) - faulowany
22' 0:1 (Dania) - rzut rożny
22' 0:1 Jon Dahl Tomasson (Dania) - strzał celny

Dania stara się odrobić straty! Długa piłka od Poulsena do Tomassona, ale ten nieczysto trafia w futbolówkę i Kawashima wybija ją na rzut rożny!

21' 0:1 (Dania) - rzut rożny
20' 0:1

Od bramki rozpocznie Sorensen.

17' 0:1 goal Keisuke Honda (Japonia) - gol z rzutu wolnego

Honda podchodzi do piłki ustawionej na 25 metrze, oddaje potężne uderzenie i piłka wlatuje lewej strony bramki bramki Duńczyków obok interweniującego Sorensena! Japonia obejmuje prowadzenie!

16' 0:0 Christian Poulsen (Dania) - faulował :: Makoto Hasebe (Japonia) - faulowany
14' 0:0 Jon Dahl Tomasson (Dania) - strzał niecelny

Tomasson przedziera się z lewej strony pola karnego, oddaje techniczny strzał, ale piłka minimalnie mija dłuższy słupek bramki!

13' 0:0 Makoto Hasebe (Japonia) - strzał niecelny

Mocny i niecelny strzał z dystansu w wykonaniu Hasebe.

13' 0:0 Daisuke Matsui (Japonia) - strzał celny

Dośrodkowanie w pole karne Danii z lewej strony boiska, Sorensena ubiega Matsui, ale w ostatniej chwili duński bramkarz ratuje swój zespół przed utratą bramki!

12' 0:0 yellow Yasuhito Endō (Japonia) - żółta kartka

Endo otrzymuję żółtą kartkę za... opóźnianie gry.

11' 0:0 Daniel Agger (Dania) - faulował :: Keisuke Honda (Japonia) - faulowany
11' 0:0

Złe dośrodkowanie Tomassona i piłkarze japońscy wybijają piłkę z obrębu pola karnego.

10' 0:0

Dania konstruuje akcję ofensywną.

8' 0:0 Per Krøldrup (Dania) - strzał niecelny

Strzał obok bramki.

7' 0:0 (Dania) - rzut rożny

Tomasson stara się oddać ekwilibrystyczny strzał, ale mija się z piłką.

6' 0:0 Daisuke Matsui (Japonia) - faulował :: Dennis Rommedahl (Dania) - faulowany

Matsui przewraca Duńczyka i sędzia odgwizduje przewinienie.

5' 0:0

Za mocna próba zagrania długiej piłki do Bendtnera.

4' 0:0

Za mocne dośrodkowanie Jacobsena i od bramki rozpocznie Japonia.

3' 0:0 Christian Poulsen (Dania) - strzał niecelny

Pierwsza sytuacja podbramkowa w wykonaniu Danii. Ale próba uderzenia z dystansu jest bardzo niecelne.

2' 0:0 Yoshito Ōkubo (Japonia) - faulował :: Per Krøldrup (Dania) - faulowany
1' 0:0

Pierwszy gwizdek sędziego.

Trwają hymny narodowe.

Po emocjach związanych z meczami grupy D, gdzie obrońcy tytułu - Włosi, sensacyjnie odpadli z turnieju zajmując ostatnie miejsce zapraszamy na nie mniej ciekawy pojedynek, gdzie zarówno Duńczycy jaki Japończycy walczą o awans do 1/8 finału.